Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Husky

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar petro
    Na forum od
    02.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    31

    Exclamation Husky

    macie może jakieś informacje na temat psów husky?????
    np.: o ich hodowli, zaprzęgów itp.
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 28-12-2007 o 17:04 Powód: :)

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: husky

    Jola Harna ma stado psów zaprzęgowych. Przesympatyczne husky. Warto z nią pogadać. Przeogromna wiedza. Biolog, który swoją pasją jest w stanie zarażać wszystkich wokół. Oprócz tego mistrz Kudełka czyli Oberża Besisko lub osada Krywe.

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie Odp: Husky

    Podrzucam strone, na forum możesz poczytać lub popytać.
    http://forum.stake-out.org/portal.php
    Popatrzeć i posłuchać możesz też "na żywo" na wyścigach psich zaprzęgów w Przysłupiu 16 - 17 luty 2008.

    G

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar petro
    Na forum od
    02.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Husky

    dziękuje za odpowiedzi. Dlatego zapytalem bo ostatnio widzialem plakat, żę 1-3 stycznia w Lutowiskach mają być wyścigi psich zaprzęgów.

  5. #5
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Husky

    Petro najpierw sobie odpowiedz na pytanie: do czego Ci potrzebny pies, a potem dopiero się zobaczy czy do tego się właśnie nadaje wybrana przez Ciebie rasa. Taki haszczor jest bardzo specyficznym psem-ja np. nie mogłabym tego trzymać, bo bym utłukła;-) Każda rasa została do czegoś stworzona i ma to w genach choćby nie wiem co się działo. Jeśli właściciel oczekuje np. od psa myśliwskiego żeby się stał psem do towarzystwa skończy się to tym, że i pan i pies się będa męczyli. Z haszczorami podobnie, a mało kto kupując zdaje sobie z tego sprawę, bo jako szczeniątka są takie śliczne-i niektóre mają takie cudne błękitne oczka...Później dorastaja i ponieważ trafiają do domów, do których nie powinny to się zaczyna cyrk. O tyle dobrze chociaż, że są to psiaki nieagresywne
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Husky

    To są przedziwne psy. Miałam sporadyczny kontakt z nimi i prawdę powiedziawszy zadziwiły mnie. One nie są psie. Zawsze obserwując zachowanie psa widać żywy kontakt "emocjnalny" powmiędzy psem, a jego "właścicielem". Tego nie zauważam u psów zaprzęgowych. Przypominają mi dzieci autystyczne.
    Wśród psów myśliwskich są wyjatki. Miałam skundlonego foksteriera. Był fajnym psiakiem. Mój Buran zaś był mieszanką rodowodowego owczarka niemieckiego i ogara. Po obu rasach wziął wszystko co najlepsze. Drugiego takiego psa nie będę już nigdy miała. Wszystkie osoby które miały doczynienia z ogarami podkreślają, że jest to rasa wyjątkowa.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar petro
    Na forum od
    02.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    31

    Domyślnie Odp: Husky

    moim zdaniem husky to bardzo dziki pies i nieprzewidywalny

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie Odp: Husky

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    ... One nie są psie. Zawsze obserwując zachowanie psa widać żywy kontakt "emocjnalny" powmiędzy psem, a jego "właścicielem". Tego nie zauważam u psów zaprzęgowych. Przypominają mi dzieci autystyczne....
    No to chyba jakiś wyjątkowy egzemplarz widziałaś. Nie mam psów zaprzęgowych, ale co roku przez kilka dni mam możliwość podglądania tych psów i ich właścicieli, pogadania z nimi. I wierz mi, tam jest duża dawka emocji, z obu stron.

    Cytat Zamieszczone przez petro Zobacz posta
    moim zdaniem husky to bardzo dziki pies i nieprzewidywalny
    Zabrzmiało mrocznie i groźnie. Nie jest ani dziki, ani nieprzewidywalny. Wystarczy znać tą rasę. Polecam lekturę.

    G

  9. #9
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Husky

    Cytat Zamieszczone przez Goska Zobacz posta
    NoZabrzmiało mrocznie i groźnie. Nie jest ani dziki, ani nieprzewidywalny. Wystarczy znać tą rasę. Polecam lekturę.

    G
    jest dziki, nieprzewidywalny i autystyczny i ucieka jeśli tylko trafi w nieodpowiednie ręce, czyli w 90% przypadków niestety.
    Nie jest to pies dla każdego i szkoda, że hodowcy zapominają o tym sprzedając szczenięta innym. Tak jak pisałam o tyle dobrze, że są to psy pozbawione agresji-a autyzm?nie jest niebezpieczny dla ludzi, co najwyżej się właściciele będą męczyć z psiakiem.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie Odp: Husky

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    jest dziki, nieprzewidywalny i autystyczny i ucieka jeśli tylko trafi w nieodpowiednie ręce, czyli w 90% przypadków niestety.
    Nie jest to pies dla każdego i szkoda, że hodowcy zapominają o tym sprzedając szczenięta innym. Tak jak pisałam o tyle dobrze, że są to psy pozbawione agresji-a autyzm?nie jest niebezpieczny dla ludzi, co najwyżej się właściciele będą męczyć z psiakiem.
    Łoooooo matkoooo.... Kto Ci takich bzdur naopowiadał? Gdyby to były psy bez kontaktu emocjonalnego, to nie biegały by w zaprzęgach. To nie nakręcona maszyna, która po wciśnięciu guzika "go" poleci. Bez współpracy, zrozumienia z obu stron nic z tego nie wyjdzie - z g... bata nie ukręcisz.

    Poza tym psy zaprzęgowe są używane w dogoterapii - no a tu zimny obojetny głaz na pewno by się nie sprawdził.

    Co do właścicieli. Duże "groźne" potrafią być przytulankami/miśkami, a pudel agresywnym niezrównoważonym psem. Ale to NIE RASA, to ich właściciele i znajomośc lub nie, chęci lub ich brak, głupota lub mądrość, etc.

    Jednak zdecydowanie polecam lekturę. A przede wszystkim pogadanie z ludźmi, którzy się na tym znają. Zapraszam na wyścigi w Przysłupiu. Tam naprawdę można sie dużo nauczyć.

    G

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •