Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

  1. #21
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Cytat Zamieszczone przez Seba Zobacz posta
    A co widać ze Sninskiego Kamienia? Domyślam się że Bukovske Vrchy i pasmo graniczne, ale czy może widać W.Rawkę, gniazdo Tarnicy czy Połoninę Równą?
    Jako osoba nie specjalizująca się w górach Słowacji nie mogę powiedzieć, że widziałam ciemność. Niestety, miałam tam jeden z takich nieformalnych egzaminów w czasie kursu przewodnickiego. Za wyjątkowy grzech który non stop poepłniałam czyli mówienie, że najwyższym szczytem Gór Bukowskich jest Wielki Bukowiec. Widać pasmo graniczne z Kremenarosem i Rawkę, Połoninę Wetlińską. Nie widziałam Tarnicy, pokazaywałam tylko w jakim mniej więcej miejscu znajduje się. Połoninę Równą z tego co pamiętam też widać.
    Natomiast Kmień Sniński bardzo dobrze widać z Połoniny Wetlińskiej .Znajduje w prawie lini prostej naprzeciw schroniska.

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Jako osoba nie specjalizująca się w górach Słowacji nie mogę powiedzieć, że widziałam ciemność. Niestety, miałam tam jeden z takich nieformalnych egzaminów w czasie kursu przewodnickiego. Za wyjątkowy grzech który non stop poepłniałam czyli mówienie, że najwyższym szczytem Gór Bukowskich jest Wielki Bukowiec. Widać pasmo graniczne z Kremenarosem i Rawkę, Połoninę Wetlińską. Nie widziałam Tarnicy, pokazaywałam tylko w jakim mniej więcej miejscu znajduje się. Połoninę Równą z tego co pamiętam też widać.
    Natomiast Kmień Sniński bardzo dobrze widać z Połoniny Wetlińskiej .Znajduje w prawie lini prostej naprzeciw schroniska.
    Dzięki za szeroką odpowiedź bo miałem też pytać gdzie mniej więcej szukać Sninskiego Kamienia z naszych szczytów. O ile stojąc na na takiej Rawce nie mam problemów z nazwaniem górek po ukraińskiej stronie o tyle strona słowacka to terra incognita, może dlatego że brak tam wybitnych szczytów i trudno się połapać co jest co.
    Seba

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Zapoponuję trasę w mojej okolicy ! Zacząć od Jaślisk, na południe, przez Lipowiec ze stadniną koni. Dalej marną drogą do granicy 4km. Od granicy 1,5km do wioski Czertiżne, dalej 14 km do Medzilaborców. Tam wystawa prac Endy Warchola w jego muzeum i super festiwal w lipcu !

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Praktyczne porady ; nie używać słowa "szukać" a chleb "czerstwy" znaczy- świeży !

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Jeśli zdecydujecie się w te strony to proszę o kontakt ; mam sporo map i miłych kontaktów w tych stronach ! Stąd moja ksywa ; klobuk- to po słowacku, kapelusz, mój znak rozpoznawczy na wędrówkach !!!

  6. #26

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    praktycznie decyzja zapadla.
    Jedziemy na Słowacje w miesiacu lipcu.
    bedziemy zwiedzac cerkwie oraz bieszczady slowackie, nocleg planujemy w Sninskich Rybnikach , wpadniemy na Vihorlat

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Jeśli wypadnie Wam droga wokolice Rymanowa, to zapraszam na nocleg i konsultacje o Słowacji ! Do dyspozycji duży ogród i bezpłatnie !

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Alez misiu Wychorlat nie jest w bieszczadach slowackich to osobna jednostka geologiczna i geograficzna od bieszczad wychorlat przejdziesz turystycznie w 1 dzien nieturystycznie w 3 rejon aldny kupe cerkiewek , zapor i innych uroczych miejsc

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Mimo że Edward Benesz właził w d... Stalinowi, to ten i tak nie zwrócił b. Czechosłowacji części jej terytorium - Rusi Zakarpackiej (anektowanej przez Węgry w 1939 r.).
    A wielka szkoda, gdyż teraz mielibyśmy kawałek ziemi ukraińskiej w strefie Schengen. Należałby najpewniej do Słowacji.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Zwrócił tylko zachodni skrawek tejże Rusi. Granica węgiersko-słowacka w czasie wojny biegła bardziej na zachód od obecnej ukraińsko-słowackiej. Ciekawi mnie jak dokładnie przebiegała? Snina była chyba węgierska, a czy Humenne i Michalovce też? Może ktoś zna temat? Bo powszechnie wiadomo że na pn zaczynała się na Czereninie (słynne przejście graniczne na Węgry w Roztokach G.).
    Seba

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady po stronie ukraińskiej.
    Przez Maciek_Gdansk w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 20:46
  2. Najbliższa knajpka po stronie słowackiej
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 19:21
  3. Wędrówki po stronie ukraińskiej
    Przez easyrider w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 08:29
  4. Bieszczady po drugiej stronie
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-09-2005, 21:35
  5. Po słowackiej stronie.
    Przez Traper w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2004, 22:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •