Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 82

Wątek: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

  1. #11

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    W okolicy Czarnej brakuje szlaku ale PTTK-owskiego. Piękna kraina lipnicka aż prosi się aby ją odwiedzić.
    To się nazywa "stanowisko d/s promocji gminy" i zdaje się "wykorzystania środków z UE"
    To co poniżej rozpie......ło mnie :
    Niezaprzeczalne atuty gminy

    • bujna zieleń latem
    • wszystkie kolory żółci, czerwieni, brązu jesienią
    • biel zimą
    • czyste, nieskażone powietrze o każdej porze roku
    To cytat ze strony urzędu gminy Czarna.
    Nic dodać nic ująć ... prawie jak reklama
    Można jeszcze dodać :
    W nocy ciemno a dzień jasno

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,634

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Każdy kij ma dwa końce. Łaziki i tak będą omijać szlaki bo są łazikami. Osobna sprawa że Caryńska Tarnica i im podobne są nieco zbyt bardzo oblegane. Są szlaki inne, też piękne, i też widokowe- a puste. Tu pytanie dla np Lucyny:

    - jak to wygląda z organizacją wycieczek? Czy mówisz, to zabiorę was tu tam i jeszcze owam- bo jest fajno i kolorowo, czy np stonka sama mówi: my chcemy na Caryńską. Pytam bo turyści indywidualni predzej czy później zejdą z topowych szlaków, reszta turystyki to wycieczki zorganizowane.

    Co nie zmienia faktu że nie powinien powstać szlak dookoła kraju. Tak żeby jak kto chce mógł go obejść. Powinna być taka możliwość. Są ludzie których rodziny walczyły tu czy tam, są zapaleńcy i cała masa innych dziwaków. Mnie np korci co by przejść z Rozsypańca na Rawkę. I nie mogę, bo zobaczę to co zobaczyłem na odcinku Przeł Użok- Rozsypaniec. A co widziałem to nie powiem na forum.

    Każdy powinien mieć możliwość zobaczenia gdzie jest bardziej Polakiem a gdzie bardziej Europejczykiem, w każdym centymetrze granic naszego kraju.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar davson
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    ... a dla nas mieszkańców jakieś śworne gacie i lniane koszule przewiązane parcianym sznurkiem macie ?
    I koniecznie ławeczka przed domem i kot i pies pod nogami leżące i bociek lecący... poprostu Chełmoński. I kura grzebiąca jedną nogą w oborniku i maciejki za płotem .Płot koniecznie kładący się w stronę drogi (polnej a jakże , no może kocie łby) i n....e (kupa czyli) na drodze coby turysta zbłądzony( no bo kto wtedy będzie przyjeżdżal w Bieszczady) wdepłnąwszy mógł poczuć sól ziemi Czarnej.
    Od lat spędzam urlop w Czarnej.Pozdrawiam tubylca!
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Mnóstwo ludzi istnieje,ale takich co naprawdę żyją można wskazać palcem...

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Nie jest tak, że przewodnicy prowadzą wycieczki wyłącznie po tych najpopularniejszych szlakach. Chyba koncem sierpnia sam widziałem jak pewien przewodnik "wypakował" grupę w Dwerniku, następnie poprowadził ich niebieskim szlakiem na Magurę Stuposiańska, dalej przez Połoninę Caryńską do Berehów. Sam się trochę dziwiłem, w grupie wiekszość to były panie w wieku powyżej średniego i nie wyglądające na wytrawne wędrowniczki / grupa była z Lubina/. A co do nowych szlaków - "chaszczownicy" poradzą sobie bez szlaków. Ale jest spora grupa takich wędrowców , którzy nie lubią tłoku ale potrzebują minimum "komfortu" jaki daje oznakowany szlak . I takich szlaków powinno być więcej poza BdPN na terenach gdzie ich praktycznie nie ma. I warto robić takie dla jednodniowych wędrowców, łatwe logistycznie, czyli rozpoczynające i kończące się w tym samym miejscu, takie 3 - 5 godzin wędrówki.
    Pozdrawiam
    naive

  5. #15
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta

    - jak to wygląda z organizacją wycieczek? Czy mówisz, to zabiorę was tu tam i jeszcze owam- bo jest fajno i kolorowo, czy np stonka sama mówi: my chcemy na Caryńską. Pytam bo turyści indywidualni predzej czy później zejdą z topowych szlaków, reszta turystyki to wycieczki zorganizowane.
    Sprawa bardzo skomplikowana.
    1. Do niedwna funkcjonowały na rynku dwa programy: mała i duża obwodnica. Na szczęście tylko bardzo zachowawczy pracownicy biur je stosują.
    2. Ok 8 lat temu pojawiła się Agencja Bieszczady przekształcona później na Bieszczady Adventure. To oni, a raczej jej szef przewodnik najpierw dla Stefanturu w Lesku, a poten dla siebie wprowadził programy hity, które bardzo dobrze sprzedają się do dziś: Lwów miasto wspomnień, Na bieszczadzkich połoninach (to on rozpromował Wetlińską), Perły architektury drewnianej.
    3. Potem na krótko ja dołączyłam do nich i zaczęłam wprowadzać segmentyzację programów. Moim udanym pomysłem było ściągnięcie w Bieszczady do współpracujacych z nami ośrodków w Lesku i okolicy J. Solińskiego emerytów. (Dziś pewnien profesor od turystyki prezentuje badania, które mówią, że kilka lat temu niespodzianie w Bieszczady zjechali emeryci. Co najśmiesznijsze przygotowują na podstawie tych badań infrastrukturę dla ludzi w podeszłym wieku ,chociaż rynek się wyczerpał. Tu były programy krajoznawcze przejścia co najwyżej do cudownego źródełka w Zwierzyniu.
    4.Teraz jest tak:
    a) programy sprzedawane przez biura podrózy w katalogach, są to programy standardowe,
    b) programy prezentowane w internecie m.in. www.krainawilka.pl www.grupabieszczady.pl
    c) przeważnie klienci dzwonią do nas (Bieszczady Adventure, Dzika Przyroda, Mariusz Janik (tak nazwał swoją firmę) i do koordynatora grupa czyli mnie i to my każdorazowo na potrzeby danej grupy przygotowujemy program). To klient decyduje co chce zwiedzić. Przeważnie też wspólpracujące z nami ośrodki zlecają nam przygotowanie oferty. Ile wejść w góry? Różnie. Mamy takie nieformalną umowę z parkiem, że oszczędzamy tereny cenne przyrodniczo, w tym park. Najczęściej pojawia się ta nieszczęsna Wetlińska, potem Tarnica i Rawki zamiennie z Caryńską. Dla osób mających problemy z poruszaniem się: Caryńskie i Tarnawa-Dźwiniacz.
    d) programy przyrodnicze przygotowuje Dzika Przyroda i spradycznie ja. Ale one są realizowane poza parkiem narodowym. Najczęściej sprzedawany program to Park w Lesku. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom ptaków. I ścieżkę Baszta, której jest częścią.
    e) stali klienci, ludzie którzy przyjeżdżają w Bieszczady od kilku lat. To raczej przyjaciele. A z kumplami chaszczujemy. Programy zwariowane do tego stopnia, że bardziej przypominają szkolenia przewodnickie.
    f) przewodnicy dostają też do oprowadzania grupy, które nie mają programów. Wtedy każdorazowo oprowadzający biorąc pod uwagę potrzeby i zasoby finansowe gości coś tam wymyśla. Przważnie to są standardy tzn znowu kłania się nam Wetlińska.
    Jak pracują inne firmy tego nie wiem.
    W programach kilkudniowych Bieszczady zajmują nam 1-2 dni. Reszta to Góry Sanocko-Turczańskie, obrzeża Beskidu Niskiego i Pogórzy, wycieczki zagraniczne.
    Integracja to inna bajka o której raczej nie mówimy.
    Jeszcze jedno my pracujemy w grupie. 1 wycieczka jest obsługiwana nawet przez kilka osób. Mamy takie hasło: zarabiamy i dajemy zarobic innym.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez davson Zobacz posta
    Od lat spędzam urlop w Czarnej.Pozdrawiam tubylca!
    Ja też od lat spędzam tam urlop.
    Pozdrawiam

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez naive Zobacz posta
    A co do nowych szlaków - "chaszczownicy" poradzą sobie bez szlaków. Ale jest spora grupa takich wędrowców , którzy nie lubią tłoku ale potrzebują minimum "komfortu" jaki daje oznakowany szlak . I takich szlaków powinno być więcej poza BdPN na terenach gdzie ich praktycznie nie ma.
    Całkowice się z tym zgadzam. Wg mnie mógłby powstać szlak: Lesko-Gruszka-Czekaj-Choceń-Kiełczawa-Huczek-Bobrowe Jeziorko-Chryszczata.
    Nie miałbym też nic przeciwko szlakom przez Matragonę i Hyrlatą.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    ...
    Nie miałbym też nic przeciwko szlakom przez Matragonę i Hyrlatą.
    Proponuję nazwę tego szlaku (zwłaszcza na Hyrlatej)
    " Szlak bliskich spotkań z niedżwiedzicą i jej małym misiem"

    Program na ten "przyrodniczy szlak" - jako wypoczynku ekstremalnie-aktywnego w Bieszczadach:
    1.Spotkanie niedżwiedziej rodzinki
    2.wspólne zdjęcie
    3.głaskanie małego misia po mordce
    4. ucieczka... przed mamuśką małego misia , uda się czy nie??? .. , jak nie to i tak nikt się nie dowie, żaden wstyd.
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 16-12-2007 o 17:16 Powód: dodanie programu wypoczynku aktywnego na Hyrlatej
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    OK, z tym szlakiem na Hyrlatą to faktycznie jednak nie najlepszy pomysł ( po prostu bardzo ciągnie mnie ta góra ).

    P.S.
    Jakoś nie wierzę, że nikt z Was nie był na Hyrlatej...
    Ostatnio edytowane przez Floydd ; 16-12-2007 o 19:12 Powód: dopisek

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    .... na Hyrlatą ..... po prostu bardzo ciągnie mnie ta góra .....
    Wcale Ci się nie dziwię , dla mnie też ten masyw jest bardzo "tajemniczy", tak jakoś mi zostało z bardzo dawna temu jak się nasłuchałem różności o tamtych miejscach.I niech tak zostanie , mimo że w rzeczywistości może nie jest aż tak "tajemniczy".
    Wcale nie musi być tam szlaku żeby iść , z Roztok jest ścieżka wierzchołkami 1000-czników ,aż do Solink.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zagospodarowanie turystyczne Bieszczadów
    Przez nika89 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 17:33
  2. Nowe czasopismo o Bieszczadach
    Przez Sonka w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 23:24
  3. niewykorzystane atrakcje turystyczne w bieszczadach
    Przez kunegunda w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 23:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •