Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Przewodnickie dywagacje

  1. #1

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Lucyna, chylę czoła przed taką ilością dyplomów.

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Lucyna, chylę czoła przed taką ilością dyplomów.
    Poczekaj trochę z tą czołobitnością. To są standardowe uprawnienia bieszczadzkich przewodników. Kończe szkolenia...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Pozorna sprzeczność. Byłeś pilotem więc wiesz, że dla obsługi świętością jest program imprezy.

    Ciekawe poglądy.

    Dla mnie "świętością" jest:

    1. Bezpieczeństwo uczestników imprezy.
    2. Ich zadowolenie.

    Reszta dopiero potem.

    Pozdrowienia

    Basia

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ciekawe poglądy.

    Dla mnie "świętością" jest:

    1. Bezpieczeństwo uczestników imprezy.
    2. Ich zadowolenie.

    Reszta dopiero potem.

    Pozdrowienia

    Basia

    Hmm ciekawe poglądy. Zakladasz, że organizator sprzedaje klientom programy zagrażające ich bezpieczestwu ? A może życiu gości?
    Klient kupując program płaci za określone usługi, określony program. Program ten ma być zrealizowany przez pilota lub przewodnika
    Aby przypomnieć kim jest pilot wycieczek polecam
    www.pl.wikipedia.org/wiki/pilot_wycieczek . Tam są podane w klarowny sposób regulacje prawne pilotażu oraz można przenieść się poprzez link do przewodnictwa.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 03-12-2007 o 16:34 Powód: a byk był

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Cytat Zamieszczone przez elaslob Zobacz posta
    Dokładnie o to chodzi, niektórzy mają naprawdę rewelacyjne pomysły, ale czasami brak chęci żeby doprowadzić coś do końca lub ma się małą wiarę w sukces. A jeśli już cos powstanie nowego to warto podac dalej innym, dzięki którym będzie większa szansa na sprzedanie swojego pomysłu. Dzięki za info
    Program pisania ikon jest częścią składową oferty dwóch obiektów hotelarskich: Domu Turysty w Sanoku i Hotelu Górskiego w Wetlinie. Funkcjonuje na rynku chyba od dwóch sezonów.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta

    Hmm ciekawe poglądy. Zakladasz, że organizator sprzedaje klientom programy zagrażające bezpieczestwu klientów? A może życiu gości?
    Nie.

    Ale może się zdarzyć przypadek, kiedy w programie jest wycieczka w góry, a tymczasem (zdarza się tak nawet w sierpniu) pada mokry śnieg.

    Wtedy (nawet bez porozumienia z biurem) zmieniam program.
    Zresztą nie zgadzam się nigdy na umowę z biurem w której nie ma klauzuli "o ostatecznym programie decyduje przewodnik".

    Już mi się parę razy zdarzyło o to pokłócić z uczestnikami - np z facetem, który chciał iść po śniegu w adidasach przez Krzyżne (był to koniec czerwca).

    Nie zgodziłam się - chciał dzwonić do biura, powiedziałam - proszę bardzo - proszę dzwonić. Zrezygnował, ale gdyby zadzwonił jestem na 100 % pewna, ze biuro przyznałoby mi rację.

    Miałam tez przypadek całkowicie analogiczny do Twojego.
    Grupa 45 osób (dorosłych) w programie zwiedzanie MBL w Sanoku, ale uczestnicy mieli sami zapłacić, więc część zaczęła marudzić.
    Wówczas powiedziałam, że ja realizuję program i chętnych serdecznie zapraszam, z resztą umawiam się za dwie godziny w określonym miejscu.
    Poszło ze mną około 20 osób i to były osoby bardzo zainteresowane, zwiedzanie super się udało.

    Z resztą grupy spotkałam się w tym określonym miejscu o określonej godzinie i wszyscy byli zadowoleni.

    Jeśli chodzi o wycieczki szkolne - ewentualne zmiany w programie uzgadniam z nauczycielami. Tutaj grupy nie można podzielić.

    Pozdrowienia

    Basia

  7. #7
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Przewodnik może w określonych sytuacjach zrezygnować ze względu na bezpieczeństwo w górach z programu. Ma takie prawo.Pilot takiej możliwości nie ma. Może tylko w jednym wypadku odstąpić od umowy. Gdy 100 % grupy podpisze się pod zmianą programu. Wystarczy, że 1 osoba sprzeciwni się program musi być zrealizowany w wersji pierwotnej. Tak stanowi prawo. To po pierwsze. Po drugie można podzielić grupę. Częśc grupy rezygnuje z programu, wybiera indywidualne zwiedzanie. Robi to jednak na własną odpowiedzialność. Gdyby doszło do wypadku w owym czasie biuro nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta

    Oczywiście oprowadzam po sklepach. Miałam nawet w tym roku grupę z oprowadzania której zrezygnowałam po pierwszym dniu. Program ambitny ale niestety goście wstępy płacili z własnej kieszeni. Pierwsza awantura w sanockim skansenie, byłam uparta poszli choć kleli. Druga awantura w skansenie w Bóbrce, musieli wejść.
    Czy to że płacili z własnej kieszeni znaczy że sobie kupowali sami bilety ?
    ( przed wejściem do skansenu ) .
    Jeśli tak -a sądzę że o to chodzi to żadne tam musieli . Trzeba było zabrać tych co chcieli a resztę zostawić w autobusie . Dziwie się po co jadą na wycieczkę skoro im się nie podoba program .

    p.s Właśnie Basia mnie uprzedzia ze swoim postem

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Tak płacili z własnej kieszeni. Iza tonie takie proste. W ub.roku doszło do wypadku w górach. Byłam przewodnikiem grupy. Stan zdrowia kobiety nie pozwalał jej na wędrówkę, dalsze przebywanie w górach zagrażało jej zdrowiu i życiu.W czasie akcji ratunkowej doszło do wypadku. Kobieta została w dużym stopniu poszkodowana. Sprawa toczy się w nadal w prokuraturze. Kobieta i jej koledzy nauczyciele skłamali w czasie przesłuchań aby zdobyć odszkodowanie. Niesłusznie oskarżyli goprowca, a na dodatek stwierdzili, że brał udział w akcji pod wpływem alkoholu.
    Iza ja jestem ubezpieczona. Prawo jasno reguluje obowiązki pilota i przewodnika. Nie chcę do końca życia płacić komuś renty z własnej kieszeni tylko dlatego, ze miałam miękkie serce. Gdybym rozdzieliła grupę, a doszło do wypadku to ja poniosłabym wszelkie konsekwencje prawe.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Turystyka aktywna szansą czy zagrożeniem?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Przewodnik może w określonych sytuacjach zrezygnować ze względu na bezpieczeństwo w górach z programu. Ma takie prawo.Pilot takiej możliwości nie ma. Może tylko w jednym wypadku odstąpić od umowy. Gdy 100 % grupy podpisze się pod zmianą programu. Wystarczy, że 1 osoba sprzeciwni się program musi być zrealizowany w wersji pierwotnej. Tak stanowi prawo. To po pierwsze. Po drugie można podzielić grupę. Częśc grupy rezygnuje z programu, wybiera indywidualne zwiedzanie. Robi to jednak na własną odpowiedzialność. Gdyby doszło do wypadku w owym czasie biuro nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie.
    No to przepraszam, a w czym problem ?

    Ja właśnie tak zrobiłam (program zrealizowałam z częścią grupy) a Ty przed chwilą pisałaś ze zmusiłaś wszystkich do pójścia do skansenu (i zapłacenia za bilet z własnej kasy), chociaż nie chcieli.

    Pozdrowienia

    Basia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kursy przewodnickie.
    Przez niunka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 04-11-2004, 18:02
  2. Dywagacje na temat...
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-08-2002, 13:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •