Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pierwszy raz na narty

  1. #1
    ciociunia0
    Guest

    Domyślnie Pierwszy raz na narty

    mam prośbę wybieram sie miedzy swietami a nowym rokiem w gory,nigdy w zyciu ani ja ani maz nie mielismy nart na nogach,gdzie najlepiej sie wybrac??prosze o jakis konkretny region,blisko wyciagow narciarskich dla poczatkujacych,moze przy okazji jakies namiary na nocleg ( ok.50zł od osoby)

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    znajomy byl rok temu w andrzejowce (gory kamienne- sudety) , nigdy nie mial nart na nogach, tam sobie pozyczyl i nawet sie nie zabil wprawdzie wyfroterowal stok tylkiem ile sie da ale byl zadowolony. Spal w tamtejszym schronisku- z tego co wiem to troche taniej tam bylo.. chyba ze chcecie pokoj z posciela, lazienka, tv i jeszcze jakimis innymi bajerami to moze faktycznie wyjdzie z 50zl
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    Witaj na forum ciociu
    http://www.twojebieszczady.pl/zima.php3
    Na stronach bieszczadzkich znajdziesz tez noclegi.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  4. #4
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    Hej:)
    Bertrand napisał, ot i wsio:) A ja dodam, że moim skromnym zdaniem, nie warto marnować czasu na samodzielną naukę. Instruktor, gdy jest uczciwy, postawi nas na stoku za kilka godzin ćwiczeń. I będziemy umieli na bank zasunąć krystianią, a może nawet ślizg przyspieszający utrzymać do pierwszej wywroty za 50 mb:P:P Później to już bajka - szusy po puchu, na firnach i po lodzie. Trawersem, na krechę w dół, slalomem, po muldach...zima nadciąga i ...ah!! Czas klepy wyszykować:D
    Tylko nie po Jaśle;>

    Pozdrawiam,
    Derty

    PS: Czy są wśród Was amatorzy skituru? Czemu właściwie nie ma tu jakiego podforum o narciarskiej turystyce?
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Tasiek
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Karkonosze
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    Możesz też podjechać do Dziwiszowa kolo Jeleniej Góry jest tam fajny stok do nauki i co ważne na krotkim wyciągu nie ma kolejek i w okolicy bez problemu znajdziesz nocleg w granicach 20 - 30 pln
    lub Halę Szrenicką w Szklarskiej Porębie nolegi w schronisku ok 25 pln też piękny stok do nauki śnieg pewny bo już pada i schronisko ma własny wyciąg ale miejscówkę musisz już rezerwować nie pamiętam telefonu ale podadzą Ci Pod Łabskim Szczytem - wspaniałe schronisko tylko tam już musisz trochę jeżdzić albo ciągać na Halę z buta ok 30 min do wyciągu
    tel Pod Łabski 075 7526088
    pozdrawiam Tasiek

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Tasiek
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Karkonosze
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    PS: Czy są wśród Was amatorzy skituru? Czemu właściwie nie ma tu jakiego podforum o narciarskiej turystyce?[/quote

    Jasne to przecudnej urody zabawa, a jak już zaczeliśmy temat nie wiesz gdzie można zdobyć ski stopery do silwertów bo moje ktoś ,,pożyczył" a wiązanie troków przy butach jest troche wkużające
    pozdrawiam Tasiek

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta

    Tylko nie po Jaśle;>

    PS: Czy są wśród Was amatorzy skituru?
    Tylko nie po Jaśle. Ale wspomniany przeze mnie w innym wątku Pan Miejscowy Busiarz zapewnił mnie, że wyciąg na Jasło powstanie na sto procent. I to nie na Małe, jak było planowane, ale na samo Duże. Co mnię ciut dziwi. No, ale to nie ten temat.

    Ja jestem amatorem (dosłownie) skituru. Uważam, że polskie góry sa wręcz wymarzone do jeżdżenia po nich na nartach turystycznych.
    Na zjazd to se trzeba zasłużyć :P

  8. #8
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    Tylko nie po Jaśle. Ale wspomniany przeze mnie w innym wątku Pan Miejscowy Busiarz zapewnił mnie, że wyciąg na Jasło powstanie na sto procent. I to nie na Małe, jak było planowane, ale na samo Duże. Co mnię ciut dziwi. No, ale to nie ten temat.

    Ja jestem amatorem (dosłownie) skituru. Uważam, że polskie góry sa wręcz wymarzone do jeżdżenia po nich na nartach turystycznych.
    Na zjazd to se trzeba zasłużyć :P
    O kurczę teraz o rozwoju turystyki decydować będą busiarze. Projekt upada. Matka natura przyszła dobrym ludziom z pomocą. Unia też dorzuciła swoje trzy grosze.
    Po pierwsze zimy mamy coraz łagodniejsze. Wg prognozy od zaprzyjaźnionego meteorologa mamy mieć deszczowo-śnieżny listopad, mroźno-śnieźny grudzień, roztopowy styczeń, a zima ma skończyć się w marcu. Aby inwestycja była dochodowa musi być sztuczne naśnieżanie. I tu mamcia przyroda pomogła. Nie ma dużej ilości wody aby można było wprowadzić armatki czy inne ustrojstwo. Po drugie nie będzie dofinansowania wyciągów położonych do 1500 m z pieniędzy unijnych. Wcześniej wycofały się z tego rodzaju inwestycji banki. Po trzecie aby wyciąg był dochodowy należy wziąść pod uwagę gości z Ukrainy. Z tym byłby duży problem. Już Ustrzykom podbiera turystów wyciąg w Przemyślu. W Czarnohorze mają powstać stacje narciarskie typu alpejskiego. Bieszczady nie będą mogły z nimi konkurować.
    Powstanie wyciąg w wetlinie i w Bezmiechowej.

    [Moderator]: zanim się rozpędzicie na dobre, uprzejmie proszę o ponowne przeczytanie pierwszego posta.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 12-11-2007 o 13:55

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    Ok. Polecam oślą łączkę Lesko Ski, całe zaplecze hotelarskie obok, możliwość skorzystania z gospodarstw agroturystycznych. Równie dobre warunki do nauki jazdy znajdziecie w Ustrzykach Dolnych. Tu wyróznia się Olimp i Uroczysko z własną oślą łaczką, stoki Gromadzynia. Stoki Laworty to już wyższa szkoła jazdy. Przy stacjach narciarskich działają szkółki jazdy. W Beskidzie Niskim polecam Puławy. Dobry jest również Karlików. W Przemyślu także działa wyciąg narciarski. Dla zaawansowanych polecam Lawortę w Ustrzykach Dolnych i Bystre koło Baligrodu.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz na narty

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Ok. Polecam oślą łączkę Lesko Ski, całe zaplecze hotelarskie obok, możliwość skorzystania z gospodarstw agroturystycznych. Równie dobre warunki do nauki jazdy znajdziecie w Ustrzykach Dolnych. Tu wyróznia się Olimp i Uroczysko z własną oślą łaczką, stoki Gromadzynia. Stoki Laworty to już wyższa szkoła jazdy. Przy stacjach narciarskich działają szkółki jazdy. W Beskidzie Niskim polecam Puławy. Dobry jest również Karlików. W Przemyślu także działa wyciąg narciarski. Dla zaawansowanych polecam Lawortę w Ustrzykach Dolnych i Bystre koło Baligrodu.
    ja jeszcze dorzucę Magurę Małastowską, z fajnym wyciągiem, który ma być teraz przebudowywany. Noclegi w schronisku na Magurze Małastowskiej w warunkach turystycznych, ewentualnie kwatery prywatne w Nowicy lub w Małastowie. http://www.narty.pl/index.php?id=321

    Z pozdrowieniem
    madziaba

    PS> A kwestię Jasła to może w inny watek, ale chyba juz było to roztrząsane.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy raz w Bieszczadach
    Przez sir-lipton w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 13:01
  2. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 02:20
  3. PO RAZ PIERWSZY
    Przez wojciech w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2004, 21:55
  4. pierwszy raz!
    Przez trycja w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2003, 17:40
  5. Pierwszy raz
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-09-2002, 16:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •