Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

  1. #11
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Cytat Zamieszczone przez domina Zobacz posta
    wolę atlasy z kolorowymi fotkami, gdzie nie muszę się zastanawiać czy to co ja uważam za fiolet, przez innych nie zostanie uznane za niebieski
    W najlepszym kluczu barwnym jaki mam (Jaki to kwiat - D.Aichele,M.Golte-Bechtle, z rycinami) większość kwiatów niebieskich są umieszczone równolegle w części niebieskiej i fioletowej,kwiatki fioletowe w części niebieskiej,fioletowej i czerwonej a czerwone w cz.czerwonej i fioletowej.
    W naturze często występuje spora kolorystyczna zmienność danego gatunku,zależna od stanowiska.Nie mówiąc o postrzeganiu kolorów w zależności kto patrzy (mężczyzna czy kobieta) lub ... co spożywał (palił)
    Pozdrav

  2. #12
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Nie mówiąc o postrzeganiu kolorów w zależności kto patrzy (mężczyzna czy kobieta) lub ... co spożywał (palił)
    To się też zmienia z wiekiem - im człek starszy tym bardziej ku czerwieni widzi, a dalej od niebieskiego:P
    Co do kluczy roślinnych - stary dobry Mowszowicz 'Flora wiosenna', 'Flora jesienna' na początek plus jakieś zaawansowane arcydzieła do kwiecia górskiego. Masa całkowita zestawu MUSI przekraczać kilogram, czy to klasyczne książki, czy płytka z nołtbókiem...

    Pozdrowaśki
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #13
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    To się też zmienia z wiekiem - im człek starszy tym bardziej ku czerwieni widzi, a dalej od niebieskiego:P
    Co do kluczy roślinnych - stary dobry Mowszowicz 'Flora wiosenna', 'Flora jesienna' na początek plus jakieś zaawansowane arcydzieła do kwiecia górskiego. Masa całkowita zestawu MUSI przekraczać kilogram, czy to klasyczne książki, czy płytka z nołtbókiem...

    Pozdrowaśki
    Derty
    Mam Mowszowicza florę wiosenną,letnią i jesienną (brakuje mi zimowej ) ale nie używam,w/g mnie "nic" się nie da rozpoznać.Natomiast jak jadę na wakacje,w bagażniku leży koszyk, a w nim oprócz lornetki,mikroskopu, cała sterta atlasów,przewodników i map.Wśród książek prym wiedzie w/w "Jaki to kwiat" i klucz Rostafińskiego.Jest też atlas ptaków("głosy ptaków" mam na karcie w telefonie,mogę wysłać jakby kto chciał),owadów,motyli,porostów,mszaków i paproci,roślin wodnych i bagiennych,storczyków,sześć atlasów grzybów(co by się nie otruć),oraz fajny przewodnik "Ślady zwierząt".Jest co studiować ale koszyczek waży z 15 kilo...No,ale jest integralną częścią bagażnika.A jak idę na piechotę,mam aparat.Jak coś spotkam niewiadomego,robię fotkę,a doktoryzuję się w bazie.
    Pozdrav

  4. #14
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Nie będę jakoś specjalnie bronił dziełek Mowszowicza lecz ja właśnie dzięki nim stawiałem pierwsze kroki na polu botaniki. Na szczęście rzeczony Rostafiński, a za chwilę Szafer, Kulczycki, Pawłowski wzbogacili mój zbiór kluczyków i Mowszowicz poszedł do kąta. Zaletą tej ksiązki jest rozpoznawanie po barwie kwiecia i fazie sezonu wegetacyjnego. Ale nic więcej:P

    Chciałbym tytułową książeczkę jakoś zdobyć - ktoś może mi pomóc?

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Źródełko w Rabem dziś:
    http://img145.imageshack.us/my.php?i...3081321ox0.jpg
    Zdjęcie najlepiej zapisać u siebie i jakimś programem obrócić.
    Ostatnio edytowane przez sarmata ; 14-03-2008 o 18:46

  6. #16
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Ładne Leucojum
    Marcin

  7. #17
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    A to las Horodysko
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg 9.JPG (67.5 KB, 35 odsłon)
    Marcin

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar sarmata
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Też z dziś?

  9. #19
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Z niedzieli
    Marcin

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Hi...Hi... Skoro tak mocno poraziła Cię kolorystyka albumu to ucieszne ! Dla forumowiczów - on jest , jak bardzo stary telewizor, czarno-biały...! Natomiast ilość informacji w nim jest nad wyraz chwalebna !!! Posługując się nim używamy załączonego...patyczka. Bardzo zalecane dla małych dzieci. Jest to pseudokomputerowa gra, ucząca cech charakterystycznych roślin po których je rozpoznajemy. Wiadomości w nim zawarte zawsze przydadzą się na wędrówce.Szkoda tylko że nakład w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych, się wyczerpał...!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 18:32
  2. fauna i flora nad Wisłą
    Przez jank w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 17:43
  3. Wesprzyj odbudowę lasów w Górach Izerskich
    Przez Marcowy w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 13:46
  4. Wiosenna zagadka
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-04-2005, 18:14
  5. wiosenna fotka
    Przez babciarózia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2003, 09:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •