Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: Propozycja moderowania...

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Propozycja moderowania...

    Z racji tego że piekli mnie niesamowicie kasowanie postów wedle Piotra oftopowych, wedle mnie wnoszących swoje pięć groszy do rozmowy, bardziej lub mniej na temat... (forum traktuję jako internetową rozmowę na dany temat)... mam propozycję. Aby nadać prawa moderatorskie (bardziej lub mniej ograniczone) zalożycielom wątków. Tak aby oni sami mogli decydować o tym co jak by nie było w ich wątkach się dzieje. Jeśli jakaś kwestia jest zwkłym sporem- niech by sobie wątki zostały, jeśli dyskusja przybrała by formę spierania się kto ma bardziej niebieskie niebo za oknem (czy inne tego typu kwestie)- wypad do offtop.

    Dobrze że wiele wątków przychodzi do mnie w formie maili, bo wiele postów bym przegapił. Z drugiej strony jak kto nie chce, może dodać choćby mnie do listy ignorowanych i zapomnieć o moim (czy innych także) istnieniu na forum.

    Co Wy na to?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  2. #2
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    z punktu widzenia technicznego to chyba nie jest możliwe?
    chyba, że wszyscy od razu zostaną modami-i wtedy WOLNA AMERYKANKA
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Z całym szacunkiem odp... się od Modów. Wykonują kawał dobrej roboty. Mnie raczej nie można posądzać o wazaliniarstwo, staram się być obiektywana. To, że nasze posty znikają jest denerwujące. Zawsze można jednak Modowi skoczyć do gardła, zrobić gigaawanturę jak jesteś zdenerwowany. Suma sumarum to znikanie działa na korzyść forum. Mamy coś dobrego. Po co to niszczyć, poprawiać.

  4. #4
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Co Ci znowu zginęło?
    Sam prosiłem Moderatorów o wykasowanie kilku MOICH postów.Prosiłem też o przeniesienie części dyskusji z jednego wątki do innego, żeby był porządek. Robią kawał dobrej roboty. Chyba się czepiasz. Chyba chcesz tu wprowadzić niezły bajzel. Dziękuję Piotrowi za zmianę decyzji.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Z racji tego że piekli mnie niesamowicie kasowanie postów wedle Piotra oftopowych, wedle mnie wnoszących swoje pięć groszy do rozmowy, bardziej lub mniej na temat... (forum traktuję jako internetową rozmowę na dany temat)
    Po pierwsze cieszę się że wreszcie ktoś zauważył, iż istnieje podforum "techniczne" i być może będzie ono wreszcie wykorzystywane do "poprawiania" forum. (btw: może ci, którzy forsują w "Noclegach" propozycje techniczne też wreszcie na to wpadną i domyślą czemu nikt nie odpowiada...)

    Po drugie. Przykolorowałeś swoją krótką wypowiedź, aby była bardziej wiarygodna lub nieświadomie - niemniej jest niezgodna z rzeczywistością. Pisząc że "wiele" postów byś przegapił - sugerujesz że rzeczywiście wiele jest kasowanych. Tymczasem po to właśnie włączyliśmy info przy wątkach, aby było widać ile zostało skasowanych - czy te kilka to wiele?

    Po trzecie. Nie ma czegoś takiego jak posty wg Ciebie na temat a wg mnie (i pozostałych modów) nie na temat. Coś albo mieści się w temacie, albo nie. Kolejnym dowodem na to że się mylisz co do kasowanych postów są te dwa wątki:
    http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=3906
    http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=3907
    Blisko 90 postów, które mogłem lekką rączką w 20 sekund wysłać w kosmos, tymczasem chciało mi się to przejrzeć, przenieść, posklejać w jakąś całość - gdyż uznałem że mimo iż są nie na temat to wywiązała się jakaś dyskusja i szkoda to usuwać, bo może się jeszcze rozwinąć a na OT wszystko pasuje. Tylko jeśli jest to jakiś ciąg to jest sens wydzielać i przenosić, jeśli jest to pojedynczy post zupełnie oderwany od tematu - to się kasuje, ponieważ piszący mógłby poświęcić kilka sekund nad zastanowieniem się czy dany post pasuje do tematu i sam założyć poboczny wątek na OT lub w innym pasującym dziale.

    Po czwarte. Potwierdzeniem powyższego jest usunięcie posta w temacie "Będą strzelać do wilków", co Cię tak rozzłościło i spowodowało ten wątek. Cytuję go w całości:
    "uklony w strone nowego forumowicza!! :) na kazdym osiedlu by sie takie wilki przydaly!!! pewnie ilosc gowien jak rowniez wolno biegajacych pieskow zmalalaby od razu!!"
    No więc wykaż zatem związek pomiędzy wilczym tematem a obsrywaniem miejskich trawników przez psy. O kulturze właścicieli psów i obsrywaniu trawników (jak i wielu innych sprawach) można na tym forum dyskutować do woli. Wystarczy założyć wątek dziale OT - czy to taki problem?

    Po piąte: owszem, wychodzi że ja kasuje najwięcej postów - ale kasują je również inni moderatorzy i admin, więc czemu tylko ja wszystkich wkurzam? :D Ponadto zapominasz że istnieje taka ikonka do raportowania "złych" postów. Wyobraź sobie że ok. 40% tych skasowanych, to właśnie interwencje innych uczestników forum a nie moje (nasze) widzi mi się.

    Podsumowując:
    W wątkach tematycznych piszemy na temat. Nie ma przeciwwskazań aby odejść od tematu zakładając nowy poboczny wątek i w tym zakresie nie zmienię swojej "polityki": typowy, pojedynczy offtop - won, reszta będzie wydzielana.
    Korzystając z okazji: ostatnio gdy na kilkanaście dni odpuściliśmy pojawiło się na forum dużo wulgaryzmów. Zbyt dużo. Ustaliliśmy (w gronie mod.) że nie ma akceptacji dla ordynarnego słownictwa na tym forum. Większość została wykropkowana, kolejne będą usuwane.

    Pomysłu nie będę komentował, bo już trafnie zrobili to przedpiścy.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Dodam jedynie, iż nie ma możliwości technicznych by zrealizować pomysł Barnaby.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  7. #7

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Ja mam tylko propozycję, żeby kasowane posty nie odchodziły w niebyt, tylko do kosza, gdzie każdy mógłby je przeczytać (jak lubi).

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    szkoda. Bede myślał i kombinował dalej.

    Dodam tylko że posty usuwane wkurzają mnie nie od dziś, sytuacja powtarza się parę razy w miesiącu od dłuższego czasu.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    Cytat Zamieszczone przez Fiaa Zobacz posta
    Ja mam tylko propozycję, żeby kasowane posty nie odchodziły w niebyt, tylko do kosza, gdzie każdy mógłby je przeczytać (jak lubi).
    Nie jest to możliwe technicznie. W Koszu można umieszczać wątki, nie można pojedynczych postów. Oczywiście da sie to obejsć, bo mozna założyć wątek np. pt. "śmieci", przenieść do niego owe posty a następnie cały wątek przenieść do Kosza. Tylko kto się będzie z tym bawił to raz a dwa że zadziała jednorazowo, aby przenieść następne posty do Kosza, znowu trzeba będzie załozyć wątek. Jak za 5 minut znowu ktoś napisze coś co się tam kwalifikuje, to znowu nowy wątek i ta sama droga.
    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Dodam tylko że posty usuwane wkurzają mnie nie od dziś, sytuacja powtarza się parę razy w miesiącu od dłuższego czasu.
    Aby to wyeliminować wystarczy pisać na temat lub umieszczać posty we właściwych działach.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Propozycja moderowania...

    "Hamstwu nalerzy się przeciwstawiać siłom"
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Irasowa propozycja
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 00:15
  2. Ostatnia Propozycja
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2004, 21:47
  3. kimb-propozycja
    Przez irek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-02-2004, 23:16
  4. Propozycja II
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-07-2002, 12:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •