Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Wątek: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    OK Joorg, ale widzę brak logiki w Twoim rozumowaniu. Nie można na Hyrlatej wyznakować szlaku, bo są tam niedźwiedzie, ale można tam chodzić ścieżką bez szlaku. Czy to znaczy, że niedźwiedzie atakują i są niebezpieczne tylko na znakowanych szlakach ?

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    ... ale widzę brak logiki w Twoim rozumowaniu. Nie można na Hyrlatej wyznakować szlaku, bo są tam niedźwiedzie, ale można tam chodzić ścieżką bez szlaku. Czy to znaczy, że niedźwiedzie atakują i są niebezpieczne tylko na znakowanych szlakach ?
    Można wyznakować ,ale po co ? mimo to zachowałem pełną logikę,..

    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    ... nie wierzę, że nikt z Was nie był na Hyrlatej...
    To Ci odpowiedziałem .
    ps. tylko nie zapomnij wziąść "gwizdka na niedżwiedzie"
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    Wg mnie mógłby powstać szlak: Lesko-Gruszka-Czekaj-Choceń-Kiełczawa-Huczek-Bobrowe Jeziorko-Chryszczata.
    Taki szlak (podobny) jest przewidziany do realizacji, chyba że się jeszcze komuś odwidzi. Inicjatorem jest gimnazjum w Tarnawie Dln.,szlak miałby iść o ile dobrze pamietam własnie z Tarnawy przez Choceń na Chryszczatą (dokładnie którędy na odcinku Choceń - Chyszczata nie wiem w tej chwili; miałoby to byc znakowane wiosną.
    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    Nie miałbym też nic przeciwko szlakom przez Matragonę i Hyrlatą.
    Co to zmieni że pobazgrają trochę drzew farbą? Tam jest ścieżka (Berdo - Hyrlata - Rosocha - Roztoki), możesz iść w każdej chwili. Przejście jest opisane chyba nawet w przewodniku Rewasza i Bosz.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Ja widzę taki jeden, niestety nierealny:
    Przeł Bukowska - Kińczyk Bukowski - Opołonek - Studnik

    I jakiś jeden bardziej który by biegł po granicy z Ukrainą - tam jest duże pole do popisu jeżeli chodzi o zagospodarowanie szlaków turystycznych

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Tam jest ścieżka (Berdo - Hyrlata - Rosocha - Roztoki), możesz iść w każdej chwili. Przejście jest opisane chyba nawet w przewodniku Rewasza i Bosz.
    To mozna tam iść czy nie ? Postury jestem wątłej i z misiem nie mam szans.
    Mówiąc poważnie. Czy przejście w pojedynkę przez Hyrlatą jest ryzykowne, czy to igranie z losem ?

  6. #26
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    To mozna tam iść czy nie ? Postury jestem wątłej i z misiem nie mam szans.
    Mówiąc poważnie. Czy przejście w pojedynkę przez Hyrlatą jest ryzykowne, czy to igranie z losem ?
    Ostanio tzn w listopadzie nasi koledzy wędrowali tym masywem śladem niedźwiedzia. Wg mnie najbardziej kompetentną osobą w Bieszczadach w tym względzie jest Kolega Tropiciel Niedźwiedzi prowadzący Przystatek Balnica. Musisz się z nim skontaktować, poda Ci najświeższe informacje.

    www.bieszczady.pl/hosting/balnica/
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 17-12-2007 o 09:33 Powód: dodałam stronę

  7. #27
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    trasa z roztok do solinki przez hyrlata i inne gorki to chyba jedyne miejsce w bieszczadach gdzie mozna wyjsc ponad 1000m i odpoczac od szlaku... i nie musiec sie rozgladac czy cie straznik za tylek nie lapie chyba ze ktos zna wiecej takich gorek?? a ludzi i to korci zeby tam farba pochlapac...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #28
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    ...odnośnie zachowania Dźwiedzi jest niezły wątek...kwestia wprawy w łażeniu i zachowaniu.. nigdy nie miałem problemów na Hyrlatej w kwestii niechcianej ewakuacji.. może raz na Matragonie... ale to z własnej winy.. wlazłem nagle bez uprzedzenia... a to i też uprzedzał mnie miś fuknięciami i warknięciami.. bardziej obawiam się homo ledwie sapiens

  9. #29
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Trza się zgodzić z ideą bazgrania po drzewach lecz protestować przed zamalowywaniem wszystkich miejsc mających jakąś wartość.
    Takie mam wrażenie, że Hyrlatej nie obazgrano z uwagi na to, że to od lat matecznik zwierzyny grubej. Może jednak jakieś uzgodnienia z Lasami PTTK robi zanim wyśle znakarzy?
    Z drugiej strony istnienie szlaku nei musi jeszcze wprowadzać zagrożenia tłumem. Przykład - oba niebieskie szlaki z pn na płd, które wprowadzają wedrowca z okolic pogórzańskich ku B. Wysokim. Puste, dzikie, odcinkami tylko ktoś się pojawia. Czerwony z Komańczy ku Bukowicy, graniczny od Roztok ku zachodowi. I wiele by jeszcze wymieniać. Nawet ten z Pszczelin na B. Berdo nie jest tłoczny choć już od połączenia z żółtym robi się badziew niewąski w czas wolny a ciepły. Jednak są też miejsca, które były 'świątyniami' bieszczadołazów, a poprowadzenie tam szlaków raz na zawsze uczyniło je beznadziejnie zatłoczonymi. Nie wiem, kto wpadł na pomysł, aby propagować choćby Dwernik Kamień, Sine Wiry. To chyba z braku tzw atrakcji w Bieszczadach. Wiele tu już tuszu wylaliśmy pisząc o tym. Teraz na pożarcie mas pójdzie pewnie Czartów Młyn. Innych miejsc nie wymieniam celowo - niech się nie przypomną malarzom. Niech jak najdłużej będą dla tych, którzy szukają samotności i spotkań z ludźmi gór, a nie z grupami pożerającymi produkt turystyczny.

    Tu uwaga do niektórych przewodników: jak można jednocześnie być miłośnikiem przyrody i wciągać w najtajniejsze jej zakątki wrzeszczące tłumy? Ja nie umiałbym tego pogodzić:P


    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Teraz na pożarcie mas pójdzie pewnie Czartów Młyn
    Nie demonizowałbym wpływu forum na decyzje w kwestii tras masowej gawiedzi, bo zaś 80% lezie tam, gdzie wygodniej dotrzeć.

    Wszak komuś, kto spędza tu urlop nie często nie warto szlajać się po nieoznakowanych ścieżkach, by znaleźć jakiś Czartów Młyn. Wszak Sine Wiry, połoniny i kilkanaście innych miejsc ze szczytu listy przebojów czeka.

    Kilka razy mi się zdarzyło, że z drogi od Stężnicy na Górzankę mnie jegomość w błyszczącym aucie zawracał, bo "panie, tam tragedia, dół na dole, szkoda samochodu".

    Ten typ letnika w las nie pójdzie, a o rozczytywaniu sie w opisach na forum bieszczadzkim nie wspomnę.

    Inna sprawa, że takie miejsca opisy w przewodnikach mają, a i coraz częściej lepem na odwiedzających mają być w programach promocyjnych przez spragnione turystów gminy tworzonych, bo zaś taki Baligród Zelmerem jeno, czy kamieniołomem na Rabem ludzi w większej masie nie przyciągnie.

    A reszta chyba znakowania strasznie nie potrzebuje, bo zaś woleć będzie nawet trzykrotne błądzenie ryzykować niż wydeptaną ścieżką wzdłuż znaków i tyczek (i nie daj Boże kilkudziesięciu towarzyszy) maszerować

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zagospodarowanie turystyczne Bieszczadów
    Przez nika89 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 17:33
  2. Nowe czasopismo o Bieszczadach
    Przez Sonka w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 23:24
  3. niewykorzystane atrakcje turystyczne w bieszczadach
    Przez kunegunda w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 23:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •