Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Mapa, Przewodnik....

Mieszany widok

  1. #1
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Mapa, Przewodnik....

    Czy ktoś z Was może coś napisać na ten temat: http://www.allegro.pl/item276976616_...e_nowosc_.html

    Ciekaw jestem Waszych opinii.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    1. zdjęcie z okładki jest tak popularne jak Afganka z National Geographic.
    2. drogie to to
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #3
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Interesuje mnie zawartość
    bertrand236

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    Interesuje mnie zawartość
    Na zawartość składają się kartki
    A powaznie:
    Autorami są Piotr Krzywda (SKPB Kraków - m.in. członek komisji egz. dla przewodników na Małopolskę [Basia może znać], fotograf, autor wielu przewodników, ale z tego co widzę to o Bieszczadach chyba pierwszy [nie licząc przewodnika również ExpressMap z tego samego roku, bo zakładam że treść się musi pokrywać] oraz Stanisław Kryciński (szerzej chyba przedstawiać nie trzeba).
    Przy czym tekst o Bieszczadach i GS-T jest tego pierwszego a BN - S. Krycińskiego. Może dlatego w książce użyta została forma "Bieszczad" w dopełniaczu, co jest irytujące (np. dla mnie); informacje są ona ogół powielone za innymi przewodnikami czy netem co w efekcie daje: nihil novi.

    Przewodnik (nie wiem czy można to tak nazwać, bo zamysł był inny) jest bardzo ładnie wydany; dobry papier, twarde okładki. Sporo zdjęć (małe w tekście + całostronicowe) oraz mapy (pocięte fragmenty map 1:65k ExpressMapu) - mapy całostronicowe co kilka kartek; odzwierciedlają opisywany w tekście obszar. W sumie mi się podoba - plusy za pomysł i wydanie.

    Bieszczady; najwyraźniej zaakacentowane na okładce; zajmują ok 30% (na oko), reszta to GS-T oraz Beskid Niski (aż po Nowy Sącz i Piwniczną) + fragmentarycznie Bukowskie Vrchy. Z tego tytułu mimo 350 stron informacje są - co zrozumiałe - szczątkowe - opisy miejscowości i ciekawych miejsc kilkuzdaniowe, atrakcje (interesujące miejsca, pozostałości, etc.) w danym miejscu wymienione subiektywnie (tzn. nie wszystkie, tylko te, które autorzy uważają za ciekawe).

    Nie sądzę abyś dowiedział się z tej pozycji czegoś nowego (jeśli chodzi o Bieszczady). Na pewno dobra książka dla jadących pierwszy czy drugi raz, mająca na celu jedynie zasygnalizowac co warto zobaczyć, bez zagłębiania się w historię i opisywania jak dojsć/trafić (część oczywiście jest zaznaczona na mapach - sama mapa ExpressMap nie jest zła, ale do Ruthenusa czy Compassa chyba jeszcze jej co nieco brakuje). Waży z 1,5kg Dla liczących każde 100g w plecaku to może być istotne.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 25-12-2007 o 18:56
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Oglądałam to wydawnictwo. Moim zdaniem trochę przerost formy nad treścią - owszem, ładne zdjęcia, trochę opisów, ale nic odkrywczego. Bardzo ogólne wiadomości. Ale dość ładne - do obejrzenia i odstawienia. Takie jak wydawnictwa z Tatr - dla początkujących.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    Oglądałam to wydawnictwo. Moim zdaniem trochę przerost formy nad treścią - owszem, ładne zdjęcia, trochę opisów, ale nic odkrywczego. Bardzo ogólne wiadomości. Ale dość ładne - do obejrzenia i odstawienia. Takie jak wydawnictwa z Tatr - dla początkujących.
    Z moich obserwacji - coraz więcej jest tego typu wydawnictw, bo po prostu takie jest "społeczne zapotrzebowanie".
    Sama uczestniczyłam i uczestniczę w przygotowywaniu czegoś podobnego (np. album o atrakcjach dla dzieci - pisałam o całej południowej Polsce).
    Niewiele prostego tekstu, dużo kolorowych ilustracji.
    Ważne aby w pisanym tekście nie robić merytorycznych błędów.

    Pozdrowienia

    Basia

    P.S. Kto to jest Piotr Krzywda i Urszula Janicka Krzywda oczywiście wiem, ale osobiście nie znam a tylko telefonicznie.
    Myślę że nazwiska Krzywdy i Krycińskiego są gwarancją rzetelności tekstu i tego, że nie przeczyta się tam głupot.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 27-12-2007 o 09:32

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    ... użyta została forma "Bieszczad" w dopełniaczu, co jest irytujące (np. dla mnie);... co w efekcie daje: nihil novi....
    Nihil novi, nie tylko dla Ciebie Piotr ten "dopełniacz" jest irytujący,...co możemy zrobić ??? jeżeli nawet "piewca Bieszczadów"??? używa tego "dopełniacza" w swojej twórczości - ale mówią ,że poetom wolno wszystko???.
    ps. wiem że nie na temat , ale będę tępił ten "dopełniacz" zawsze i wszędzie i przy każdej okazji, bez względu na to kto go używa.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  8. #8
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    ....
    ps. wiem że nie na temat , ale będę tępił ten "dopełniacz" zawsze i wszędzie i przy każdej okazji, bez względu na to kto go używa.
    Wczoraj wróciłem z Bieszczadu....
    Szczęście, że będziesz tępił słowo, a nie osobę, która je wymawia. Musiałbym omijać szrokim łukiem Krosno, a tam takie dobre piwo serwują.
    pozdrawiam
    bertrand236

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Na zawartość składają się kartki
    A powaznie:
    Autorami są Piotr Krzywda (SKPB Kraków - m.in. członek komisji egz. dla przewodników na Małopolskę [Basia może znać], fotograf, autor wielu przewodników, ale z tego co widzę to o Bieszczadach chyba pierwszy [nie licząc przewodnika również ExpressMap z tego samego roku, bo zakładam że treść się musi pokrywać] oraz Stanisław Kryciński (szerzej chyba przedstawiać nie trzeba).
    Przy czym tekst o Bieszczadach i GS-T jest tego pierwszego a BN - S. Krycińskiego. Może dlatego w książce użyta została forma "Bieszczad" w dopełniaczu, co jest irytujące (np. dla mnie); informacje są ona ogół powielone za innymi przewodnikami czy netem co w efekcie daje: nihil novi.

    Przewodnik (nie wiem czy można to tak nazwać, bo zamysł był inny) jest bardzo ładnie wydany; dobry papier, twarde okładki. Sporo zdjęć (małe w tekście + całostronicowe) oraz mapy (pocięte fragmenty map 1:65k ExpressMapu) - mapy całostronicowe co kilka kartek; odzwierciedlają opisywany w tekście obszar. W sumie mi się podoba - plusy za pomysł i wydanie.

    Bieszczady; najwyraźniej zaakacentowane na okładce; zajmują ok 30% (na oko), reszta to GS-T oraz Beskid Niski (aż po Nowy Sącz i Piwniczną) + fragmentarycznie Bukowskie Vrchy. Z tego tytułu mimo 350 stron informacje są - co zrozumiałe - szczątkowe - opisy miejscowości i ciekawych miejsc kilkuzdaniowe, atrakcje (interesujące miejsca, pozostałości, etc.) w danym miejscu wymienione subiektywnie (tzn. nie wszystkie, tylko te, które autorzy uważają za ciekawe).

    Nie sądzę abyś dowiedział się z tej pozycji czegoś nowego (jeśli chodzi o Bieszczady). Na pewno dobra książka dla jadących pierwszy czy drugi raz, mająca na celu jedynie zasygnalizowac co warto zobaczyć, bez zagłębiania się w historię i opisywania jak dojsć/trafić (część oczywiście jest zaznaczona na mapach - sama mapa ExpressMap nie jest zła, ale do Ruthenusa czy Compassa chyba jeszcze jej co nieco brakuje). Waży z 1,5kg Dla liczących każde 100g w plecaku to może być istotne.
    Bieszczady zajmują ok.50% przewodnika,reszta sie zgadza,nic nowego w swojej tresci nie zawiera,ale zdjęcia są wspaniale,mam go w domu i dla samych zdjec byloby warto go kupic,ale nie za taka cenę(ja dostałem w prezencie).

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Mapa, Przewodnik....

    Cytat Zamieszczone przez Czarek pl Zobacz posta
    Bieszczady zajmują ok.50% przewodnika
    Jak już chcemy być dokładni, to atlas/przewodnik jest podzielony na 90 arkuszy.
    54 arkusze: Bieszczady i GS-T
    36 arkuszy: Beskid Niski

    Z 54 arkuszy B i GS-T (oznaczonych kolorem czerwonym) do Bieszczadów można zaliczyć - mocno naciągając: 34. Reszta to GS-T i Pogórze Przemyskie (którego nie wyodrębniono). Czyli 37,7%
    Po dodaniu 6 stron informacji ogólnych o B, możemy iść na kompromis i przyjąć że Bieszczady to 40%.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 28-12-2007 o 17:11
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przewodnik Bieszczadników
    Przez KKKrzychoo w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 152
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 22:06
  2. Przewodnik
    Przez PREM w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 14:18
  3. Tatry Słowackie - jaka mapa i przewodnik?
    Przez Marcowy w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 22:58
  4. Przewodnik do plecaka
    Przez apollyon w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-08-2007, 23:50
  5. Przewodnik
    Przez Maja w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2001, 12:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •