Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 148

Wątek: Promocja Bieszczadów...

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Gdyby nie mieli przyzwolenia bali by się takie cóś zamieszczać.
    ktoś w BdPN spie...ł sprawę i już.
    Ja też bym bardzo chętnie przeczytała tutaj, konkretnie na tym forum wyjaśnienie ze strony BdPN. Skoro czytają forum - czemu się nie odezwą ?

    Trochę lepiej znam sprawę z Gorców - tam Park nie wydaje żadnych zezwoleń na rajdy skuterami po terenie parku.
    Niestety zakazy nie są przestrzegane, zawsze sie znajdzie grupa, która podjedzie skuterami pod schronisko na Turbaczu.

    Jednak to jest zwyczajnie nielegalne. Ostatnio turyści (w tym nasi koledzy) zaczęli w każdym przypadku spotkania w górach motocyklistów lub "skuterowców" dzwonić na policję - i to jest w pewnym stopniu skuteczne. Policja poczuła, ze jest pod społeczną presją i zaczęła gonić tych co wjeżdżają do lasu na motorach lub skuterach bez zezwoleń.
    Oczywiście skuteczność policji jak na razie jest nędzna, ale to jest moim zdaniem początek - po prostu czuje się, że nie ma "społecznego przyzwolenia" na tego typu praktyki.

    Ja mam taki pomysł - jeśli spotka się w górach w miejscu niedozwolonym gromadą "skuterowców" - za każdym razem telefon na 112 z informacją, że się taką grupę spotkało. Jeśli policja dostanie takich telefonów kilkanaście dziennie - może w końcu zareaguje, a z kolei organizatorzy takich "rajdów" niech się przed policją tłumaczą.
    Jak będą mieć zezwolenie - OK - nic im nie można zrobić, ale wtedy przed swoją władzą niech się tłumaczą parkowcy.

    Pozdrowienia

    Basia

  2. #32
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że nie trza widzieć oznaczeń firmy na sprzęcie, wszak film pojawia się na oficjalnej stronie firmy jako reklama - MY TAK SIĘ ŚWIETNIE BAWIMY - PRZYBYWAJCIE WY I WASZA KASA!!! Określane jest to jako impreza organizowana przez w/w firmę.
    Gdyby nie mieli przyzwolenia bali by się takie cóś zamieszczać.
    ktoś w BdPN spie...ł sprawę i już.


    I nie sądzę, że tu na forum jest to dyskusja na gruncie prawnym, a raczej moralnym, czy w kwestiach sprawiedliwości społecznej

    Nawet nie dyskusja oparta na naukowych dowodach szkodliwości czynu, bo wszak ciężko odeprzeć argument, że cóż się stało, raz wjechali sobie i już, nikt nie ucierpiał, nic nie zostało zniszczone.

    Tu jest raczej problem tego, że skoro KW może wjeżdżać skuterami na połoniny, dostaje taką zgodę, to dlaczego ja - firma Mietek Sp z o.o. nie mogę dostać zgody na zorganizowanie rajdu traktorami przez Moczarne.

    Dobrze, że w POlsce nie stosuje się prawa precedensowego, byłby powó by ewentualną odmowę parku zaskarżyć ...

    Dla mnie żadne "potrzeby lokalnej ludności" i prawo do zarabiania nie usprawiedliwia tej firmy. Mogą znaleźć równie atrakcyjne tereny do zapierd...nia tymi motorkami, skoro już ktoś ten "sport" chce uprawiać. Tu pojawia się dodatkowa atrakcja. Nie jak tysiące innych "jeździłem na skuterze śnieżnym" jeno "wjechałem na połoninę". To nobilituje pewnie w środowisku.
    Ta firma powoli osiąga dno.

    Każdy na swój sposób kocha Bieszczady (©Lucyna)
    Ad.1 Czy my rozmawiamy o reklamie? Jeżeli tak to zaczynam się bać. Na teczce imprez mam przepiekne zdjęcia z lotu ptaka prezentujące Bieszczady o różnych porach roku. Na jednym ze zdjęć jest fragment skrzydła znanego powszechnie u nas samolocika, na innych cypel Polańczyka, schronisko na Połoninie Wetlińskiej, gniazdo Tarnicy i Halicza,Połonina Caryńska. Czy to oznacza, że oferuję gościom loty samolotem nad Bieszczadami? Tak reklama ma zachęcać ludzi do przybycia w Bieszczady i pokazać możliwości firmy. Czy jednaj Koledzy są w stanie organizować imprezy na terenie BdPN? Wątpie w to. A mówiąc wprost nie wierzę w to.
    Ad.2 Moralnie czy prawnie organizowanie imprez na terenie BdPN wygląda tak samo. Jednoznaczne potępienie. W aspekcie prawnym dochodzą jeszcze sankcje karne.
    Sprawiedliwoc społeczna Panie Boże chroń nas od tego.
    Ad.3 Tak, sądzę, ze tu twi sedno problemu. Firma Mietek chcemieć takie same możliwości jak firma Bieszczady Adventure. I nie ma. Pierwsze prawo marketingu mowi: jesteś tyle wart ile warta jest twoja sieć kontaktów.
    Ad4.Jesteś pewien, ze te zdjęcia zrobiono na terenie BdPN? Bo ja nie. Równie dobrze moga to być tereny prywatne. Przez cały czas sugerujecie się słowami free biesa, który rzekomo widział gdzieś tam imprezę dla VIP.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 19-12-2007 o 09:47

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Chciałam zauważyć, że prawnie zakazany jest wjazd pojazdami mechanicznymi do wszelkich lasów (nie tylko na teren BdPN).
    W uzasadnionych przypadkach nadleśnictwa mogą wydawać zgodę na wjazd do lasu, ale wtedy trzeba mieć na to pisemne zezwolenie.

    Polecam wyszukanie tego w Ustawie o Lasach.

    Ciekawe czy organizatorzy imprez takie zezwolenia posiadają ?

    Pozdrowienia

    Basia

  4. #34
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    @Basia

    zadzwonię w takiej systuacji, choć mam nadzieję, że nie będzie takjiej potrzeby.

    @Lucyna

    ad1.

    Co innego zdjęcie reklamowe, zrobione, za zgodą PN, podczas lotu nad połoninami. Co innego przelot 20 motolotni

    ad2.

    Cieszą mnie takie słowa

    ad3.

    To był tylko przykład tego, że w imię przestrzegania konstutucyjnych praw do równego traktowania inni operatorzy zaczną węszyć interes w podobnych eskapadach. A raczej zaczną je organizować, bo jestem przekonany, że chcą to robić.
    Nie zmienia to ciężaru zarzutu pod adresem tej firmy i jej oceny.

    Ad4.

    Lucyna, kurde, czego jeszcze oczekujesz? Zdjęcia odczytu GPS na tle skutera z logo firmy? Ja pierdzielę.


    Cytat ze strony krainyryczącychskuterów:

    Inauguracyjna wyprawa na skuterach na szczyt Połoniny Wetlińskiej na herbatkę regenreującą w schronisku Chatka Puchatka
    Ich oświadczenie nie jest wystarczającym dowodem???????

    No chyba, że teren ten jest własnościa prywatną.

    Albo kłamią w reklamie.

    Dobrze wiesz gdzie byli, piszesz o "naganności" takiego czynu zaraz dopisując "o ile takie zdarzenie faktycznie miało miejsce" - czyli wciąż ich bronisz.....w imię czego? Solidarności zawodowo-zarobkowej?

    Sorry, ale nie brzmisz wiarygodnie, gdy piszesz o rezygnacji ze współpracy z kimś, kto zniszcyć chciał jakąś dolinę, a jednocześnie bronisz firmy, która robi podobne rzeczy w innym miejscu.

    Pewnie raz piszesz prywatnie, a raz służbowo

    Pozdrawiam

  5. #35

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    raz wjechali sobie
    i teraz wykorzystują to jako reklamę:
    Cytat Zamieszczone przez http://www.krainawilka.pl/reportaze/videoreportaze/art11.html
    Inauguracyjna wyprawa na skuterach na szczyt Połoniny Wetlińskiej na herbatkę regenreującą w schronisku Chatka Puchatka
    Lucyna ma rację:
    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Każdy z nas kocha na swój sposób Bieszczady

  6. #36
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    @Basia

    zadzwonię w takiej systuacji, choć mam nadzieję, że nie będzie takjiej potrzeby.

    @Lucyna

    ad1.

    Co innego zdjęcie reklamowe, zrobione, za zgodą PN, podczas lotu nad połoninami. Co innego przelot 20 motolotni

    ad2.

    Cieszą mnie takie słowa

    ad3.

    To był tylko przykład tego, że w imię przestrzegania konstutucyjnych praw do równego traktowania inni operatorzy zaczną węszyć interes w podobnych eskapadach. A raczej zaczną je organizować, bo jestem przekonany, że chcą to robić.
    Nie zmienia to ciężaru zarzutu pod adresem tej firmy i jej oceny.

    Ad4.

    Lucyna, kurde, czego jeszcze oczekujesz? Zdjęcia odczytu GPS na tle skutera z logo firmy? Ja pierdzielę.


    Cytat ze strony krainyryczącychskuterów:



    Ich oświadczenie nie jest wystarczającym dowodem???????

    No chyba, że teren ten jest własnościa prywatną.

    Albo kłamią w reklamie.

    Dobrze wiesz gdzie byli, piszesz o "naganności" takiego czynu zaraz dopisując "o ile takie zdarzenie faktycznie miało miejsce" - czyli wciąż ich bronisz.....w imię czego? Solidarności zawodowo-zarobkowej?

    Sorry, ale nie brzmisz wiarygodnie, gdy piszesz o rezygnacji ze współpracy z kimś, kto zniszcyć chciał jakąś dolinę, a jednocześnie bronisz firmy, która robi podobne rzeczy w innym miejscu.

    Pewnie raz piszesz prywatnie, a raz służbowo

    Pozdrawiam
    Wiesz co. Klawiatura wszystko zniesie. Oczywiście możesz mnie obrażać. Dziwne, że w tym wątku wyjątkowo aktywni są userzy z 321 gory.
    Tak oczejuję jednego. Udowodnienia, ze takie zdarzenie miało miejsce. Na razie są to pomówienia. Reklama nie jest dowodem.
    Nie zapominaj, ze znam prywatnie i służbowo zarówno szefa Agencji jak i Dyr BdPN. Z pierwszym wspólpracuję. Drugi był nauczycielem w LO, a potem spotkaliśmy się w czasach opozycji i tuż po. Kwestia zaufania. Jeżeli sugerujesz, że dyr Winnicki wydałby zgodę na organizację tego rodzaju imprezy to mylisz się.
    Przestańcie p... jak poparzeni.

  7. #37

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Reklama nie jest dowodem.
    Oczywiście, że nie jest to dowód.

    Jeżeli tam nie byli, to po prostu kłamią. A jeżeli tam byli, to nie powinni tego tak afiszować.

    Lucyna, chyba się ze mną zgodzisz.

  8. #38
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Oczywiście, że nie jest to dowód.

    Jeżeli tam nie byli, to po prostu kłamią. A jeżeli tam byli, to nie powinni tego tak afiszować.

    Lucyna, chyba się ze mną zgodzisz.
    Nie znam ich targetu. O ile się orientuję to pracuje dla Bieszczady Adventure jedna z najlepszych agencji reklamowych w naszym regionie. Płacą im krocie. Widzę jedno, że ta reklama jest cholernie skuteczna. Od kilku dni kilka osób pasjonuje się tym co na www.krainawilka.pl się dzieje.

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    No cóż - wydaje mi się bardzo pożyteczne, aby sprawą zainteresowali się dziennikarze.

    B.

  10. #40

    Domyślnie Odp: Promocja Bieszczadów...

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    ta reklama jest cholernie skuteczna
    Lucyna, czy ta reklama Cię nie szokuje? Nie wstydzisz się za nich?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Z Bieszczadów na Ukrainę.
    Przez yellow w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 21:39
  2. Stolica Bieszczadów
    Przez Marcin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 16:38
  3. Promocja nowo wydanego przewodnika
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 10:51
  4. Promocja przewodnika "Gorgany"
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 18:39
  5. Miłośnicy Bieszczadów z Bieszczadów - ankieta :)
    Przez Promyk :) w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2007, 23:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •