Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 82

Wątek: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

  1. #61
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Broń Boże żadnych utyczek osobistych... Ta "niemieckość" to tylko przenośnia do tego określenia, które użyłeś... zmroziło mi to krew w żyłach... bo takie określenia często kiedyś słyszałem na tzw. "szkoleniach"... Piszę w liczbie mnogiej bo nie tylko Ty to popierasz.

    Ostatnio poprowadzono kilka kursów znakaży więc do gorliwych neofitów piję.

    Jeszcze raz... Bieszczadów nie trzeba już dowartościowywać kolejnymi szlakami..., a jak już bardzo chcecie to zabezpieczcie ten szlak na kolejne kilkanaście lat, żeby się ludzie na nim za kilka lat nie gubili bo drwale wycieli całą "drogę" i zabrakło na to środków. Szlak to duża odpowiedzialność. Raz naniesiona na mapę w przyszłości może stać się tylko kreską na mapie i jednocześnie drogą do zgubienia turysty (a szlak biegłby blisko granicy...).

    Przepraszam jeśli odebrałeś mój post zbyt ostro, nie było w tym poście żadnej celowanej obelżywości z mojej strony...
    Pozdrawiam

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Broń Boże żadnych utyczek osobistych... Ta "niemieckość" to tylko przenośnia do tego określenia, które użyłeś... zmroziło mi to krew w żyłach... bo takie określenia często kiedyś słyszałem na tzw. "szkoleniach"... Piszę w liczbie mnogiej bo nie tylko Ty to popierasz.

    Ostatnio poprowadzono kilka kursów znakaży więc do gorliwych neofitów piję.

    Jeszcze raz... Bieszczadów nie trzeba już dowartościowywać kolejnymi szlakami..., a jak już bardzo chcecie to zabezpieczcie ten szlak na kolejne kilkanaście lat, żeby się ludzie na nim za kilka lat nie gubili bo drwale wycieli całą "drogę" i zabrakło na to środków. Szlak to duża odpowiedzialność. Raz naniesiona na mapę w przyszłości może stać się tylko kreską na mapie i jednocześnie drogą do zgubienia turysty (a szlak biegłby blisko granicy...).

    Przepraszam jeśli odebrałeś mój post zbyt ostro, nie było w tym poście żadnej celowanej obelżywości z mojej strony...
    Pozdrawiam
    Wyrażenia tego użyłem, żeby wyglądało,że obeznany jestem
    Ja sam się zreflektowałem i moje osobiste przemyślenia usunąłem, za co Cię przepraszam Marcinie
    Oczywiście bliskość granicy,częściowe położenie na terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych czy Rezerwatu na Oratyku są przeszkodami, jednak jak się popatrzy na mapę część trasy może prowadzić odcinkami dróg, jak chociażby zejscie z Oratyka czy podejcie z Bandrowa na Żuków, takich dróg nie trzeba specjalnie dokładnie znakować, oczywiście problemem może być "względnie mała atrakcyjność" tej trasy dla grup zoorganizowanych, które przyjeżdżają tylko na połoniny i Tarnicę, ale dla ludzi, którzy chcą wędrować zdala od tłumów po wschodniej części Bieszczadów - taki szlak jest zasadny, problemem może być liczba takich osób, kótre by nim wędrowały, ktoś kto wędrował szlakiem niebieskim z Polan do Ustrzyk ten wie o co chodzi, i jak wygląda słabo uczęszczany szlak turystyczny (przynajmniej tak było kiedyś).
    Możliwość połączenia jakaś odnogą tego szlaku Czarnej z Lutowiskami, mogłaby spopularyzować ten szlak.

  3. #63
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Po tych szkoleniach (prowadzonych wiadomo przez kogo) każda wioska ma aspiracje do takiego ekomuzeum a ja straciłem rachubę.., ostatnio naliczyłem kilkanaście, ale szybko zbliża się do następnych dziesiątek...
    Czy może mi ktoś po ludzku wyjaśnić czym właściwie są te "ekomuzea" i dlaczego tak dziwnie się nazywają ?

    Dla mnie tak szczerze taka nazwa to bełkot.

    Nie piszę o idei, bo ta może być ciekawa, ale o samej nazwie.

    Poza Bieszczadami się z "ekomuzeami" nie spotkałam, wiec to chyba jakaś bieszczadzka specyfika

    B.

    P.S. A co do szlaków - mnie one ani nie przeszkadzają, ani nie pomagają.

  4. #64
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    W Sudetach też są tego typu wynalazki oraz w innych krajach europejskich.
    Marcin

  5. #65
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Po tych szkoleniach (prowadzonych wiadomo przez kogo) każda wioska ma aspiracje do takiego ekomuzeum a ja straciłem rachubę.., ostatnio naliczyłem kilkanaście, ale szybko zbliża się do następnych dziesiątek...
    Marcin ale mnożysz w myślach. Z tego co orientuję się byłeś na jednym szkoleniu w Willi Stasia coś z dwa lata temu. W ubiegłym roku odbył się cykl szkoleń organizowanych przez wiadomo kogo czyli Fundację Bieszczadzką. Byłam tylko na pierwszym, potem nie miałam czasu, a następnie Koledzy przestali mnie zapraszać. (Panie i Panowie pomyślecie o mojej obecności na następnych,przyrzekam będę grzeczna i nie opuszsczę ani jednego, nawet jestem w stanie obiecać, że stanę się milcząca i nie trzeba mi będzie zakladać knebla przygotowanego przez dr Śmietanę)
    W Bieszczadach jest pięć ekomuzeuów, które naprawdę polecam:
    "Trzy kultury" w Lutowiskach, "Hoła" w okolicach Dźwiniacza i Łodyny, "W krainie bobrów" w Kotlinie Uherczańskiej", "Zielony cień" im Marii Czerkawskiej w Rudence, Hoszów-Jałowe.
    Prawie ukończone jest w "Krainie Bojków" na Dwerniku-Kamieniu w okolicy Zsatwarnicy. Być może powstaną jeszcze w: Polanie, Łukowem, Bandrowie, okolice Nowosiółek i Żernicy.
    Więcej możecie poczytać na
    www.fundacja.bieszczady.pl
    Acha niedługo dwaj nasi forumowi Koledzy czyli Sitko i Szarek wydadzą przewodnik po ekumuzeum (Grzesiu pamiętasz o mnie), a właściciel gospodarstwa "U Filka" nie dość, że wytyczył znakomite ekomuzeum, napisał przewodnik to jeszcze nas zaprosił w odwiedziny.
    Misieg i VM, a może za dwa tygodnie tam wybralibyśmy się korzystając z zaproszenia.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 29-01-2009 o 07:45

  6. #66
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Misieg i VM, a może za dwa tygodnie tam wybralibyśmy się korzystając z zaproszenia.
    Z przyjemnością

    O "zagospodarowaniu" wschodniej części Bieszczadów piszę dlatego, ponieważ uważam,że pod względem turystycznym jest ona "zabidzona" w porównaniu do reszty, ciekawe ścieżki bądź są w planie lub już wytyczone w okolicy Baligrodu, pora by Gmina Czarna i Gmina Lutowiska wzięły przykład z Baligrodu. Bo obie gminy mogą pochwalić się piękną okolicą.

  7. #67
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Misieg Zobacz posta
    Z przyjemnością

    O "zagospodarowaniu" wschodniej części Bieszczadów piszę dlatego, ponieważ uważam,że pod względem turystycznym jest ona "zabidzona" w porównaniu do reszty, ciekawe ścieżki bądź są w planie lub już wytyczone w okolicy Baligrodu, pora by Gmina Czarna i Gmina Lutowiska wzięły przykład z Baligrodu. Bo obie gminy mogą pochwalić się piękną okolicą.
    Jest to wyraźnie widoczne. Jeżeli chodzi o ekumuzea to nad ich powstaniem pracują lokalne społeczności. To miejscowi liderzy, często dzieciaki ze szkół pod opieką nauczycieli wytyczają szlak wplatajac w to atrakcje, bazę turystyczną, ludzi pielęgnujących tradycję.
    Co to jest eko-muzeum? Trudności z wytłumaczniem znaczenia tego terminu ma sama ogólnopolska koordynator projektu. Na ostatniej konferencji organizowanej przez Fundację Bieszczadzką objaśniając ten temin patrzyła się na mnie, a siedząca obok mnie koordynator "Trzech kultur" w Lutowiskach szepnęła, że czytała moje próby udzielenia odpowiedzi w tym temacie na wyliczance czyli forum 321 gory. Mam bardzo ciekawe prezentacje na płytce, chyba będzie można je przegrać.
    W gmienie Czarna powstało kilka ścieżek spacerowych. Są one prawie nieznane. Mam nadzieję, że Karolina Smoleńska doprowadzi do powstania ekomuzeum w Polanie. To będzie hicior.
    W Lutowiskach jest ekomuzeum po którym chyba już z trzy lata oprowadzam grupy. Powstaje naprawdę ciekawe w Zatwarnicy " W krainie Bojków".

  8. #68
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    BTW. wiadomo może kiedy zostaną dokończone ścieżki w okolicy Baligrodu, te które przedstawione są na mapie ruthenusa - Okolice Baligrodu???
    Ostatnio edytowane przez Misieg ; 29-01-2009 o 10:52

  9. #69
    Bieszczadnik Awatar shrek
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Białystok
    Postów
    82

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    pewnie moje pytanie wyda wam sie naiwne( albo dziwne) ale mnie strasznie to ciekawi, a mianowicie chodzi mi o to czy są duże kary za chodzenie poza szlakami w BPN (jeśli takowe są bo zakładam ze jest to zabronione) i oczywiście jeśli złapią. Z powyższego forum wnioskuje ze chodzenie po parkach krajobrazowych (Wietliński i Doliny Sanu) poza szlakami NIE jest zabronione. za wszelkie informacje z góry dziękuje :D

  10. #70
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,359

    Domyślnie Odp: Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach

    Zadam pytanie może naiwne albo dziwne. Jaka kara grozi za wejście do Twojego domu pod Twoją nieobecność? Oczywiście jak mnie złapią?
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zagospodarowanie turystyczne Bieszczadów
    Przez nika89 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 17:33
  2. Nowe czasopismo o Bieszczadach
    Przez Sonka w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 23:24
  3. niewykorzystane atrakcje turystyczne w bieszczadach
    Przez kunegunda w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 23:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •