Strona 67 z 115 PierwszyPierwszy ... 17 57 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 77 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 1147

Wątek: Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]

  1. #661
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Orest - czy Dyrektywa UON pod nazwą " Walka i działalność UON w okresie wojny " wydana przez s.banderę jest prawdziwa ?? czy wymyślona przez komunistów ?? odpowiedz jeśli możesz - jest tam kilka "godnych uwagi fragmentów"
    Ponadto -nie ma dowodów na udział ukraińskich formacji w zbrodni na profesorach lwowskich ? Nikt nie mówi o tym ,że strzelali - ich udział w logistyce operacji był oczywisty .

  2. #662
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez batmanek Zobacz posta
    UON
    Batmanek-czyż nie prosiłem o wyjaśnienie tego tajemniczego skrótu? Ile razy mam jeszcze prosić?

    Cytat Zamieszczone przez batmanek Zobacz posta
    Nikt nie mówi o tym ,że strzelali - ich udział w logistyce operacji był oczywisty
    Mówi, mówi, nawet co poniektóry na tym forum. Natomiast pojęcie "logistyka operacji" jest dla mnie niejasne, tzn. chyba za szerokie, co niby robili - określ tak po prostu.

    Pozdrawiam.
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

  3. #663
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Emi, ja Ci zaraz mogę paręset linków wkleić (bez zbytniego szperania) o antypolskim wydźwięku, wskazujących Polaków jako winnych czy też istotnie współwinnych Holocaustu.
    Nie odwracaj kota ogonem, chciałeś dowodów na mordy Ukraińców i policji to masz. Przecież to strona ważnego żydowskiego muzeum. Nie byle jaki link. I znów jedynym argumentem jest BO PRZECIEŻ POLACY TEŻ... Nie jesteś niestety stroną do poważnej dyskusji bo jesteś zaślepiony, jak już pisałem.

    Wystarczy wpisać w google: ukraińska policja babi jar

    jeden z pierwszych linków:

    Ogromnie dużo władzy miał dowódca jednostki. Einsatzgruppen składały się głównie z Niemców, choć byli wśród nich także Austriacy. Towarzyszyła im utworzona przez nich ukraińska policja. Himmler chciał, aby jak najwięcej członków tych komand zabijało Żydów własnymi rękoma.
    Z ks. Patrickiem Desbois, sekretarzem Episkopatu Francji do spraw stosunków z judaizmem, rozmawia Alain Solari

    Porównanie AK do UPA niesmaczne i skandaliczne.

  4. #664
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez Emi Zobacz posta
    Wystarczy wpisać w google: ukraińska policja babi jar
    Pewnie , coś tam zawsze wyskoczy. Ale ja wolę wklepać tylko "babi jar".

    Racz też nie używać argumentów typu "jesteś zaślepiony", bo raczej wiedzy to masz tyle, co kot napłakał. Gdybyś był bardziej powściągliwy w wycieczkach osobistych, to przedstawił bym Ci, jak fałszowano okoliczności masakry w Babim Jarze, i jakim blamażem się to skończyło. Ale odechciewa mi się rzeczowego, spokojnego pisania, jak czytam Twoje posty. Wracając jeszcze do tego filmu, co go podałeś. Zwróciłeś uwagę, że nie można tam rozpoznać "ukraińskich nacjonalistów"? Bo ja tam widzę Niemców, a nawet paru gości w czapkach, przypominających rogatywki. Raczej nie do pomylenia z mazepynkami

    Pozdrawiam.
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

  5. #665
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez batmanek Zobacz posta
    Orest - czy Dyrektywa UON pod nazwą " Walka i działalność UON w okresie wojny " wydana przez s.banderę jest prawdziwa ?? czy wymyślona przez komunistów ?? odpowiedz jeśli możesz - jest tam kilka "godnych uwagi fragmentów"
    Ponadto -nie ma dowodów na udział ukraińskich formacji w zbrodni na profesorach lwowskich ? Nikt nie mówi o tym ,że strzelali - ich udział w logistyce operacji był oczywisty .



    nie odpowiedziałeś - co zbyt niewygodne pytanie ???
    muszę chyba podać kilka zdań z tego dokumentu

  6. #666
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta
    Batmanek-czyż nie prosiłem o wyjaśnienie tego tajemniczego skrótu? Ile razy mam jeszcze prosić?
    nie żartuj ...... takie pytanie rozbija mnie...... dobrze wiesz o co chodzi.....

  7. #667
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Ukraińska policja brała czynny udzial w mordach,nie byli to pokątni szmalcownicy,donoszący ukradkiem do Gestapo. Ta policja brała tez udzial w spędzaniu tysiecy żydów np wymordowanych we Lwowie na rozkaz Oberlaendera z pomocą upowskiej SS-Galizien.Co do UPA,to szefostwo było inteligenckie,np ukraińscy nauczyciele,popskie i urzędnicze dzieci. Masa UPA to chlopi,"dobrzy sąsiedzi". Dobre rezuny.Szczere "patrioty".Czy były pogromy? Jasne i na wielką skalę.Upowskiej policji nie brakowało przy likwidacji ukraińskich Zydów. Wojnę z UPA i mordami na Ukrainie NKWD prowadziło jeszcze po wojnie.
    "Można objechać cały świat i nie widzieć niczego"

  8. #668

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Cytat Zamieszczone przez orest Zobacz posta
    Nie rozśmieszaj mnie Emi, "chyba oczywisty", ja prosiłem o fakty, liczby. A jakbym ja napisał, że "aktywny udział Policji Polskiej Generalnego Gubernatorstwa w likwidowaniu gett jest też chyba oczywisty"?
    Tak - tzw. Policja Granatowa, brała udział w pacyfikacji ludności żydowskiej na terenach z przewagą ludności polskiej, ale co robił ukraiński batalion szkoleniowy złożony z załogi obozu koncentracyjnego w Trawnikach, podczas tłumienia Powstania w getcie warszawskim ? - podziwiał widoki ?...
    Obóz Koncentracyjny w Sobiborze - załoga: ok. 30 SS-manów, oraz ok.100-150 strażników ukraińskich... - w tym "słynny" Iwan Demianiuk...
    W obu przypadkach obecni tam Ukraińcy raczej nie "walczyli" o "wolną Ukrainę"...

    Wreszcie tłumienie Powstania Warszawskiego, przy udziale kilkuset Ukraińców - również walczyli tam o Samoistną ?

    Co do Mordu profesorów lwowskich, to Ukraińcy z OUN ułożyli listy proskrypcyjne, z których skorzystali ich nazistowscy koledzy "po fachu" - tak czy nie, panie Oreście ?
    Zresztą nieprzypadkowo ukraińscy neo-faszyści, właśnie na pomniku poświęconemu profesorom lwowskim, napisali: "Śmierć Lachom"...

    PS
    co do "Wybiórczej" - ciekawe dlaczego etatowy "autorytet moralny", czyli Redaktor naczelny tego szmatławca, wytykając Polakom "autonomiczny antysemityzm", oraz strofując ich za "występki" Piłsudskiego, Dmowskiego, Kościoła katolickiego itp., sam nie przeprosi za zbrodnie dokonane przez swojego ojca i rodzeństwo ? - ja nie miałem zbrodniarzy w rodzinie, więc nie mam za co przepraszać.
    Przepraszanie "za kogoś" (np. Dmowskiego itp.) jest (wg.mnie) co najmniej głupie (co innego, gdyby był to np. mój krewny) - idąc tą drogą, w przyszłości będę musiał przeprosić amerykańskich Murzynów za niewolnictwo (w końcu jestem białasem - tak jak ich oprawcy).

  9. #669
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2009
    Postów
    119

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Przepraszam, że tak od końca :
    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Zresztą nieprzypadkowo ukraińscy neo-faszyści, właśnie na pomniku poświęconemu profesorom lwowskim, napisali: "Śmierć Lachom"
    Masz pewność, że to byli "ukraińscy neo-faszyści"? Bo ja na przykład nie mam pewności, że pomnik na Chryszczatej zniszczyli "polscy szowiniści". Zresztą - pomnik profesorów lwowskich został przywrócony do stanu sprzed zapaskudzenia, objęty został wzmożoną ochroną. Pisałem już o tym.

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Co do Mordu profesorów lwowskich, to Ukraińcy z OUN ułożyli listy proskrypcyjne, z których skorzystali ich nazistowscy koledzy "po fachu" - tak czy nie, panie Oreście ?
    Tak, ponoć były jakieś listy proskrypcyjne, sporządzone przez "krakowskich studentów". Pisze o tym we swoich wspomnieniach hr. Lanckorońska. Jak również wspomina, że na podstawie tych list nikogo nie udało się aresztować, bowiem były to martwe dusze, bądź adresy osób zmarłych. Czyżby więc "krakowscy studenci" byli antyhitlerowskimi sabotażystami?

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Wreszcie tłumienie Powstania Warszawskiego, przy udziale kilkuset Ukraińców - również walczyli tam o Samoistną ?
    Fakt, w momencie wybuchu Powstania były jakieś dwie kompanie ochrony obiektów na Szucha, a w pobliżu Warszawy tzw. Ukraiński Legion Samoobrony. Mogło to być razem kilkuset ludzi. Jednak jednostki te nie brały udziału w ważniejszych starciach z powstańcami, jak również nie splamiły się mordami ludności cywilnej.
    Hm, a co to znaczy "samoistna"? Bo nie jest to tłumaczenie słowa "samostijna".

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    co robił ukraiński batalion szkoleniowy złożony z załogi obozu koncentracyjnego w Trawnikach, podczas tłumienia Powstania w getcie warszawskim ? - podziwiał widoki ?...
    Obóz Koncentracyjny w Sobiborze - załoga: ok. 30 SS-manów, oraz ok.100-150 strażników ukraińskich... - w tym "słynny" Iwan Demianiuk...
    W obu przypadkach obecni tam Ukraińcy raczej nie "walczyli" o "wolną Ukrainę"
    To wszystko prawda, a szczególnie ostatnie zdanie. Otóż wszyscy ci esesmani nie byli żadnymi "ukraińskimi nacjonalistami" tylko zwykłymi sowieckimi jeńcami, którzy w ten sposób ratowali się przed śmiercią głodową w niemieckich obozach (jak wiesz, Niemcy wobec jeńców sowieckich nie stosowali żadnych norm i konwencji, z wzajemnością, ok. 2/3 jeńców sowieckich poniosło śmierć z głodu). Oczywiście nie jest to usprawiedliwienie ich niecnych uczynków.

    Cytat Zamieszczone przez Szczepan Ł. Zobacz posta
    Tak - tzw. Policja Granatowa, brała udział w pacyfikacji ludności żydowskiej na terenach z przewagą ludności polskiej
    Tu także mamy zgodność

    No i jeszcze do Batmanka - a podawaj, podawaj. Bo ja dokumentu o takiej nazwie nie znam. Najlepiej jakbyś te "kilka zdań" okrasił źródłowym przypisem, sygnaturą akt w archiwum, a jak jesteś w stanie - skanem oryginału. Bo mnie się wydaje, że to może być coś na kształt "uchwały Prowodu OUN" której autorem był nieboszczyk Prus

    Pozdrawiam.
    Ой, що в полі за димове? Чи то вірли крильми б'ються?

  10. #670
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Historia Bieszczadów i nie tylko!

    Drogi Oreście , jak i szanowny Szczepanie ! chodzi mi o aspekt udziału "jakiś oddziałów ukraińskich '' w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Jako że od lat interesuje się tym tematem a nie znajduję potwierdzenia tego w dokumentach. (Nie wymieniają tego faktu np. książki Kirchmayera ). Jako syn powstańca , który przeszedł szlak walk-Mokotów-Powiśle- Śródmieście , w opowieściach Taty też nie znajduję tego potwierdzenia. Jedyna jego wzmianka dotyczy własowców -Ukraińców ,od których jego oddział tuż przed Powstaniem , kupował broń.Te kontakty Tata wspomina raczej sympatycznie.
    więc jeśli macie jakieś dowody-z chęcią zapoznam się z nimi.
    Pozdrawiam !

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Konflikt polsko-ukraiński 1943-1947
    Przez Petefijalkowski w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 13:46
  2. Pomocy-ukraiński
    Przez Krysia w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 20:36
  3. Turystyka na pograniczu polsko-ukraińskim
    Przez Dzikie Dzieci w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 17:13
  4. Stosunki polsko - ukraińskie w rozwoju historycznym (z Bieszczadami w tle)
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 02:50
  5. Szlak ukraiński
    Przez Jacek K. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2005, 12:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •