Strona 93 z 115 PierwszyPierwszy ... 43 83 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1147

Wątek: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

  1. #921
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Dlaczego Panu, panie Magurycz nie odpowiada nawet to, że Polacy wreszcie mogą ocalić strzępy pamięci?

  2. #922
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Nie mogę napisać by tragedia Wołynia była cenzurowana, informacje są w obiegu, pojawiają się książki, wspomnienia, opisy, reportaże. Ten kto chce to informacje znajdzie, wystarczy codziennie wpisać w Google (z ograniczeniem np. 24 godzinnym) i na bieżąco nowości się pojawią. Wystarczy w Twitterze wpisać słowo klucz z haszem lub bez i też się znajdzie. Ludzie na Twitterze szybko reagują z nowościami. Są dość znane portale i znani ludzie ciągle piszący i na bieżąco o Kresach, o dawnych wydarzeniach i co się dzieje wokół tego tematu na bieżąco. Wielu ludziom w Polsce i nie tylko w Polsce, same nazwiska piszących o tych sprawach i nazwy portali, wywołują odruchy podobne do tych jak u banderowców na Lachów.
    Niestety tak się dzieje, że wstyd z historii swojego narodu wola zamieść pod dywan. Najlepiej wyplenić wszelkie wojny, niesnaski, mordy i gwałty zresetować z umysłów. Niestety jak historia cała, całkowicie tego się nie da zrobić.
    Problem Wołynia to hańba dla Ukraińców, problem też w tym, że wielu Polaków też woli by amnezja była w naszym narodzie. Niestety i nowa rządząca opcja przyjmuje podobną postawę. Na swoją niekorzyść zresztą.
    Mamy wszędzie ten wstyd, są nacje u nas w Polsce, że wolą o jednych sprawach robić wielkie halo, ale spróbujcie tylko bziaknąć o ich sprawkach w drugą stronę.
    Dlatego czekam jaki będzie odzew w elitach polskich i w całym narodzie, nie tylko naszym, na film "Wołyń". Może gdzieś kiedyś nakręcą film o krzywdach jakie popełnili żydzi na Polakach, czyli będzie pełna prawda, bo my jako naród mamy wpajaną tylko naszą winę i krzywdy jakie zadaliśmy (film jakiś ponoć szykują). Czy szary obywatel naszego państwa wie jakie są kulisy produkcji filmu "Wołyń", jakie już były naciski wszelakich organizacji ukraińskich, by tego filmu nie było.
    Styknie bo i tak za dużo napisałem i zaraz się ziemia zacznie ruszać... przecież lepiej by pod nogami był spokój.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #923
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Właśnie to miałem na myśli, że trzeba tych informacji szukać ,a przecież na Wołyniu zginęło ponad sto tysięcy ludzi,moim zdaniem informacje o tym ludobójstwie powinny być trąbione przynajmniej tak jak to jest w przypadku Katynia gdzie ofiar było znacznie mniej.Kto chce niech szuka,a ilu chce?Myślę, że niewielu, w masowej świadomość ten temat nie istnieje bo nie ma go w głównych mass mediach.Dla mnie jest to pewien rodzaj cenzury.A z szacunku dla Wołynian tak nie powinno być.
    Ostatnio edytowane przez Czarek pl ; 11-02-2016 o 12:32
    Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi.
    Klaudiusz

  4. #924
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Jak mówicie "zagłada Palaków na Wołyniu", to Putin przez was przemawia
    Pozdrav

  5. #925
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Reconie ,TEŻ czekam na film fabularny który pokaże bez ogródek zbrodnie obywateli żydowskiego pochodzenia będących na pasku Moskwy,którzy w latach stalinizmu katowali i mordowali żołnierzy wyklętych,ale czy się doczekam...? Czy znajdzie się ODWAŻNY reżyser. który podejmie ten temat/..Już widzę jak mośki podnoszą krzyk o antysemityzm Polaków..
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  6. #926
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Jak mówicie "zagłada Palaków na Wołyniu", to Putin przez was przemawia
    O tak i dostaję 1,5 zeta za hejt a ci co siedzą cicho to kim są i kto nimi steruje i knebluje usta?

    No dobra, dobra... czas na OSP i gaszenie pożaru! https://youtu.be/Mef_797GctM?t=4s
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 11-02-2016 o 14:18 Powód: dodano sygnał OSP
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #927
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Cytat Zamieszczone przez Czarek pl Zobacz posta
    Trzeba przyznać, że w sprawie ludobójstwa na Wołyniu panuje w Polsce dziwna cenzura prawie jak za PRL'u(...)?
    Cytat Zamieszczone przez szymon magurycz Zobacz posta
    Jasne, zwłaszcza pewnie ze dwie setki książek (zapewne więcej) na temat Wołynia wydanych w ostatnich dwóch dekadach to wyraz cenzury..., konferencje, materiały w internecie w setkach takoż, cenzura w natarciu...
    Przeczytałem kilka książek i uczestniczyłem w dziesiątkach spotkań i konferencji polsko - ukraińskich. Rozmawiałem z wysoko postawionymi pasterzami na połoninach, z pijaną komisją wyborczą, oraz elitą polityczną na ławeczkach przed sklepem ... itd.
    I co z tego ?
    Nic. Nikt mi nie zabraniał, więc można wyciągnąć wniosek , że nie ma cenzury, a jednak po każdej rozmowie narastało pytanie.
    - Jak to się dzieje , że przeciętny Polak na ulicy ma tak małą wiedzę w temacie PL/UA ?
    - Jak to się dzieje, że przeciętny Ukrainiec na ulicy w ogóle nie ma wiedzy, a jeśli już się trafi to taki, co mu mózg wyprali i tłumaczy mi fakty na odwrót.
    taki mały przykład który usłyszałem
    - Pan, w tym budynku w czasie wojny było polskie getapo ..... (autentyk)

  8. #928
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Przepraszam za "Żydzi" napisane z małej litery, nie miałem takiego zamiaru, wyszła literówka w poście #922
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  9. #929
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Animowany powstał i są tam "odpowiednie" wzmianki. Uwaga film drastyczny!!! https://youtu.be/s-dFeHUOLh0


    Kawałek tragicznej jak nie najtragiczniejszej historii Polski, naszej Ojczyzny, w pigułce. Warto poświęcić ponad godzinę czasu i zobaczyć, zobaczyć też te drastyczne sceny. Te sceny nie są zmyślone!
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 11-02-2016 o 22:06 Powód: dopisano 2 ostatnie zdania
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #930
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Jeśli dyskusja przeradza się w przekazywanie treści propagandowych, to nie zdziwię się że wątek znów zostanie zamknięty.
    Mniej zawziętości proszę Państwa, a więcej obiektywizmu.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Konflikt polsko-ukraiński 1943-1947
    Przez Petefijalkowski w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 14:46
  2. Pomocy-ukraiński
    Przez Krysia w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 21:36
  3. Turystyka na pograniczu polsko-ukraińskim
    Przez Dzikie Dzieci w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 18:13
  4. Stosunki polsko - ukraińskie w rozwoju historycznym (z Bieszczadami w tle)
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 03:50
  5. Szlak ukraiński
    Przez Jacek K. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2005, 13:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •