Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Wątek: Propozycja moderowania...

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta

    Aby to wyeliminować wystarczy pisać na temat lub umieszczać posty we właściwych działach.

    W takim razie mam pytania:
    Dla przykładu - w wątku o Suchych Rzekach wywiązała się ciekawa dyskusja na temat przewodnictwa, w której sam bierzesz udział.
    Jednak ten temat nie ma już nic wspólnego z zasadniczym pierwotnym tematem wątku. Niemniej wyewoluował z zasadniczego wątku, co zresztą zdarza się bardzo często, że temat dyskusji się zmienia, nie tracąc przy tym na merytoryczności.

    Co z tym ? wydzielić ?

    Jeśli chodzi o usuwanie wulgaryzmów jestem jak najbardziej "za".

    Pozdrowienia

    Basia

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Jeśli chodzi o usuwanie wulgaryzmów jestem jak najbardziej "za".

    Pozdrowienia

    Basia
    a ja przeciwny. Skoro są to słowa tak powszechne to znaczy się że potrzebne, choćby aby podkreślić emocje piszącego. Przy czym widzę różnicę między wulgaryzmem, a obelgą. Obelgom stanowczo nie!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #13
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Wulgaryzmom NIE!Jest tysiąc innych sposobów i słów na wyrażanie emocji,ale ten najłatwiejszy i paskudny.Bardzo się cieszę,że kropkujecie.

  4. #14
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Skoro są to słowa tak powszechne to znaczy się że potrzebne
    Powiedz, że nie mówisz serio

  5. #15

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Nie jest to możliwe technicznie. W Koszu można umieszczać wątki, nie można pojedynczych postów. Oczywiście da sie to obejsć, bo mozna założyć wątek np. pt. "śmieci", przenieść do niego owe posty a następnie cały wątek przenieść do Kosza. Tylko kto się będzie z tym bawił to raz a dwa że zadziała jednorazowo, aby przenieść następne posty do Kosza, znowu trzeba będzie załozyć wątek. Jak za 5 minut znowu ktoś napisze coś co się tam kwalifikuje, to znowu nowy wątek i ta sama droga.
    Szkoda. Każdy mógłby sobie wyrobić opinię o usuwanych postach i może uniknęlibyśmy klasycznej debaty o złych modach i uciskanych użytkownikach. Atak trzeba się przyzwyczaić, że moderator to pan i władca naszych postów. Ja tam dużo nie piszę, ale jak ktoś musi, to przecież zawsze jest "off-topic", gdzie można zacząć nowy temat w ten sposób: "nawiązując do dyskusji w temacie <link> ...".

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Powiedz, że nie mówisz serio
    owszem mówię serio. Nie nadużywam wulgaryzmów ale też nie unikam ich specjalnie. I nie widzę w tym nic złego.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #17
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Zaloguj sie na 321 Góry tam sobie uzywaj... Tam chyba nie ma modów, bałagan totalny i raj dla dryfujacych dygresjonistów. Próbowałem przeglądać kilka wątków: Ciekawy tytuł ---> następnie kilka stron medrkowania i pitolenia... Jak juz trzeba sobie zakląć to daj literke i wykropkuj człek czyta i tak całe wyrazy albo uzyj synonimów np "Kurtyzana jego mamusia" czy "motyla noga"...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #18
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Hej:)
    3 grosze Dertego: mnie tam pomysł Barnaby przeraża, bo pokusy silne bywają zwycięskie
    A chodzi o to, że niektórzy mogą okazać się genialnymi cenzorami - jeśli im coś nie podpadnie w czyichś poglądach, to zamkną japę innemu za pomocą <delete>. To silna pokusa i trzeba naprawdę sporego dystansu, aby jej nie ulegać:D Może z tego powodu tak się zdarzyć, że dowolny wątek będzie się zamieniał w kolejną egzegezę regulaminu, bo komuś coś się będzie wydawało, bo ktoś kogoś ocenzuruje.

    W kwestii moderatorów - odpowiedziałem pozytywnie na hasło 'szukamy moderatorów'. Na mój post na PW jednak nie odpowiedziano mi i mam ochotę w związku z tym .... ...... . .... ... . ....:P No dobra - nie jest aż tak źle:D Jednakże poproszę o pisemną decyzję bez uzasadnienia:D

    Uważam, że dotychczasowe moderowanie przynajmniej mi nie przeszkadza. Mam świadomość, że chwila zapomnienia oznacza kosz, czyli bazgranie zupełnie po próżnicy:D

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    w kwestii cenzorowania. Z początku miałem duży dystans do wątku o Poznaniu, ale jednak....

    Akcja Marcowego mnie zeźliła. Nie było tam wulgaryzmów ani rasistowskich haseł- jeśli już, powinny być posty przeniesione na nowy wątek-np "Pracujemy w banku" albo coś.

    Wniosek i apel zarazem
    Jeśli już nie możecie powstrzymać się od działania, róbcie to twórczo a nie destrukcyjnie. Wątek "Poznań" ma 23 posty z czego przeszło połowa rozwalona przez Marcowego w dodatku w lutym.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    powinny być posty przeniesione na nowy wątek-np "Pracujemy w banku" albo coś.
    W żadnym wypadku - powinno być ostrzeżenie za spamowanie reklamami (pkt. 2 regulaminu).
    Argument że Bieszczadnik pomaga Bieszczadnikom jest śmieszny; w ten sposób można z OT zrobić słup reklamowy i każdą reklamę tak tłumaczyć.

    Natomiast co do tematyczności - jak sama nazwa i opis wskazuje OT jest działem z postami na dowolny temat. Jeżeli sami forowicze rozwalają sobie dany wątek w OT to trudno - imho tak powinno zostać i żadne apele o robienie porządku w OT są nieuzasadnione; przy okazji może da to do myślenia co do rozwalania wątków w innych działach, bo na ogół bywa tak że dopóki na własnej skórze ktoś się nie przekona, iż jest to uciążliwe, to udaje że nie może tego pojąć.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Irasowa propozycja
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 00:15
  2. Ostatnia Propozycja
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2004, 21:47
  3. kimb-propozycja
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-02-2004, 23:16
  4. Propozycja II
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-07-2002, 12:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •