Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

  1. #1
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Może nie wszyscy wiedzą /ja nie wiedziałem/, a jest to dosyć istotna informacja.
    Po 12 listopada wejście na szlak w BdPN należy zgłosić.

    Więcej info:
    http://www.twojebieszczady.pl/aktualnosci16a.php
    Pozdrawiam
    bertrand236

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar elaslob
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    76

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Też nie wiedziałam. Pracując w Górnych na recepcji hotelu była książka wyjść w góry i to stanowiło swego rodzaju zabezpieczenie. Ludzie wpisywali się tam, oczywiście nie zawsze były one adekawatne, czasami ludzie poprostu robili sobie jaja. Zastanawiam sie od kiedy ten obowiązek istnieje
    "Dlaczego są takie piękne Dlaczego tak złe dla ludzi Dlaczego moje Bieszczady Tak kocham i nienawidzę" KSU

  3. #3
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Chciałbym powiedzieć, że wg mnie nie ma czegoś takiego jak sezon turystyczny. Albo raczej, że trwa on 365 dni w roku:P Bo turyści zwiedzają przez cały rok. Dla mnie ten cały 'sezon turystyczny' to taki sam dziwotwór, jak 'sprawiedliwość społeczna'.

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    i w momencie wpisu kazda osoba dostaje nadajnik z mini kamera zeby moc sprawdzac kiedy je kanapke lub idzie w krzaki???
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Wielka mi nowość, od zawsze mnie uczono (fakt że się nie stosuję, i obym nigdy nie dostał od GÓR za to po nosie), no uczono mnie aby mówić rano gdzie się idzie. Dzięki temu łatwiej o bezpieczeństwo. A fakt że daty w Tatowym wspomnianym rozporządzeniu są wyssane z palca świadczy choćby tragedia Czeczenki. Wystarczy zabłądzić, nie być przygotowanym, pora roku nie ma tu najmniejszego znaczenia.
    Pomysł parku z tymi wpisami u siebie jest conajmniej chybionym pomysłem. No bo jeśli się zgłasza wyjście- powinno się też kontrolować powrót, w razie wypadku jest też odpowiedzialność.... Ich sprawa, sami na siebie bata kręcą. W końcu z roku na rok co raz to więksi bogacze się zlatują, to i tak oleją te przepisy, twory godne skacowanego łba (stać ich w końcu), rozlezie się cała ta zamożna klasa po górach, pobłądzą, a jak co- po uszach dostanie park, że mają kontrolować ruch turystyczny, a nie mają kontroli nawet własnym regulaminem, który to w miarę zarastania Iglopola obrasta w kolejne nowe pomysły rodem minionej epoki

    PS Bertand, gratulacje avatara.... i za rok- dwa ktoś się zapyta gdzie ta chatka....
    Ostatnio edytowane przez Barnaba ; 11-11-2007 o 02:47
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #6
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    .....
    PS Bertand, gratulacje avatara.... i za rok- dwa ktoś się zapyta gdzie ta chatka....
    To na pamiątkę czegoś, czego już nie ma .... Jak się zapyta to puszczę mu zdjęcia z miejsca rozbiórki, po ognisku z komentarzem o zleceniodawcach rozbiórki.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Kiedyś za komuny jak był problem to zbierało się polit.biuro i uchwalało co trzeba, póżniej nikt tym się juz nie zajmował. Teraz polit.biura już nie ma, ale metoda jest tworczo rozwijana - ustanawia sie co raz to nowe przepisy, najlepiej gdy jest tam jak najwiecej nakazow i zakazów. I nikt się nie troszczy o to by było to to wykonalne. Tak jest i z tym "nowym" w aktualnie obowiazującym regulaminie. Bo zamiast nakazywac i straszyć mandatami, może wreszcie zaczną nas zwyczajnie edukować ? Np. zalecając zgłaszanie wyjścia w góry w zimie / co jest w sumie sluszne/ ,przy wejściach na szlak umieścić informacje do kogo zadzwonic przy wejściu i po zejściu ze szlaku. Swoją drogą gdzie mozn zadzwonic np. w niedziele i świeta, skoro "parkowi" leśnicy chyba kiedyś wolne muszą mieć. Jeśli rzeczywiście BdPN traktuje to powaznie, powinien wyznaczyc jeden numer, ktory mogłby sobie zapisac każdy zainteresowany,.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #8
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Hej:)

    Tak sobie myślę, że wolałbym powierzyć swoje zdrowie i życie goprowcom. Chyba nie byłby to wielki problem, aby im zgłaszać wyjście i godzinę powrotu? Nie wiem, jak to teraz wygląda w Bieszczadach lecz chyba stałe posterunki GOPR prowadzą książki wyjść? Mogliby odnotowywać zgłoszenia tel. Są służbą daleko lepiej przygotowaną i przede wszystkim, nastawioną na niesienie pomocy. Wyobrażam sobie, że taki obowiązek zgłaszania wyjść do GOPR byłby daleko bardziej skuteczny. I obowiązek 'odhaczenia' się po powrocie;> Bez tego ostatniego to właściwie po co cała polka? Co komu po informacji, że Jaś wlazł na szlak, jeżeli nie wiemy, czy wrócił wg planu?

    Pozdrowienia,
    Derty

    PS: Książki wyjść np w Tatrach nie były bolszewickim pomysłem, a przyczyniły się do uratowania wielu ludzi. Sądzę, że ten system, rozsądnie skonstruowany, byłby najlepszy. Np musieliby je obowiazkowo prowadzić wszyscy dostawcy usług hotelowych/noclegowych. Nie wiem zresztą, jak to w szczegółach zaplanowac. Zwalanie tego na leśniczych jest bez sensu....
    Ostatnio edytowane przez Derty ; 12-11-2007 o 12:02
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Zastanawia mnie co gdy telefon głuchym pozostanie, a przecież punkt 15 nie precyzuje sposobu powiadomienia jako osobiste?
    Czy powiadomić leśniczego z obwodu w którym zaczynam wędrówkę, czy i tych przez których tereny przechodzić będę?
    Logicznym by było, że tego pierwszego. W takim przypadku, czy łączność między nimi będzie utrzymywana, by świadomi byli kto i w jakiej liczbie po ich terenie wędrować będzie?

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    PS: Książki wyjść np w Tatrach nie były bolszewickim pomysłem, a przyczyniły się do uratowania wielu ludzi. Sądzę, że ten system, rozsądnie skonstruowany, byłby najlepszy. Np musieliby je obowiazkowo prowadzić wszyscy dostawcy usług hotelowych/noclegowych. Nie wiem zresztą, jak to w szczegółach zaplanowac. Zwalanie tego na leśniczych jest bez sensu....
    W Tatrach ma działać powiadomienie SMS-em (do TOPR).

    System wydaje mi się sensowny, ale tylko pod warunkiem, ze wysyłający SMS po pierwsze nie będą sobie robić tzw. "jaj" a po drugie że powiadomią kiedy skończyli trasę lub wycofali się.
    A z tym bywa bardzo rożnie.

    Tez uważam, że kompetentną służbą, jaką trzeba by powiadomić o wyjściu na szlak jest GOPR a nie leśniczy.


    Pozdrowienia

    Basia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nowy Dyrektor Bieszczadzkiego Parku
    Przez stabil2000 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 01:22
  2. Solina - wirtualne zwiedzanie
    Przez h404 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 20:34
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 21:08
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 23:07
  5. Stowarzyszenie Miłośników Bieszczadzkiego Parku Narodowego
    Przez zbyszekj w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 21-01-2007, 20:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •