Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: 1% podatku

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Przybyły.
    Bodajże 30 listopada 2009 do spisu OPP zostało dodane Sowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic (www.wetlina.org/opp.htm).

    Stowarzyszenie istnieje od 7 lat, działa całkowicie społecznie.
    W latach 2003-2008 przeprowadziło dwa duże projekty: wytyczenie tras dla narciarzy biegowych oraz konserwację lip wokół kościoła.
    W 2009 r. po "zrzutce" członków wybudowano w Wetlinie punkt informacji turystycznej (działa latem, pracowników zapewniła gmina). Ponadto gmina dała Stowarzyszeniu w użytkowanie jedną z działek przy głównej drodze, i ma tam stanąć chata bojkowska, a w niej punkt informacji turystycznej, mini muzeum regionalne, oraz miejsce do prowadzenia warsztatów (lepienie z gliny, wypiek chleba itp). Sprawy papierkowe (projekty, pozwolenia, mapy) są już w trakcie załatwiania. Największym problemem będzie zebranie funduszy na samą budowę. Jest też pomysł nazwany "Bieszczady odnalezione". Więcej informacji pojawi się pewnie na ten temat na stronie Stowarzyszenia jak sprawa nabierze rozpędu (na razie zbierane są materiały).
    W przyszłym roku Stowarzyszenie będzie się starać o zdobycie maszyny do zakładania śladu na trasach biegówkowych.
    Pozdrawiam
    Bastek

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    O! świetnie. A zajmiecie się przywróceniem cmentarzowi greckokatolickiemu w Wetlinie statusu cmentarza??? Mimo wszystko mało jest miejsc, gdzie tak ordynarnie potraktowano cmentarz i na dodatek zrobili to funkcjonariusze kultu

  3. #33
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Zgłoszę zarządowi Stowarzyszenia - może rozeznają temat co, czy i jak da się zrobić.

    A jak komuś przyjdzie do głowy jakiś inny pomysł to proszę na priv.
    Tylko prośba aby to były pomysły na miarę możliwości małego stowarzyszenia działającego społecznie, a nie np. remont mostu za kilka milionów złotych.
    Pozdrawiam
    Bastek

  4. #34
    mariola
    Guest

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Witam wszystkich! Mam pytanie czy ktoś wie coś o http://www.1procentdzieciom.pl? Bardzo chciałabym przekazać mój 1% podatku na dzieci, naprawdę potrzebujące dzieci. Mój dziadek pochodzi z okolic Wilna dlatego poszukuję organizacji, które pomagają Polakom z Kresów.

  5. #35
    LeszekCz
    Guest

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Witam
    Ja mogę polecić Ci Expatrię http://www.1procentdzieciom.pl bo przekazuje jej swój 1% podatku już po raz trzeci.
    Oglądałem w tamtym roku reportaż w tv o sierocińcu na Białorusi, któremu właśnie pomagała Expatria. Historia i los tych dzieci jest naprawdę wzruszający. Jest to też jedyna mi znana organizacja która pamięta i pomaga dzieciom z Kresów. Ze swojej strony polecam.

  6. #36

    Domyślnie Odp: 1% podatku

    @mariola
    @Leszek

    Cel szczytny, ale przypominam z pierszego postu tego wątku:
    Wrzucajcie tu info o organizacjach pożytku publicznego z terenów Bieszczadów


    Swoją drogą - na stronie Bieszczady.pl ukazał się niedawno tekst dotyczący Stowarzyszenia w Wetlinie:
    www.bieszczady.pl/1_dla_Stowarzyszenia_Rozwoju_Wetliny_i_Okolic?news ID=5771

    Można też przekazać swój 1% na ratowanie cerkwi w Bystrem która wymaga natychmiastowej pomocy:
    www.cerkiewwbystrem.pl/

  7. #37
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: 1% podatku

    POLECAM:
    1 procent - LKS SANOVIA LESKO
    http://www.youtube.com/watch?v=F3YT3acEWls
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 1% podatku dla Oliwiera
    Przez Recon w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 23:28
  2. Przekaż 1% podatku
    Przez leszczu w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 09:00
  3. 1% podatku dla bieszczadzkiej grupy GOPR
    Przez marmota w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 19:13
  4. KRS - przekazanie części podatku
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 23:02
  5. 1% podatku przekaż go na rehabilitację Damianka
    Przez ilona1974 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 22:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •