Strona 94 z 115 PierwszyPierwszy ... 44 84 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 1147

Wątek: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

  1. #931
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    - Jak to się dzieje, że przeciętny Ukrainiec na ulicy w ogóle nie ma wiedzy, a jeśli już się trafi to taki, co mu mózg wyprali i tłumaczy mi fakty na odwrót.
    taki mały przykład który usłyszałem

    Tak to się dzieje... przykład z uczelni ukraińskiej https://youtu.be/ceWf59kDGHs
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #932
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Cytat Zamieszczone przez Recon Zobacz posta
    Tak to się dzieje... przykład z uczelni ukraińskiej https://youtu.be/ceWf59kDGHs
    Myślę,że teoretycznie rozumiem tego profesora,przynajmnoej staram się.
    Miasto założyli Ukraińcy więc to ich miasto,Polacy je skolonizowali,ale po kilkuset latach Ukraińcy odzyskali to swoje miasto.To chyba miał na myśli profesor i moim zdaniem wcale nie skłamał,natomiast przesadził trochę nazywając Lwów miastem austriackim.
    Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi.
    Klaudiusz

  3. #933
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Idąc dalej, mógłby ten profesor to samo powiedzieć o Chełmie.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #934
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Chętnie posłuchałbym tego profesorka jak płacze nad utraconym Krymem, gdzie starożytne ukraińskie miasto (Bakczysaraj) było przez lata okupowane przez Tatarów

  5. #935
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Cytat Zamieszczone przez Recon Zobacz posta
    Idąc dalej, mógłby ten profesor to samo powiedzieć o Chełmie.
    Z tego co wiadomo to Chełm założyli Lędzianie,a tym bliżej do Polaków niż Ukraińców.
    .Tak po prawdzie jednak nie wiemy z imienia kto założył miasto Chełm,a Lwów wiemy.
    Ostatnio edytowane przez Czarek pl ; 13-02-2016 o 20:13
    Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi.
    Klaudiusz

  6. #936
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Panie partyzant, nie wiem gdzie pan wyczytał, że coś mi nie odpowiada. Bredzi pan trzy po trzy jak w malignie. Mam serdecznie dość szukania między wierszami tego, czego nie ma i imputowania jakichś myśli czy postaw. "... nawet to... "??? A cóż mi wcześniej nie odpowiadało? O czym pan pisze? Nie zgadzam się z twierdzeniem, że ktoś przeszkadza pamiętać o Wołyniu, czcić pamięć pomordowanych, to wierutna bzdura (rzeczą osobną jest zagadnienie komu i do czego to służy). Zajmuję/my się pamięcią właśnie i tak dla przykładu to właśnie Magurycz remontował cmentarz parafialny w Hucie Pieniackiej, więc proszę się zastanowić, co pan pisze i o co panu idzie.
    Innymi słowy nie odpowiem na pańskie pytanie, bo dotyczy czegoś, co sam pan sobie wymyślił, a o czym ja nic nie wiem.

  7. #937
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Pan panie Magurycz powinien najpierw sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, bez tego nadal będzie pan błądził jak dziecko we mgle.

    Z całym szacunkiem dla dobrej roboty w Hucie Pieniackiej i nie tylko, uważam jednak że ten co robi i mówi tyle dobrego co złego, wychodzi na zero-zostaje z niczym.
    To co człowieka zanieczyszcza to jego słowa. Uważnie czytam pańskie różne wpisy i tak złych przykładów i interpretacji nie spotkałem u innych.
    Tutaj mówimy o konflikcie polsko- ukraińskim więc powiem bez ogródek; logika jaką pan się posługuje bagatelizując ważną dla innych dyskusję jest bardzo bliska tej, jaka stosują ci którzy trzymają fałszywą, probanderowską stronę, rozwadniającą fakty i za wszelką cenę unikającą spojrzenia prawdzie w oczy. Nie twierdzę, ze jest pan banderowcem, poprostu wychodzi z logiki że pan ich osłania, może nieświadomie.
    Mam nadzieję, że film Smarzowskiego pomoże panu zrozumieć w czym tkwi także pański problem.

    Na marginesie, pana ocena księży i chrześcijaństwa świadczy o panu bardzo negatywnie. Próbkę dał pan w wątku o obyczajach ludowych... Całkowite pomieszanie pojęć. Jeżeli Pan mówi;
    -...a chrześcijaństwo żadnym ideałem nie jest i nie wiem dlaczego niby miałoby być lepsze od innych religii...
    innym razem pogardliwie mówi pan o inteligencji księży i patologiach, które ich dotykają. Mamy rózne informacje.

    I jeszcze jedno; niech Pan nie miesza Dobrej Nowiny z ojcem dyrektorem.

  8. #938
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Onet zamieścił wczoraj artykuł-prośbę W.Smarzowskiego o dofinansowanie filmu Wołyń,nie potrafię zamieścić linka bo piszę z telefonu
    ale reżyser potwierdza w nim to,o czym wielu z nas pisało wcześniej, że nie jest to temat poprawny politycznie i wielu potencjalnych sponsorów nie chce się w to angażować,boją się tematu Ukraina,UPA,Wołyń.
    Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi.
    Klaudiusz

  9. #939
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Srokowski znając scenariusz(nie może być inaczej) powiedział, że film powinien być dobry. Powiedział też: ...ja nie wiem czy film będzie tym czym jest scenariusz...jeżeli zabraknie pieniędzy to co się robi...skraca się sceny...co jest wtedy?- mogą być zachwiane proporcje..
    - powiedział też, że w filmie powinny być min. sceny pochówku Polski, które miały miejsce w kilkudziesięciu miejscowościach, scena zamordowania żołnierzy polskich wracających po klęsce wrześniowej, z pleców żołnierzy była płatami ściągana skóra. Powinna być scena zamordowania przedstawiciela Polaków na rozmowy z upowcami...

    !0 lipca Zygmunt Rumel wraz z Krzysztofem Markiewiczem i woznicą, z rozkazu Pełnomocnika Rządu RP udali się do lokalnego dowództwa UPA na rozmowy celem zahamowania rzezi wołyńskiej i uzgodnienia wspólnej z Ukraińcami walki z Niemcami. Delegacja dobrowolnie zrezygnowała z obstawy. Wszyscy trzej zostali tam aresztowani i zabici. Według przekazów rodzinnych rozpowszechnionych przez Annę Kamieńską , mord odbył się przez rozerwanie końmi.
    Zwróćmy uwagę na datę rozmów 10 lipca 1943 r, nazajutrz miała miejsce krwawa niedziela, czyli jednoczesny napad upowców na przynajmniej 99 polskich miejscowości.
    Rumel w chwili śmierci miał 28 lat, był poetą o którym J.Iwaszkiewicz powiedział, że "diament ten" mógł zabłysnąć prawdziwym blaskiem.

  10. #940
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

    Cytat Zamieszczone przez Czarek pl Zobacz posta
    Onet zamieścił wczoraj artykuł-prośbę W.Smarzowskiego o dofinansowanie filmu Wołyń,nie potrafię zamieścić linka bo piszę z telefonu
    ale reżyser potwierdza w nim to,o czym wielu z nas pisało wcześniej, że nie jest to temat poprawny politycznie i wielu potencjalnych sponsorów nie chce się w to angażować,boją się tematu Ukraina,UPA,Wołyń.
    https://www.youtube.com/watch?v=2_ORAhb1Xlg



    A tak przy okazji, gdy partyzant 2 tygodnie temu wspomniał o Hucie Pieniackiej, to dodam dla przypomnienia... właśnie mija 72 rocznica zagłady przez UPA i SS Galizien Huty Pieniackiej i wsi Krościatyn. Warto poszperać po necie i sobie przypomnieć co wtedy się wydarzyło!

    Pomordowani potrzebują wsparcia duchowego, żyjący z ich rodzin i ci którym się udało też tego potrzebują. Niestety wielu było też zaginionych i do dziś nie wiedzą najbliżsi gdzie spoczywają lub co się stało z ciałami. Wiedzą tylko ich zabójcy, często ich sąsiedzi Ukraińcy, oraz sami pomordowani. Może kiedyś kości ich zostaną odnalezione i będzie można nad nimi się pomodlić.
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 27-02-2016 o 21:11
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Konflikt polsko-ukraiński 1943-1947
    Przez Petefijalkowski w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 14:46
  2. Pomocy-ukraiński
    Przez Krysia w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 21:36
  3. Turystyka na pograniczu polsko-ukraińskim
    Przez Dzikie Dzieci w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 18:13
  4. Stosunki polsko - ukraińskie w rozwoju historycznym (z Bieszczadami w tle)
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 03:50
  5. Szlak ukraiński
    Przez Jacek K. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2005, 13:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •