Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: 1% podatku

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Cytat Zamieszczone przez leszczu Zobacz posta
    Dzięki za info ja zamieściłem informację ZHP z Leska nie wiem czy robią
    To dobrze czy źle, tak sobie napisali na stronie widocznie coś w tym musi być.
    Zaraz im prześlę twoje info na e-maila
    Pozdrawiam

    Informacji najlepiej szukać na stronach Ministerstwa Finansow, tam też są wszystkie potrzebne objasnienia. Harcerze chcieli coś wymyslić, ale słabo im to wyszło.
    Pozdrawiam
    naive

  2. #22
    cezar
    Guest

    Exclamation Odp: 1% podatku za 2007

    Cytat Zamieszczone przez naive Zobacz posta
    W rubryce i ktorej piszesz mozna wpisywac informacje ułatwiające kontakt z podatnikiem czyli tym, kto składa zeznania. Nie ma prawnej możliwości by darować ten 1% konkretnej jednostce organizacyjnej harcerstwa, organizacją pożytku publicznego jest ZHP jako taki i wladze tej organizacji decyduja komu i ile pieniędzy przekażą. A takie wymyślane dopiski do PIT co najwyżej spowodują, że podatnik będzie musiał sie tłumaczyc z tego w urzędzie skarbowym, jesli za bardzo się rozpisze. Zgodnie z prawem urzędy skarbowe zbiorczo / czyli bez specyfikowania darczyńców/ przekazuja kwote darowizny OPP, nie ma możliwości wskazania na co darujemy ten 1 %. Twoja informacja jest myląca, jakiś lokalny wynalazek. Obowiązują wyłącznie objasnienia Ministerstwa Finansów.
    W odpowiedzi na błędne sugestie forumowicza "naive", dotyczące przekazywania 1 % na ZHP - Hufiec w Lesku:

    Po pierwsze
    w cytowanym tekście jest dużo błędów - skoro to cytat, więc nie będziemy poprawiać!

    Po drugie
    skoro szanowny "naive" powołuje się na objaśnienia Ministerstwa Finansów, niech zechce przeczytać to:

    MINISTERSTWO FINANSÓW
    Departament Podatków Dochodowych
    Adres ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa
    Telefon + 22 694 33 26 + 22 826 53 94 Fax +48 22 694 33 31




    Komunikat w sprawie przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego za pośrednictwem urzędów skarbowych

    2007.12.21 15:52

    Zmiana zasad zasilania kont organizacji pożytku publicznego 1% podatku należnego wynikającego z zeznań podatkowych składanych przez osoby fizyczne została wprowadzona ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw Dz. U. Nr 217, poz. 1588 i obowiązuje od 1 stycznia 2007 r.

    Jej celem było uproszczenie mechanizmu alokacji 1% przez darczyńców polegające na tym, aby to urząd skarbowy a nie podatnik dokonywał wpłaty na rachunek bankowy organizacji pożytku publicznego, o co wielokrotnie postulowano w latach ubiegłych.

    Powyższa zmiana zasad przekazywania wpłat z tytułu 1% nie oznacza, że darczyńcy zostali pozbawieni prawa do swobodnego ich przekazania. Nadal to podatnik decyduje o tym czy chce wspomóc cele statutowe organizacji pożytku publicznego, której organizacji oraz jaką kwotą. Taka sama reguła obowiązywała w poprzednim stanie prawnym. Zgodnie z istniejącym do końca 2006 r. art. 27d w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, odpowiednio art. 14a w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, zmniejszenie podatku należnego przysługiwało z tytułu dokonania wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego działającej na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zatem wprowadzona zmiana dotyczy jedynie mechanizmu przekazywania 1%. Nie ogranicza natomiast prawa podatnika do obdarowywania organizacji pożytku publicznego. Nie pomniejsza również roli jaką organizacje pożytku publicznego odgrywają w życiu społecznym.

    W konsekwencji, w obecnym stanie prawnym, podatnik, który chce podzielić się 1% swojego podatku z organizacją pożytku publicznego, nie musi sam dokonywać wpłaty na konto tej organizacji, a jedynie w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38 podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego, oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. jej nazwę oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Podatnik ma prawo wybrać tylko jedną organizację, z zamieszczonych w wykazie ogłoszonym do końca roku podatkowego w drodze obwieszczenia przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości.

    Powyższą zmianę zasad przekazywania 1% na konto organizacji pożytku publicznego odzwierciedla konstrukcja zeznań podatkowych za 2007 r.

    Jednocześnie, podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może również podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków gromadzonych przez organizację pożytku publicznego (np. na konkretny cel).

    Informację tę podatnik będzie mógł zamieścić w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”, znajdującej się bezpośrednio nad wnioskiem o przekazanie 1% podatku należnego, odpowiednio w:
    poz. 135 – PIT-28,
    poz. 311 – PIT-36,
    poz. 107 –PIT-36L,
    poz. 123 – PIT-37,
    poz. 59 – PIT-38.

    Powyższe informacje zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego przez organ podatkowy jako uszczegółowienie przekazanych kwot.


    Należy jednak pamiętać, że rozdysponowanie środków przekazanych przez organ podatkowy pozostaje w wyłącznej gestii organizacji pożytku publicznego i powinno odbywać się w zgodzie z przedmiotem działalności organizacji określonym w statucie oraz z przepisami prawa powszechnie obowiązującego.

    -------------------------------------------------------------------------

    Oto link do komunikatu Ministerstwa Finansów:
    http://mf.gov.pl/dokument.php?const=...rtalMF=0638ce4

    Forumowicz "naive" napisał:

    Cytat Zamieszczone przez naive Zobacz posta
    Informacji najlepiej szukać na stronach Ministerstwa Finansow, tam też są wszystkie potrzebne objasnienia. Harcerze chcieli coś wymyslić, ale słabo im to wyszło.
    Właśnie to zrobiliśmy i wyszło dobrze. W Urzędzie Skarbowym w Lesku przytoczony komunikat jest stosowany.

    Po wypowiedziach forumowicza "naive" coś nam tu "pachnie" kolejnym niespełnionym w harcerstwie, a do tego jeszcze wiedza o podatkach to klapa; nie wspominając o ortografii!.

    Pozdrawiam harcerskim CZUWAJ
    Jarek W.
    Ostatnio edytowane przez cezar ; 14-02-2008 o 20:17

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Dziwi mnie po pierwsze że niby harcerz a nie obce mu są wycieczki osobiste. Wstyd harcerzu, chyba, że teraz slowo"harcerz" co innego znaczy niz kiedyś. A PIT niech każdy wypełnia jak uważa za stosowne.
    Ostatnio edytowane przez naive ; 15-02-2008 o 08:09
    Pozdrawiam
    naive

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    Po wypowiedziach forumowicza "naive" coś nam tu "pachnie" kolejnym niespełnionym w harcerstwie, a do tego jeszcze wiedza o podatkach to klapa; nie wspominając o ortografii!.

    Pozdrawiam harcerskim CZUWAJ
    Jarek W.
    Czy Tobie "harcerzu" nie wydaje się, że tutaj przesadziłeś ? Kto Ci dał prawo mnie oceniać ? Tak teraz harcerzy uczą ?
    Pozdrawiam
    naive

  5. #25
    cezar
    Guest

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Czyli temat podatkowy "naive" wyjaśniony?, warto byłoby "posypać głowę popiołem" i zadeklarować wpłatę 1% na ZHP.

    Cytat Zamieszczone przez naive Zobacz posta
    Czy Tobie "harcerzu" nie wydaje się, że tutaj przesadziłeś ? Kto Ci dał prawo mnie oceniać ? Tak teraz harcerzy uczą ?
    Wydaje mi się, że jest to prawo forum, aby oceniać.
    Tym bardziej - należy oceniać i wyjaśniać błędną informację, która wprowadza w błąd innych! A taką byłeś uprzejmy zamieścić w swoim poście. W harcerstwie uczą wiele, m.in.:
    reagowania na niekompetencję, nieprawdę - po więcej zapraszamy do nas.
    Pozdrawiam
    Cezar
    Ostatnio edytowane przez cezar ; 15-02-2008 o 09:15

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Cytat Zamieszczone przez cezar Zobacz posta
    Wydaje mi się, że jest to prawo forum, aby oceniać.
    Tym bardziej - należy oceniać i wyjaśniać błędną informację, która wprowadza w błąd innych! A taką byłeś uprzejmy zamieścić w swoim poście.
    W harcerstwie uczą wiele, m.in.:
    reagowania na niekompetencję, nieprawdę - po więcej zapraszamy do nas.
    Pozdrawiam
    Cezar
    Tak tylko po twojej wypowiedzi a raczej jej tonie to nie wydaje mi się żeby ktoś z tego forum wam przekazał ten 1 %.
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  7. #27
    cezar
    Guest

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Jeśli ton mojej wypowiedzi kogoś uraził, to jest mi przykro.

    Natomiast dla wszystkich użytkowników tego forum mam propozycję -
    jeśli zdecydujecie się przekazać 1% na ZHP, pomożemy w rozliczeniu PIT-ów wraz z odliczeniami (za darmo).
    Kontakt: 693 693 669

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Cytat Zamieszczone przez Jaro Zobacz posta
    SPOŁECZNO - OŚWIATOWE STOWARZYSZENIE POMOCY POKRZYWDZONYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM "EDUKATOR"Nr KRS 48046

    Jako, że to stowarzyszenie ma zasięg ogólnopolski, po przekazaniu 1% najlepiej będzie poinformować o tym szkołę w Polanie (może być przez mnie), żeby tą kasę mogli w jakiś sposób dostać.
    Zajrzałem na stronę Stowarzyszenia "Edukator" i w spisie szkół którymi się opiekują nie widzę szkoły w Polanie. Nie tylko w tym roku, ale widzę że nigdy nie była na stronie dopisana. A wydaje się że informacje na stronie są w miarę regularnie uzupełniane. Znalazłem tam np taką informację:

    W roku szkolnym 2007/2008 dołączyły do nas 2 szkoły z gminy Trzcianne, SP w Nowej Wsi i SP w Szorcach, a więc Łomżyńskie Stowarzyszenie "Edukator" jest organem prowadzącym 25 wiejskich szkół podstawowych w 3 województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim.
    Co więcej jak rozumiem z któregoś z powyższych postów nawet jeśli w PIT zrobimy dopisek że wpłatę kierujemy na szkołę w Polanie to Stowarzyszenie może i tak rozdystrybuować środki wg swojego pomysłu...
    Pozdrawiam
    Bastek

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Cytat Zamieszczone przez BastekM Zobacz posta
    Zajrzałem na stronę Stowarzyszenia "Edukator" i w spisie szkół którymi się opiekują nie widzę szkoły w Polanie. Nie tylko w tym roku, ale widzę że nigdy nie była na stronie dopisana.
    Od 01.09.2006 jest to Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa - czyli katolicka, parafialna czy coś w tym stylu.
    Powstało to chyba m.in. dzięki Edukatorowi.

    "Szkoła Podstawowa w Polanie zwróciła się o pomoc do stowarzyszenia "Edukator" przejmującego małe szkoły zamykane z powodów ekonomicznych przez samorządy gminne. Stowarzyszenie to wyraziło chęć współpracy z polańską szkołą. 03.03.2005 w szkole odbyło się zebranie członków założycieli Zamiejscowego Oddziału Stowarzyszenia "Edukator", które od września tego roku (2005) poprowadzi szkołę podstawową w Polanie"
    Edukator ma też oddziały zamiejscowe - to co podajesz chyba ich nie obejmuje. Polana była własnie oddziałem zamiejscowym pod nazwą: Polański Oddział Stowarzyszenia "Edukator".

    A jak to się ma dalej do 1% to fakt że z niczego to nie wynika.
    Strona szkoły: http://www.polanasdb.pl
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #30
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: 1% podatku za 2007

    Może przybyły jeszcze jakieś inne organizacje w Bieszczadzie?
    pozdrawiam
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 1% podatku dla Oliwiera
    Przez Recon w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 22:28
  2. Przekaż 1% podatku
    Przez leszczu w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 08:00
  3. 1% podatku dla bieszczadzkiej grupy GOPR
    Przez marmota w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 18:13
  4. KRS - przekazanie części podatku
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 22:02
  5. 1% podatku przekaż go na rehabilitację Damianka
    Przez ilona1974 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 21:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •