Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Zajce! jakby więcej...

  1. #21
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    To nie jest demagogia. Starałem się zaprotestować przeciwko zmniejszeniu populacji lisów za pomocą wścieklizny. Choroby odzwierzęce są problemem. Bąblowica nie jest jedyną, a lis nie jest jedynym nosicielem chorób odzwierzęcych. Lisów ( i nie tylko, ludzi też) jest zbyt dużo. Różne padły tu propozycje zmniejszenia liczebności. U ludzi antykoncepcja hormonalna działa dość skutecznie. U lisów? Nie wiem. Ale myślę, że powrót do wścieklizny nie jest dobrym rozwiązaniem. Ospa i cholera też kiedyś załatwiały problem przeludnienia.
    Długi

  2. #22
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    No dobra.Ale oprócz wilka i myśliwego jedynym znanym regulatorem pogłowia lisów jest jednak wścieklizna. A bąblowica z powodu długiej inkubacji problemem dopiero będzie.
    Pozdrav

  3. #23
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    No dobra.Ale oprócz wilka i myśliwego jedynym znanym regulatorem pogłowia lisów jest jednak wścieklizna. A bąblowica z powodu długiej inkubacji problemem dopiero będzie.
    Prawdę powiedziawszy zastanawia mnie ten bąblowiec. Bardzo dużo gości obawia się go. Uwielbiam zjadać w czasie "przewodniczenia'' leśne owoce, w tym czarne jagody. Oczywoście nie myte. Zawsze znajdzie się osoba w grupie, która zróci mi uwagę, że moge zarazić się bąblowcem. Prawda to czy fałsz?

  4. #24
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    Niestety prawda. To jedna z dróg zakażenia. Bodaj najczęstsza. To niebezpieczeństwo jeszcze nam nie spowszedniało. Podobnie ptasia grypa i borelioza. Śmierć i choroby czyhają na nas na każdym kroku. Tysiące giną od różnych chorób (np powikłania pogrypowe) i to nam spowszedniało. Bo umrzeć na zapalenie wsierdzia po banalnym przeziębieniu... No ale kleszcz to dopiero sensacja. O bąblownicy - NAZWA - nie wspominając. Ilość zachorowań na poszczególne choroby odzwierzęce oczywiście wzrasta wraz ze wzrostem populacji nosicieli - czysty rachunek prawdopodobieństwa. Ale jest drugi czynnik na to się nakładający: diagnostyka. Wraz ze wzrostem poziomu diagnostyki wzrasta liczba wykrywanych rzadkich chorób. Do tego dochodzi często lobby farmaceutyczne, straszące chorobą i dające natychmiast cudowny lek. Reasumując: nie dajmy się zwariować, ale jagody lepiej jeść myte.
    Długi

  5. #25
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Dość ponury i niespodziewany wtręt:
    http://ww6.tvp.pl/400,20080211656442.strona
    Więcej znajdziecie w Tygodniku Sanockim. Koleżanka poleciła mi abym pisała tak, by nie narazić się na proces sądowy.
    Sprawcy znalezieni. Myśliwi z sanockiego koła Żubr. A reszta to pip, pip, pip.

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    Pamiętałem, o tej dyskusji i ją wygrzebałem!
    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Dodam jeszcze że odkąd na dużą skalę szczepi się lisy,ich (słabo) izolowane dotychczas populacje zaczęły się komunikować i przekazywać między sobą bąblowca.Jego zasięg się gwałtownie zwiększył,ale o tym się dopiero przekonamy na własnej skórze za jakiś czas(bąblowica się rozwija w człeku kilka-kilkanaście lat,zanim się ją zdiagnozuje)
    Browar co napisałeś się spełniło!
    Mam nadzieję, że ludzie przeczytają cały watek i będą bardziej na siebie uważać przy zbieraniu jagód i grzybów.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  7. #27
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    Browar co napisałeś się spełniło!
    A co się stało?
    Temat o zającach więc wspomnę swoje buszowanie około sylwestrowe w Beskidzie Myślenickim - w Stróży. Chaszczowałem na Koskowej Górze i podglądałem zwierza - jelenie, daniele, dziki itp. Podczas włóczęgi miałem dwa spotkania z dorodnymi zającami. Gdy opowiedziałem po powrocie tubylcom to te zające wzbudziły niezłą sensację. Łatwiej tam wilka zobaczyć niż zająca - tak twierdzą :)
    Pozdrav

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Zajce! jakby więcej...

    Zające pojawiły się też na zarastających łąkach pewnej wsi, do kórej jeżdzę w okolicach Brzostku ( Podkarpackie). Wcześniej ich tam nie widywałem. Teraz owszem.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Poezja proza a może więcej?
    Przez mortifer w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 09:17
  2. Nic więcej.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 09:18
  3. Ankieta -znamy sie więcej lub mniej ? ...
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 157
    Ostatni post / autor: 03-04-2007, 19:42
  4. 02.05. „Święty ruch i drobne stopy; święta święta ziem
    Przez Szaszka w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2003, 20:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •