Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ziemia Kłodzka lub Wrocław
    Postów
    118

    Domyślnie 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Kapitalny klucz do oznaczania roślin. Świtnie skonstruowany i łatwy w użytkowaniu a poza tym cena tego wydawnictwa! :) Sam zamówiłem kilka. Ze względu na dość wysoką opłatę pocztową opłaca się zamówić więcej egzemplaży.

    http://www.bdpn.pl/index.php?page=sh...emart&Itemid=1
    Rafał Łoziński

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    A mi się co raz częściej zdarza, że idę sobie, i patrzę.... i widzę roślinę... i potem drapie się po głowie w zadumie. Na ogół stwierdzam czasem niektórych rzeczy lepiej nie wiedzieć (tak siebie samego oszukuję) i idę dalej z tą moją niewiedzą.
    Czy zna ktoś takie opracowanie co by było
    1. Banalne
    2. Lekkie- ciężki kredowy papier nie jest konieczny
    3. Tanie
    4. Zawierało proste informacje- jadalne czy nie, jeśli dziala na organizm to jak? I na jakie części (organy) ciała. Resztę mogę sobie w domu doczytać.

    Serio laik jestem i aż mi głupio. Bo na ochronie środowiska uczą ile komórek ma pyłek sosny, a nie uczą co w trawie piszczy, albo co w rowie rośnie. Przyznam ze źle mi z tą niewiedzą
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #3
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Barnaba,takie rzeczy to jak wiadomo tylko w Erze.A serio, jest klucz do oznaczania roślin Rostafińskiego,nieduży,tylko trzeba się nauczyć z nim obchodzić.
    Pozdrav

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Dobra wiadomość dla Barnaby i dla mnie. Powstał atlas kwiatków bieszczadzkich na płytce. Współautorem jest Adam Szary botanik z BdPN. Jak dostnę to podeslę.

  5. #5
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Dobra wiadomość dla Barnaby i dla mnie. Powstał atlas kwiatków bieszczadzkich na płytce. Współautorem jest Adam Szary botanik z BdPN. Jak dostnę to podeslę.
    Faktycznie,świetna wieść.Barnaba włoży płytkę w kieszeń(nic nie waży) i będzie wszystko rozpoznawał
    Pozdrav

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Nie wiem jak Barnaba ale ja zamierzam dokładnie zapoznać się z zawartością płytki. To po pierwsze. Po drugie zaś zawsze w domu mogę sprawdzić co to za roślinka. (nie będę musiała dzwonić do Kolegów z pytaniem: co to, takie granatowe i kwitnie na Kozińcu). Po trzecie część ludków nosi w plecaku lub wozi w bagażniku laptopy. Moje maleństwo jest wielkości średniej wielkości atlasu i bez problemu mieści się w plecaczku. Płytka bedzie służyć jako pomoc "naukowa" na szlaku.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Faktycznie,świetna wieść.Barnaba włoży płytkę w kieszeń(nic nie waży) i będzie wszystko rozpoznawał
    ...jeśli pogoda - przeglądając płytkę pod światło,
    gdy pochmurno lub po zmroku - podświetlając np. czołówką

    Serdeczności,

    Kuba

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    Cytat Zamieszczone przez jacob.p.pantz Zobacz posta
    ...jeśli pogoda - przeglądając płytkę pod światło,
    gdy pochmurno lub po zmroku - podświetlając np. czołówką
    Eee, nie - ja to sobie tak wyobrażam:

    Ktoś z grupy pyta co za kwiatek.
    Przewodniczka mówi "chwileczkę" po czym wkłada płytkę do laptopa, a tu du... blada windows vista się zawiesił, nie można sprawdzić.

    B.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    wsadze se między zęby i językiem bede obracał. a moje kubki smakowe rozpoznają wszysttko. Lucyna, fajna sprawa taka płytka ale w domu. Ja w góry nie zamierzam laptopa brać bo waży, zajmuje miejsce i nie jest przystosowany do mojego stylu traktowania bagażu- szczególnie kiedy po przebytej trasie ściągam plecak.

    W sumie najlepiej to chyba łazić z kimś kto ma wiedzę i się chętnie dzieli tą wiedzą. Takich jednak niewiele, bo ludzie co mają wiedzę bardziej cenią sobie ciszę. Ja nie mam wiedzy zbytniej ale też nie chciałbym nawijać na szlaku o czymkolwiek- i dlatego ich rozumiem. Może uda mi się kiedyś połazić po górach, lub posiedzieć na rowie z kimś mądrzejszym ode mnie i chętnym do przekazania wiedzy... puki co zostają przewodniki... atlasy, klucze...
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin

    ...gdy wyjęłam z paczki wspomniany klucz botaniczny jego nadmierna kolorystyka tak mnie poraziła, że nie zdołałam przejżeć wszystkich kart do końca - wolę atlasy z kolorowymi fotkami, gdzie nie muszę się zastanawiać czy to co ja uważam za fiolet, przez innych nie zostanie uznane za niebieski
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 18:32
  2. fauna i flora nad Wisłą
    Przez jank w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 17:43
  3. Wesprzyj odbudowę lasów w Górach Izerskich
    Przez Marcowy w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 13:46
  4. Wiosenna zagadka
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-04-2005, 18:14
  5. wiosenna fotka
    Przez babciarózia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2003, 09:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •