Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Reforma forum

  1. #21
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Reforma forum

    Dzięki za ten link do "nowych postów".Cały czas był na stronie głównej ale nie zwróciłem uwagi,teraz będę korzystał.
    Pozdrav

  2. #22
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Reforma forum

    Podepnę się pod ten watek by nie tworzyć następnego a tytuł jego nawet pasuje chociaż dodałbym jeszcze znak zapytania.

    Może czas na "reformę" Forum? Oczywiście temat pod dyskusję!
    Tytułem wstępu… forum.bieszczady.info ma 13 sub-fora (10 związanych z Bieszczadami a 3 z innymi tematami) z 7545 wątkami, ilość postów nie jest już tutaj istotna.
    Moich kilka uwag nad którymi warto by się zastanowić czy nie wprowadzić jakiś zmian:
    1. SYSTEM WYSZUKIWANIA
    – w tej chwili możliwość wyszukiwania interesującej frazy „wchodzącego” (!) na Forum jest dostępne tylko i wyłącznie dla zalogowanych, czy Forum aż tak musi stosować ograniczenia i ewentualnie zmuszać innych do zalogowania, chociaż o tym specjalnie nie ma informacji dla postronnego „wyszukiwacza” interesującej go frazy. Sprawdzałem to jako zalogowany i nie.
    - samo miejsce wyszukiwarki powinno być bardziej wyeksponowane wraz ze stosowną „podświetloną” informacją jak szukać.
    - samo wyszukiwanie też jest jakoś tak źle zorganizowane. Podaję przykład gdy np. ktoś wchodzi na Forum i wpisuje w wyszukiwarkę np. „dziecko”… „wyjazd z dzieckiem”… „z dzieckiem”. Zobaczcie ile tematów wtedy wyskoczy, dopiero kliknięcie w jeden już konkretny pokazuje nam pod wątkiem informację „Podobne wątki”. I tam już znajdziemy podobne informacje. Szukający być może zadowoli się tamtymi odpowiedziami, jeśli to zauważy oczywiście, lub napisze nowy wątek, podobny do już istniejących.
    2. Tematy wątków
    - Fora wydają się O.K. gorzej jest z wątkami, może warto zastanowić się nad większą ilością wątków „przyklejonych” by wchodzący od razu miał na widoku temat „worek” w który by wrzucił swoje zapytanie? Sami wiemy ile jest zapytań podobnych do siebie a które są rozrzucone po całym Forum.
    - Aż się prosi wstawić wątki tematyczne np. sprzęt turystyczny z sub-forami np. buty, kijki, namiot, ubranie itp.. Inne wątki tematyczne też mogą powstać to kwestia tylko wyników dyskusji.
    3. Jak później wprowadzić zmiany?
    Niestety byłoby dla admina i modów trochę roboty, ale warto by całe Forum w to zaangażować i jakimiś etapami np. forami przeczesywać już istniejące wątki i poprzez „raportowanie złego postu” wskazywać w uwadze gdzie można go przekleić. Prawie 7,5 tysiąca wątków warto jednak zmniejszyć do liczby rozsądnej. Może są lepsze pomysły?

    To są moje uwagi i być może dla reszty są zbyt rewolucyjne, może też obecna forma Forum jest dla wszystkich dobra a tylko mi się coś innego widzi, więc jeśli coś „mieszam” to wystarczy nie odpowiadać na ten post. :)
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #23
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Reforma forum

    Ech, już się znęcałem nad forumową wyszukiwarką i niestety jest niereformowalna, tzn wyszukuje w/g jej tylko znanych kryteriów. Np spróbuj poszukać frazy "akcja wisła" - wynik znajdziesz na czwartej z pięciu stron wyników
    Zdecydowanie do szukania trzeba korzystać z gugla, w okienko wpisujesz - site:http://forum.bieszczady.info.pl "akcja wisła" - i wynik dostajesz już na pierwszej pozycji
    Pozdrav

  4. #24
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Reforma forum

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Ech, już się znęcałem nad forumową wyszukiwarką i niestety jest niereformowalna, tzn wyszukuje w/g jej tylko znanych kryteriów. Np spróbuj poszukać frazy "akcja wisła" - wynik znajdziesz na czwartej z pięciu stron wyników
    Zdecydowanie do szukania trzeba korzystać z gugla, w okienko wpisujesz - site:http://forum.bieszczady.info.pl "akcja wisła" - i wynik dostajesz już na pierwszej pozycji
    Skoro nie lubisz na skróty...

    Ja bym radził korzystać z wyszukiwarki w wersji zaawansowanej i z opcji: "szukaj tylko w tytułach". Po wpisaniu "akcja wisła" wyświetliło mi się 5 (słownie: pięć) wątków.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wasyl na forum
    Przez 13gawronów w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-08-2005, 21:43
  2. Forum MM
    Przez admin w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2005, 21:17
  3. Forum nie forum ..... kupa
    Przez Michał w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2003, 22:14
  4. CO TO ZA FORUM?
    Przez hans w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-06-2001, 14:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •