Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: W sprawie nowego regulaminu forum

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie W sprawie nowego regulaminu forum

    Witam !

    Otrzymałam za wypowiedź w pewnym temacie karne punkty.
    Nie uważam swojej wypowiedzi za obraźliwą wobec kogokolwiek, nie używałam słów wulgarnych, nie spamowałam.

    Faktycznie mogła być uznana za wypowiedź "nie na temat" ale była moją pierwszą wypowiedzią "nie na temat" w tamtym wątku, a więc nie można jej chyba uznać za uporczywą.

    Od kiedy wypowiedź nie na temat jest uznawana za uporczywą ?
    Po ilu postach nie na temat ?

    Wobec czego mam pytanie - czy oprócz karnych punktów można otrzymać wyjaśnienie (na priv) za co były te karne punkty i ile ich było ?
    Chodzi mi o to, aby się ustrzec takich wypowiedzi w przyszłości, gdyż widocznie nie znam jeszcze dobrze zwyczajów tego forum.

    Pozdrowienia

    Basia

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Od kiedy wypowiedź nie na temat jest uznawana za uporczywą ?
    Po ilu postach nie na temat ?
    Nie będziemy sie licytować ile postów można pisać nie na temat. Wystarczy jeden - oczywiście nowi użytkownicy niekoniecznie muszą od razu dostać ostrzeżenie, ale Ty już wystarczająco dobrze znasz to forum. Co innego lekko odbiec od tematu a co innego pisać o czymś zupełnie innym.

    Otrzymałaś 2pkt za pisanie nie na temat i w nieodpowiednim dziale - masz to zapisane. Otrzymali je wszyscy, którzy tam napisali w tej sprawie. W kwestiach regulaminowych piszemy właśnie tu - w dziale TECHNICZNE - a nie rozwalamy kolejny wątek.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 19-12-2007 o 17:50
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Nie będziemy sie licytować ile postów można pisać nie na temat. Wystarczy jeden - oczywiście nowi użytkownicy niekoniecznie muszą od razu dostać ostrzeżenie, ale Ty już wystarczająco dobrze znasz to forum. Co innego lekko odbiec od tematu a co innego pisać o czymś zupełnie innym.
    OK - napisałam to z lekkim przymrużeniem oka, chociaż nie wstawiłam "emotka".

    W przyszłości (mam nadzieję że nie będzie potrzeby, bo postaram się pilnować) przydałoby się jednak chyba każdemu jednocześnie z przyznanymi "punktami karnymi" krótka informacja na priv - ile tych punktów i za co.

    Pozdrowienia

    Basia

    smilie7.gif

    P.S.

    Przepraszam - koryguję.
    Dopiero teraz zauważyłam ze po kliknięciu na ten czerwony punkt wyświetla się ilość punktów i informacja za co one są
    Wobec tego moje uwagi są bezprzedmiotowe, a taki sposób informacji uważam za całkowicie wystarczający.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 19-12-2007 o 18:07 Powód: Dopisano P.S.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Witam
    Ale sie porąbiło

    Mam pytanie - poważnie (bo może jeszcze czasem zachce mnie się coś skrobnąć):

    ver.1. - ja*******, ale forum się porąbało ---- pkt. karnych?
    ver.2. - ja pier..ę, ale forum sie porąbało ---- pkt. karnych?

    Poproszę o uzasadnienie czym różnią sie te wersje i dlaczego.

    Pozdrówka
    Ostatnio edytowane przez kobieta_bieszczadzka ; 19-12-2007 o 22:59

  5. #5
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Panu już dziękujemy! 30 dni niestandardowego odpoczynku od forum.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Panu już dziękujemy! 30 dni niestandardowego odpoczynku od forum.
    Michał, no to sobie nagrzebałeś To tak dla żartu, a tak na serio, to czemu właściwie mają służyć te obostrzenia ? Po przeczytaniu regulaminu, powiem szczerze, aż strach coś skrobnąć, aby nie dostać punktów. Człowiek czuje się jak za kierownicą, i po małym kielichu nie odważy się na pewno siadać do ... klawiatury. Czy aby nie na zbyt rygorystycznie potraktowano temat ?
    Pozdrawiam
    Przemek

  7. #7
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Spokojnie. Te "obostrzenia" to żadna nowość. Działają na forum już od kilku miesięcy.
    Teraz je opisaliśmy.
    Nie jest rzecz w tym by Michała prosić o to by przestał. Rzecz w tym by ON wiedział, że jeśli zrobi to co zrobił to są narzędzia, które mogą go wyeliminować z forum.
    Jak w życiu.

    Forum się rozrasta. Trzeba zacząć nad tym wszystkim jakoś panować by forum było forum.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Cytat Zamieszczone przez Polej Zobacz posta
    Czy aby nie na zbyt rygorystycznie potraktowano temat ?
    Moim zdaniem nie. Forum od jakiegoś czasu zeszło na psy. Oprócz osobistych wycieczek i innych bzdetów nic ciekawego nie można było poczytać. I mam nadzieje, że to sie zmieni. A szczególnie 2 punkt regulaminu będzie bardziej przestrzegany. Bo jak narazie to jakoś licho z tym.
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Cytat Zamieszczone przez Polej Zobacz posta
    Czy aby nie na zbyt rygorystycznie potraktowano temat ?
    Nie wydaje mi się. Gdzie tam jest napisane że za byka ortograficznego czy pisanie capsem, itp., itd. można dostać ostrzeżenie? Ja nie widze.
    Ostrzeżenia do tej pory były głównie rozdawane za: spam, ataki personalne i rozwalanie wątków poprzez pisanie nie na temat. Nie sądzę żeby to specjalnie uległo zmianie. Ponadto ostrzeżenia wygasają po 10 dniach. Kara że szok :) Sam mam i nie płacze :)

    Po niektórych wypowiedziach mam wrażenie że to forum jest jedynym, jakie niektórzy użytkownicy widzieli w życiu. O netykiecie też dowiedzieli się dziś - z nowego regulaminu, którego niemal połowa pkt. pochodzi z tejże.
    Nie desperujcie :)

    BTW: korzystam z wielu forów, głównie jako czytający. Z wielu zrezygnowałem, bo nie odpowiadały mi zasady, które tam panowały. Poważnie - mieli jakieś regulaminy i inne bzdety Naprawdę mieli...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: W sprawie nowego regulaminu forum

    Cytat Zamieszczone przez Polej Zobacz posta
    Po przeczytaniu regulaminu, powiem szczerze, aż strach coś skrobnąć, aby nie dostać punktów.
    Polej, Ty akurat nie musisz się bać nowych-starych regulaminów:P Ale jednak przez nadmiar postów OT zaczęły się rozsypywać wątki tu i ówdzie. Mnie osobiście nie przeszkadza, gdy dwie osoby sobie publicznie dokładają. Lecz chodzi o to, żeby wątek pozostał czytelny dla wszystkich. Dyskusja - ot choćby jak w wątku o Bieszczadach w ogniu - jest łatwa w odbiorze, klarowna, nie trzeba zamęczać kółka w myszy przeskakując nad wypowiedziami zupełnie nie ad rem. To jest pewna wartość. 3 czy 4 post nie na temat powoduje, ze czytelnik wychodzi z wątku, bo po co mu szukać końca dygresji lub jakiejś słownej naparzanki? Dla tych ostatnich dobre jest PW, dla dygresji jest OT lub Szałtboks. Ot i tyle...samodyscyplina nie zaszkodzi:) Choć wiem po sobie jakie to trudne.

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 21:08
  2. W sprawie pewnej wsi.
    Przez Marek M. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 10:35
  3. Pomocy od Prawnika w sprawie serwisu he he
    Przez leszczu w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2005, 09:16
  4. Do Darka, w sprawie "dyżurów"
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2003, 22:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •