Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 131

Wątek: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

  1. #51
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    ...
    Tę informacje o zdjęciu cofam. pomyłiłam się
    Przy reszcie zostaję.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 07-12-2007 o 18:15

  2. #52
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Widzę że Pogórze Przemyskie nie długo bedzie sięgało na zachodzie po Krosno. A tak naprawdę Pasmo Wysokiego / położone na południowy-wschód od Ulucza/ to jednak Góry Sanocko-Turczańskie. Więc Kopystańka jest jednak najwyższym szczytem Pogórza Przemyskiego.

    PS. Ta cała dyskusja bierze się stąd iż w przewodnikach pod tytułem "Pogórze Przemyskie" opisuje się także część Gór Sanocko-Turczańskich. Na tej samej zasadzie jak i Ustrzyki Dolne przy okazji opisywania Bieszczadów .
    Ostatnio edytowane przez naive ; 07-12-2007 o 18:47
    Pozdrawiam
    naive

  3. #53
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Przepraszam wszystkich Czytających. Póściły mi nerwy. Na usprawiedliwienie tylko podam, że nie widzę powodu aby pod każdą podawaną przeze mnie informacją wpisywać źródeł na jakie powołuję się. Uważam to za absurd. Po wtóre nie wiem kiedy udzielam infomacji ludziom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, a kiedy zaś pytający chce uzyskać wiadomość do celów komercynych np.przygotowując sie do napisania przewodnika, do oprowadzania wycieczki.
    Kwestia konsultacji. Dzwoniłam do dwóch osób aby sprawdzić który szczyt jest najwyższy na Pogórzu Przemyskim. Z prostej przyczyny. Do tej pory za taki jest uważany Suchy Obycz np wikipedia, niektóre starsze przewodniki lub Kopyśtanka ostatnie wydanie przewodnika Rewasza Pogórze Przemyskie. Ze szkoleń wiem, że jest to pasmo Wysokiego z kulminacją Na Wysokim.
    Pasmo Wysokiego znajduje się nie w Górach Sanocko-Turczańskich ale na Pogórzu Przemyskim.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 07-12-2007 o 18:50

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Mnie ta dyskusja przypomina nieco debatę czy szklanka jest do połowy pusta czy do połowy pełna. A może jednak ma to jakieś praktyczne zastosowanie?
    Lucyno - używaj może "usmieszków" czy coś; sam już się gubię kiedy żartujesz; kiedy podpuszczasz; kiedy poważnie...
    Swoją drogą podoba mi się kolejność:
    Szkolenia / dysputy co Kondracki "ostatnio" zmienił / teoria prawdziwa do bólu.
    Sprzedaż wiedzy / sztandarowe programy integracyjne i inne (o których pełno na tym forum) -> dokładnie odwrotnie.
    No kurna - jakby powiedział - Michał (sorry); to te granice zależą od tego kto płaci (?)... Czy też brać mówi tym co pokupowali wycieczki w Bieszczady, zgodnie z prawdą że widzieli g... a nie Bieszczady bo to GS-T lub PP i w Bieszczady to ewentualnie przy inszej okazji?
    Przewodniki zostawcie w spokoju, nuż geografowie znowu ostatnio coś zmienią ... Pisze w Rewaszu że Ustrzyki Dolne to Bieszczady, to niech tak zostanie. "Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje" - czytelnicy mają tam Bieszczady, gdzie sami chcą je mieć.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 07-12-2007 o 18:53
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #55
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Mnie ta dyskusja przypomina nieco debatę czy szklanka jest do połowy pusta czy do połowy pełna. A może jednak ma to jakieś praktyczne zastosowanie?
    Lucyno - używaj może "usmieszków" czy coś; sam już się gubię kiedy żartujesz; kiedy podpuszczasz; kiedy poważnie...
    Swoją drogą podoba mi się kolejność:
    Szkolenia / dysputy co Kondracki "ostatnio" zmienił / teoria prawdziwa do bólu.
    Sprzedaż wiedzy / sztandarowe programy integracyjne i inne (o których pełno na tym forum) -> dokładnie odwrotnie.
    No kurna - jakby powiedział - Michał (sorry); to te granice zależą od tego kto płaci (?)... Czy też brać mówi tym co pokupowali wycieczki w Bieszczady, zgodnie z prawdą że widzieli g... a nie Bieszczady i w Bieszczady to ewentualnie przy inszej okazji?
    Przewodniki zostawcie w spokoju, nuż geografowie znowu ostatnio coś zmienią ... Pisze w Rewaszu że Ustrzyki Dolne to Bieszczady, to niech tak zostanie. "Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje" - czytelnicy mają tam Bieszczady, gdzie sami chcą je mieć.
    Naprawdę mi głupio, ze tak mi puściły nerwy. Od tygodnia nie wiem praktycznie nie spałam.
    Mea culpa. Mały problem Piotrze. Jak dam zieloną mordkę to będzie wiadomo, ze kpię. Muszę pomyśleć jak to z głową robić.
    Co do wycieczek zawsze grupie mówię, że pod względem geograficznym nie są w Bieszczadach. Przeważnie ludzi to nie interesuje. Imprezy integracyjne prawie zawsze są poza Bieszczadami. W BdPN jestem tylko na szlaku lub scieżce spacerowej. W Bieszczadach mamy postoje, spotkania. Większość imprez jest na terenie Gór Sanocko-Turczańskich.
    Ostatnio edytowane przez kobieta_bieszczadzka ; 07-12-2007 o 23:14

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    nie widzę powodu aby pod każdą podawaną przeze mnie informacją wpisywać źródeł na jakie powołuję się. Uważam to za absurd.
    W tego typu dyskusjach jest to niezbędne. Spróbuj zrozumieć że info tego typu bez podania źródeł jest zupełnie bezużyteczne i mało wiarygodne.
    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Po wtóre nie wiem kiedy udzielam infomacji ludziom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, a kiedy zaś pytający chce uzyskać wiadomość do celów komercynych np.przygotowując sie do napisania przewodnika, do oprowadzania wycieczki.
    To Twoje ryzyko. Udzielanie się na forum jest DOBROWOLNE. Ale jak sie mówi "A" to już wypada "B". Albo odpuścić sobie to "A". Proste.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Przepraszam wszystkich Czytających. Póściły mi nerwy. Na usprawiedliwienie tylko podam, że nie widzę powodu aby pod każdą podawaną przeze mnie informacją wpisywać źródeł na jakie powołuję się. Uważam to za absurd. Po wtóre nie wiem kiedy udzielam infomacji ludziom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, a kiedy zaś pytający chce uzyskać wiadomość do celów komercynych np.przygotowując sie do napisania przewodnika, do oprowadzania wycieczki.
    Jednego Lucyna możesz być na 100 % pewna.
    Kiedy będę oprowadzać wycieczkę albo pisać przewodnik na pewno nie skorzystam z Twojego zasobu wiedzy.

    Pozdrowienia

    Basia

  8. #58
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    W tego typu dyskusjach jest to niezbędne. Spróbuj zrozumieć że info tego typu bez podania źródeł jest zupełnie bezużyteczne i mało wiarygodne.

    To Twoje ryzyko. Udzielanie się na forum jest DOBROWOLNE. Ale jak sie mówi "A" to już wypada "B". Albo odpuścić sobie to "A". Proste.
    Ad.1. Być może. Do tej pory ani razu nie spotkałam się z takim zdarzeniem aby ktoś posiłkował się bibliografią. Idę zobaczyć jak to rozwiązałeś na swoim wortalu.
    Ad.2. Dobry argument. Nie mozna z nim dyskutować.
    PS.
    W bibliografii do Pogórza Przemyskiego podano tylko KONDRACKIEGO "Karpaty" i "geografię fizyczną Polski". Autorzy widocznie sądzili iż to wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 07-12-2007 o 19:10

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Idę zobaczyć jak to rozwiązałeś na swoim wortalu.
    Bardzo prosto - nie musisz się nawet fatygować z szukaniem. Podany jest Kondracki jako jedynie słuszny od podziału geograficznego; bez wyjasniania tegoż podziału, bo podałem tylko dwie bardzo uproszczone granice i jak ktoś chce zgłębiać temat to nie w tym miejscu. Natomiast do podziału turystycznego literatury niet, ponieważ taka nie istnieje (chyba że o czymś nie wiem) - podobnie jak nie istnieje jednolity podział turystyczny.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 07-12-2007 o 19:14
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #60
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pogórze Przemyskie oraz Góry Sanocko-Turczańskie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Bardzo prosto - nie musisz się nawet fatygować z szukaniem. Podany jest Kondracki jako jedynie słuszny od podziału geograficznego; bez wyjasniania tegoż podziału, bo podałem tylko dwie bardzo uproszczone granice i jak ktoś chce zgłębiać temat to nie w tym miejscu. Natomiast do podziału turystycznego literatury niet, ponieważ taka nie istnieje (chyba że o czymś nie wiem) - podobnie jak nie istnieje jednolity podział turystyczny.
    Właśnie szukam. W moich notatkach mam podane, że jest to wydanie z 2002 r. "Geografii regionalnej Polski" Kondrackiego.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 07-12-2007 o 19:23 Powód: pomylił mi się rok

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pogórze Przemyskie- relacja
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 01:20
  2. Pogórze Przemyskie czy coś dalej?
    Przez phantom22 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 15:01
  3. Lajtowy spacerek przez Pogórze Przemyskie
    Przez bartolomeo w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 10:58
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 22:06
  5. Szlaki w Górach Sanocko-Turczańskich
    Przez lucyna w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 08:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •