Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Cytat Zamieszczone przez Seba Zobacz posta
    Zwrócił tylko zachodni skrawek tejże Rusi. Granica węgiersko-słowacka w czasie wojny biegła bardziej na zachód od obecnej ukraińsko-słowackiej. Ciekawi mnie jak dokładnie przebiegała? Snina była chyba węgierska, a czy Humenne i Michalovce też? Może ktoś zna temat? Bo powszechnie wiadomo że na pn zaczynała się na Czereninie (słynne przejście graniczne na Węgry w Roztokach G.).
    Trochę znam, bo się interesowałam.
    Ale mimo poszukiwań nie trafiłam na dobre mapy z okresu II wojny światowej.

    Granica na południu przebiegała grzbietem Rudaw Słowackich. Cały rejon Kotliny Rożniawskiej i bardziej na południu (Słowacki Kras) przypadł Węgrom.
    Zresztą obecnie żyje tam ogromna mniejszość węgierska (oraz Romowie, którzy podają się za Węgrów).
    Koszyce były węgierskie, a granica przebiegała dokładnie grzbietem Rudaw Spiskich. Jak to było bardziej na wschodzie - tego już niestety nie wiem, a chciałabym wiedzieć.

    (O Czerninie też rzecz jasna wiem ;-) ale w środku pomiędzy Czerniną a Koszycami mam "dziurę" )

    Gdyby ktoś znał temat - bardzo proszę o informacje.

    Pozdrowienia

    Basia

  2. #32
    sigma69
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Witam. Myślę, że z tak małym dzieckiem najlepiej przejechać przez przejście w Barwinku i zatrzymać sie w miasteczku Bardejov- tanie i z wygodami noclegi i termy w słynnym uzdrowisku.Ceny rewelacyjne, wyżywienie bardzo tanie. Polecam.

  3. #33
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Za przeproszeniem cie popiescilo ??
    KUTWA BAdiow tani ha ha ha ha ha ha ha to zart jest ?? JEdyny tani nocleg jaki jest w Bardiowie to schronisko interenat dla mlodziezy gdzie za 250 koron sie przespisz reszta to od 300 w gore

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar Lech06
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Świdnik
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    W Bardejov są świetne prywatne kwaterki przy samym centrum, taniej niż w tym molochu Ubytowni. Poza tym auto na zamkniętym podwórku przy domu. Do starówki 2 minuty. A starówka w Bardejov jest rewelacyjna, jest na liście unesco. No i sporo fajnych pubów... Mogę poszukać namiary tą kwaterkę na której nocowałem, już ze trzy razy...
    Pozdrawiam. Lech

  5. #35
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    A w cukierni Babiczka dają rewelacyjne ciacha. Za kawę i duużą porcję tortu orzechowego ostatnio płaciliśmy 8 zł. Ciastka kosztują 2,2,50. Obok żydowskiego suburbium (lubie to określenie) w pizzerni w ub. roku za pyszny posiłek plus wino płaciliśmy średnio 15 zł. Oczywiście są i droższe knajpki.
    W Medzilaborcach musze wypróbować knajpkę obok muzeum. Same dobre rzeczy o niej słyszałam. Duże, pyszne porcje i niedrogo. Podobno są tam rewelacyjne desery lodowe.

  6. #36
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Pozwolicie koledzy i koleżanki że podepnę się pod temat. Chciałem dostać się na stronę słowacką jakimś transportem a potem górami na polską stronę z przejściem przez Krzemieniec, czy mogłoby szaanowne towarzystwo coś doradzić
    Ostatnio edytowane przez satyr ; 30-07-2008 o 09:19

  7. #37
    Paweł Zygmunt
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Ptrzedwczoraj wróciliśmy ze słowackiej strony Bieszczadów. Wcześniej bywaliśmy po zakarpackiej. i ogromnieo mnie zdziwiło, że nikt z forumowiczów nie odkrył najlepszego z najlepszych miejsca noclegowego w całych słowackich Bieszczadach (Bukoske vrchy), w którym zatrzymaliśmy się na cały tydzień. Jest nim Obecny dom (Dom Gminny) w dużej wsi Stakczyn (Stakcin) położonej o 10 km na północny wschód od Sniny, w miejscu gdzie od drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Ubli (granica słowacko-ukraińska) odgałęzia się droga do Ulicza a dalej do Nowej Sedlicy, prowadząca wgłąb Bieszczadów. W Domu tym, na trzecim piętrze, powyżej Urzędu Gminy zorganizowano dom noclegowy dla turystów (turisticka ubytovna). całkiem tani (7 euro od osoby za noc w pokojach dwuosobowych z łazienkami) i dużą kuchnią dającą możliwość sporzadzania posiłków.
    Dogodny jest on zarówno dla zmotoryzowanych, jak i przybyłych na Słowację pieszo z plecakiem na plecach, jako, że ze Stakczyna do Nowej Sedlicy, odległej o 34 km jest 6 kursów autobusowych dziennie, a poza tym Stakczyn jest odległy o 6 km od Sninskich rybników (położonych przy samej szosie do Sniny) doskonałej bazy wypadowej w Wyhorlat. Do Sniny autobus chodzi ze Stakczyna co pół godziny, poza tym jest pociąg). Obserwatorium Astronomiczne znajduje się o niecałą godzinę drogi od centrum Stakczyna. Lepszego miejsca nie ma w Całych Bieszczadach po trzech stronach granicy.

    Dołączam oficjalną informację Obecnego domu:

    Turistická ubytovňa Obecný dom Stakčín poskytuje ubytovanie v dvoj a v trojposteľových izbách. Kapacita ubytovne je tridsať postelí. Na izbách sú k dispozícii sprchy s teplou vodou, toalety sú spoločné. V ubytovni je k dispozícii kuchynka a spoločenská miestnosť s televízorom.
    Cena ubytovania: 7 EUR noc/osoba


    Správca ubytovne Marián Kapraľ:
    Tel : 0911610386, 057/4495389

    Fax : 057/ 7674309

    E- mail : oustakcin@stonline.sk

  8. #38
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Zygmunt Zobacz posta
    ...i ogromnieo mnie zdziwiło, że nikt z forumowiczów nie odkrył najlepszego z najlepszych miejsca noclegowego w całych słowackich Bieszczadach (Bukoske vrchy)
    Człowieku o dwu imionach, a bez nazwiska - witamy Cię na tutejszym forum.
    Jeśli tu chwilę pobędziesz, to przestaniesz się dziwić, i to nie tylko ogromnie, ale w ogóle przestaniesz się dziwić ;-)

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Człowieku o dwu imionach, a bez nazwiska
    Może nie tak do końca, bo w pracy miałem kolegę który nazywał się Marian Zygmunt ,było z tego wiele zabawnych sytuacji ( drugi człon to nazwisko).

  10. #40
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Bieszczady ale po stronie Słowackiej

    Cytat Zamieszczone przez blues Zobacz posta
    Może nie tak do końca, ...
    Wiem. To miało być takie moje uprzejme zagajenie

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady po stronie ukraińskiej.
    Przez Maciek_Gdansk w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 20:46
  2. Najbliższa knajpka po stronie słowackiej
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 19:21
  3. Wędrówki po stronie ukraińskiej
    Przez easyrider w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 08:29
  4. Bieszczady po drugiej stronie
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-09-2005, 21:35
  5. Po słowackiej stronie.
    Przez Traper w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2004, 22:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •