Strona 72 z 115 PierwszyPierwszy ... 22 62 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 82 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 1147

Wątek: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

  1. #711
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    właśnie..coś o Malinie się b. mało mówi u nas...

  2. #712
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Dyrektywa OUN pod nazwą " Walka i działalność OUN w okresie wojny.

    "..urzędników oddawać w niewolę Niemcom, politruków i znanych komunistów likwidować. To samo robić z pracownikami NKWD. ....Działaczy nauki ,kultury i sztuki nieukraińskiej narodowości przeznacza się do wyniszczenia . Żydów należy izolować , pousuwać z administracji i gospodarki , a jeśli zachodzi potrzeba wykorzystania Żyda to należy postawić mu nad głową policjanta i likwidować za najmniejszą winę .Asymilacja Żydów z ukraińską ludnością wykluczona. "

    źródło
    prof. dr hab. Włodzimierz Bonusiak
    "Kto zabił profesorów lwowskich"
    Ostatnio edytowane przez batmanek ; 29-04-2010 o 23:36 Powód: tytuł

  3. #713
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez batmanek Zobacz posta
    Bonusiak co? gdzie? kiedy? Skoro to dyrektywa OUN to zapewne napisana po ukraińsku. Gdzie ona?

    Cytat Zamieszczone przez batmanek Zobacz posta
    źródło
    prof. dr hab. Włodzimierz Bonusiak
    "Kto zabił profesorów lwowskich"
    Tiaa, Krajowa Agencja Wydawnicza, Rzeszów 1989
    "Działacz PZPR, w latach 1986-1989 sekretarz ds. Nauki i Oświaty KW PZPR w Rzeszowie."
    "w poprzednich wyborach zataił spowodowanie wypadku po pijanemu. Prof. Bonusiak, autor podręczników z zakresu ideologii marksizmu-leninizmu i biografii Józefa Stalina, był sekretarzem KW PZPR w Rzeszow"

    Nie rozśmieszaj mnie.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez orest ; 30-04-2010 o 00:03 Powód: tytuł i jeszcze trochę o bonusiaku
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

  4. #714
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Tym razem Ty mnie nie rozśmieszaj

    Choć ta marna próba zdyskredytowania profesora jest akurat na Twoim poziomie .....

    Kilka słów o prof.dr hab. Włodzimierzu Bonusiaku.


    • członek Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce (1986-198
    • członek Rady Naukowej GKBZH w Polsce (1988-1990)
    • przewodniczący Okręgowej Komisji BZH w Polsce (1986-1989)
    • członek zespołu Dydaktyczno-Naukowego Nauk Historycznych MNiSW (1986-1989)
    • członek Rady Naukowej Głównej Komisji BZpNP – IPN (1994-199
    • wiceprzewodniczący Towarzystwa Naukowego w Rzeszowie (1983-1989)
    • przewodniczący Towarzystwa Naukowego w Rzeszowie (1990-1992)
    • przewodniczący Towarzystwa Uniwersyteckiego w Rzeszowie (1996-)
    • współpracownik Komisji Wschodnioeuropejskiej PAU (2000-)



    Doktor honoris causa uniwersytetów w Czerniowcach i Drohobyczu. ( Ukraina )

    od 1996 do 2001 rektor WSP w Rzeszowie
    w latach 2002-2008 rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego ( czyli już dawno po upadku ery komunizmu)

    Autor takich książek jak :
    "Historia Polski (1944–1989)"
    Oprócz biografii Stalina napisał również biografie Ignacego Łukasiewicza .....


    Jedna z opinii na temat jego książki
    "Opracowanie W. Bonusiaka pod względem erudycyjnym przekracza te wymogi, dając – nasycony bogatą faktografią – możliwie pełny obraz dziejów państwa w czasach najnowszych"




    A kim Ty jesteś , że negujesz wiedzę profesora ??
    Anonimowość na forum - za tym możesz się chronić -
    Jak dla mnie słowo cenionego historyka - , wieloletniego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego napisał wiele książek ( o różnej tematyce historycznej) są bardziej wiarygodne niż Twoje ......a dla Ciebie ważne jest to , że miał wypadek po alkoholu - A JAK TO SIĘ MA DO JEGO WIEDZY ??
    Ostatnio edytowane przez batmanek ; 30-04-2010 o 08:20 Powód: edit

  5. #715
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    A kim jesteś Ty, batmanek

    Akurat jazda i wypadek po pijaku ma najmniejsze znaczenie, ważne jest, że to zataił, kandydując na stanowisko rektora. Mówisz - ceniony historyk. Jakoś nie spotkałem się, aby poważni historycy cytowali wiele z prof. Bonusiaka. A że rektor - no cóż - rektora się wybiera, często jest tak, że jaki rektor, taka i uczelnia, i odwrotnie. Znam przypadki ludzi utytułowanych, "cenionych historyków", którzy nie wahali się kłamać (vide Prus). Cytujesz Bonusiaka - to mam prośbę. W tej rzetelnej naukowej książce fragment z tekstem "dyrektywy" na pewno opatrzony został przypisem, podaj źródło. Jak na razie widzę podstaw, aby rzecz traktować poważnie, zwróć uwagę, że książka napisana została przed upadkiem komuny, gość ma spory dorobek w dziedzinie komunistycznej propagandy, wydawnictwo też nieliche - tuba PZPR, fajnie.

    Pozdrawiam

    Batmanek! Dzięki Tobie poszukałem i znalazłem!

    http://www.pbc.rzeszow.pl/dlibra/doc...d=864&dirids=1

    Gość obficie cytuje Prusa a ten fragment z "dyrektywą" zaczerpnął z niewątpliwie "naukowej" książki W. Czeredniczenki "Nacionalizm proty naciji" Kijów 1970 (przypis nr 19 na str. 31). Wielkie dzięki
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

  6. #716
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta

    Batmanek! Dzięki Tobie poszukałem i znalazłem!

    Wielkie dzięki
    Cieszę się ,że byłem pomocny w poszerzaniu Twojej wiedzy

    pozdrawiam

  7. #717

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta
    Hm, "Kwestię ukraińską w polityce III Rzeszy" wydała w 1972 roku Książka i Wiedza (no fakt, to wydawnictwo zajmowało się także pzprowską propagandą, jak wszystkie w tamtym okresie), "Kwestię ukraińską w Polsce w latach 1923-1929" w 1989 roku Wydawnictwo Literackie a "Polaków i Ukraińców, sprawa ukraińska w czasie II wojny światowej na terenie II Rzeczypospolitej" w 1993 roku Państwowe Wydawnictwo Naukowe. "Propagandówki"? To jak w takim razie nazwać niszowe, skrajnie nacjonalistyczne wydawnictwo "Nortom", gdzie m. in. za pieniądze Kobylańskiego wydawano Prusa, czy innych, równie egzotycznych wydawców, którzy publikują antyukraińskie brednie? A może chodzi o periodyki historyczne, w których publikował Torzecki? To też "propagandówki"?
    Chodzi mi głównie o publikacje w "dodatkach" do nacjonalistycznego "Naszego Słowa"... - tam z kolei (niemal w każdym wydaniu) można znaleźć antypolskie brednie - zresztą na "prace" Prusa nigdy się nie powoływałem.


    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta
    Żydów, powiadasz. A może jakieś fakty, liczby, itp. Przecież niedawno była o tym dyskusja na forum, i jakoś nikt nie był w stanie przytoczyć dowodów na zbrodnie UPA na Żydach. Co do Czechów - więcej Czechów wymordowała polska policja w służbie niemieckiej w Czeskim Malinie na Wołyniu, niż cała UPA, w całym okresie jej działania, gdziekolwiek. Zresztą UPA nie mordowała czeskiej ludności cywilnej, likwidowano tylko osoby współpracujące (lub podejrzane o współpracę) z Niemcami, Polakami czy Sowietami. UPA nic do prawosławnej ludności czeskiej Wołynia nie miała.
    Po wkroczeniu Niemców w 1941 r. do województw kresowych - kogo było tam najwięcej w "policji pomocniczej" ? - której członkowie wstępowali później masowo do UPA...
    A co ? - mam pokazać podpisaną "fakturę" za "wykonanie usługi" na rzecz hitlerowców przez członków OUN-UPA ? - ciężko z tym, ponieważ sporo członków UPA było analfabetami...
    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta
    A "inne mniejszości" - wracamy do poruszanego dość dawno na tym forum tematu "Malajów wołyńskich"?
    Nie będę zniżał się do twojego poziomu - odsyłam cię do prac Siemaszków.
    Ponadto poczytaj sobie na temat tzw. Olędrów (osadnictwa olęderskiego).
    Podpisz się pod tym imieniem i nazwiskiem - podobno piszesz prawdę - ciekawe ilu straciłbyś klientów (jako rzekomy prawnik).
    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta
    w poprzednich wyborach zataił spowodowanie wypadku po pijanemu
    Kolejny popis erudycji - a co to ma do jego prac ?
    Aha - jak oceniasz Oreście prace historyków typu: Eugeniusz Misiło czy Mikołaj Siwicki ? - obu panów łączy fakt publikowania w pewnym nacjonalistycznym czasopiśmie (chodzi mi o treść zawartych tam publikacji).
    Albo (UWAGA) Bohdana Osadczuka - odznaczonego nawet Orderem Orła Białego (bez komentarza) - tak na marginesie, to protest pod PAU był spowodowany min. wypowiedziami tego pana (sponsorowanego jako studenta przez III Rzeszę) w filmie "dokumentalnym" o Szeptyckim.
    Podsumowując - na każdego Prusa, przypada przynajmniej 2-3 Siwickich czy Osadczuków...

  8. #718
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Po wkroczeniu Niemców w 1941 r. do województw kresowych - kogo było tam najwięcej w "policji pomocniczej" ? - której członkowie wstępowali później masowo do UPA...
    A co ? - mam pokazać podpisaną "fakturę" za "wykonanie usługi" na rzecz hitlerowców przez członków OUN-UPA ? - ciężko z tym, ponieważ sporo członków UPA było analfabetami...
    Ale ja proszę o fakty! Rozpoczynając kiedyś dyskusję na temat zbrodni ukraińskich formacji na Żydach nie negowałem takowych, ale chciałem poprzez fakty dokonać porównania zbrodni polskich na Żydach i zbrodni ukraińskich na Żydach. Niestety, faktów mi nie przedstawiono. Ty stwierdziłeś, że UPA mordowała Żydów, zatem wyjaśnij, bo nie mam wiedzy na ten temat.

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Nie będę zniżał się do twojego poziomu - odsyłam cię do prac Siemaszków.
    Ponadto poczytaj sobie na temat tzw. Olędrów (osadnictwa olęderskiego)
    A ja się nie będę zniżał do poziomu Siemaszków Ponadto chciałbym się zapoznać z wiarygodnymi materiałami na temat zbrodni UPA na Olędrach, ale jakoś nie znajduję ... A co z tymi Czechami, zamilkłeś jakoś?

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Kolejny popis erudycji - a co to ma do jego prac ?
    Do samych prac niewiele, rzuca natomiast cień na jego prawdomówność. Ale to już naprawdę nieistotne, dotarłem do jego książki i konstatuję, że gość suto czerpał z Prusa i z sowieckich makabresek pióra różnych Czerednyczenków, Bielajewów i innych, a nie z materiałów źródłowych.

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Aha - jak oceniasz Oreście prace historyków typu: Eugeniusz Misiło czy Mikołaj Siwicki ? - obu panów łączy fakt publikowania w pewnym nacjonalistycznym czasopiśmie (chodzi mi o treść zawartych tam publikacji).
    Muszę przyznać, że nie cenię twórczości Siwickiego. Przytaczane przez niego dokumenty są prawdziwe, ale ciut za tendencyjnie dobrane. Misiłę natomiast wysoko sobie cenię.

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Albo (UWAGA) Bohdana Osadczuka - odznaczonego nawet Orderem Orła Białego (bez komentarza) - tak na marginesie, to protest pod PAU był spowodowany min. wypowiedziami tego pana (sponsorowanego jako studenta przez III Rzeszę) w filmie "dokumentalnym" o Szeptyckim.
    Podsumowując - na każdego Prusa, przypada przynajmniej 2-3 Siwickich czy Osadczuków...
    "Sponsorowanego jako studenta przez III Rzeszę"? Owszem, studiował podczas wojny w Berlinie, otrzymywał wsparcie finansowe od ukraińskich "dopomohowych" organizacji. No pewnie, uczelnia była sponsorowana przez III Rzeszę (bo jak mogło być inaczej), pośrednio zatem Osadczuk. Nie widzę w tym nic nagannego, a gdzie miał w tym czasie wiedzę zdobywać? Polacy w czasie okupacji sowieckiej też studiowali m. in. na Uniwersytecie Lwowskim. Co miałoby oznaczać, że byli sponsorowani przez Sowietów?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez orest ; 30-04-2010 o 14:30 Powód: zdanie dodałem o uniw. lwowskim
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

  9. #719
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta
    Ale ja proszę o fakty! Rozpoczynając kiedyś dyskusję na temat zbrodni ukraińskich formacji na Żydach nie negowałem takowych, ale chciałem poprzez fakty dokonać porównania zbrodni polskich na Żydach i zbrodni ukraińskich na Żydach. Niestety, faktów mi nie przedstawiono. Ty stwierdziłeś, że UPA mordowała Żydów, zatem wyjaśnij, bo nie mam wiedzy na ten temat.



    A ja się nie będę zniżał do poziomu Siemaszków Ponadto chciałbym się zapoznać z wiarygodnymi materiałami na temat zbrodni UPA na Olędrach, ale jakoś nie znajduję ... A co z tymi Czechami, zamilkłeś jakoś?



    Do samych prac niewiele, rzuca natomiast cień na jego prawdomówność. Ale to już naprawdę nieistotne, dotarłem do jego książki i konstatuję, że gość suto czerpał z Prusa i z sowieckich makabresek pióra różnych Czerednyczenków, Bielajewów i innych, a nie z materiałów źródłowych.



    Muszę przyznać, że nie cenię twórczości Siwickiego. Przytaczane przez niego dokumenty są prawdziwe, ale ciut za tendencyjnie dobrane. Misiłę natomiast wysoko sobie cenię.



    "Sponsorowanego jako studenta przez III Rzeszę"? Owszem, studiował podczas wojny w Berlinie, otrzymywał wsparcie finansowe od ukraińskich "dopomohowych" organizacji. No pewnie, uczelnia była sponsorowana przez III Rzeszę (bo jak mogło być inaczej), pośrednio zatem Osadczuk. Nie widzę w tym nic nagannego, a gdzie miał w tym czasie wiedzę zdobywać? Polacy w czasie okupacji sowieckiej też studiowali m. in. na Uniwersytecie Lwowskim. Co miałoby oznaczać, że byli sponsorowani przez Sowietów?

    Pozdrawiam.
    no może mnie nie usuną....

    do tej pory Orest uważałem "iż żeś inteligentna osoba" ...chyba się myliłem


    każdy Twój "quote" jest próba manipulowania faktami.......

    aha - kim ja jestem ---- NIKIM !
    co robie - neguję co piszesz ( czyli neguje posty anonima )
    kim Ty jesteś ??? .......a negujesz opracowania POLSKICH WYBITNYCH HISTORYKÓW....... kim Ty jesteś.... anonimem .....

  10. #720
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez batmanek Zobacz posta
    o ....popierniczyło Ci się coś w głowie orest...to pewnie przez Polski liberalizm

    pokaż mi ile polaków dostało medal - " sprawiedliwy wśród narodów świata" a ile Ukraińców , Niemców czy innych ???????????????????????

    Za te słowa powinieneś dostać bana na forum

    ps..proszę obiektywizm modów

    aha jeszcze jedno.......
    dzięki takim " jak ty" ...znowu będzie się pisało o polskich obozach zagłady Żydów ...... lub o polskich mordach na Wołyniu

    nie pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 5 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 5 gości)

Podobne wątki

  1. Konflikt polsko-ukraiński 1943-1947
    Przez Petefijalkowski w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 13:46
  2. Pomocy-ukraiński
    Przez Krysia w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 20:36
  3. Turystyka na pograniczu polsko-ukraińskim
    Przez Dzikie Dzieci w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 17:13
  4. Stosunki polsko - ukraińskie w rozwoju historycznym (z Bieszczadami w tle)
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 02:50
  5. Szlak ukraiński
    Przez Jacek K. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2005, 12:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •