Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Koniec LGD w Bieszczadach

  1. #1

    Domyślnie Koniec LGD w Bieszczadach

    ...czy początek nowej drogi?Dowiedziałem się ,że rozpadła się Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".
    To dobrze czy źle?
    Czy poszło o pieniądze czy o coś innego.
    Pieniądze w sensie do zdobycia.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Wizyta studyjna delegacji LGD Wizyta studyjna delegacji LGD na Słowację miała miejsce w dniach 28-30.11.2007 r. Celem wyjazdu było rozwinięcie współpracy ze Stowarzyszeniem „Ludzie i energia”, które organizuje LGD na południe od Koszyc w mikroregionach Ruzin, Hornad, Torysa, Kecerovsko-Olsavsky i na terenie Slanskich Vrchów. Program wizyty obejmował spotkania z przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu oraz objazd po inicjatywach.
    W miejscowość Ruskov mieliśmy okazję usłyszeć dźwięki historycznych organów, lokalny folklor i obejrzeć wyroby tkackie. W Nižná Myšľa podziwialiśmy eksponaty z wykopalisk z epoki brązu, w Skároš (granica z Węgrami) rozmawialiśmy z właścicielem firmy „Agrospol” rozwiniętej na bazie byłego przedsiębiorstwa państwowego. Zwiedzanie pałacyku w Budimêrze uwieńczył program artystyczny w Kysaku i prezentacja projektu finansowanego z INTERREGU IIII "Bez granic, dla zdrowego środowiska życiowego - gminne kompostowiska w basenie rzeki Svinka".
    W ostatnim dniu pobytu zaplanowano zwiedzanie centrum historycznego Koszyc oraz wizytę w Košická Belá, w szkole ogrzewanej odpadami drzewnymi, gdzie przywitał nas dziecięcy zespół ludowy.
    W trakcie wizyty poruszyła nas prawdziwie słowiańska gościnność Słowaków. Z perspektywą realnej współpracy wróciliśmy do domów.

    Zdjęcia partnerów ze Słowacji :http://picasaweb.google.sk/keramsetl07/OKO_Bieszczady

  3. #3
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    ...czy początek nowej drogi?Dowiedziałem się ,że rozpadła się Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady".
    To dobrze czy źle?
    Czy poszło o pieniądze czy o coś innego.
    Pieniądze w sensie do zdobycia.
    Ja uważam że konkurencja zawsze wpłynie lepiej dla nas odbiorców.
    Będzie realizowane wiele innych rzeczy w Bieszczadach,
    w III schemacie przewiduje sie ok 9 milionów zł na projekt jest to budżet większy niż nie jednej gminy Bieszczadzkiej. Trzeba dobrze rozdysponować te środki,
    najgorsze jest to że ludzi często nie wiedzą nic na temat całego lidera+ a te pieniężniki są dla nich.

    Zapraszam doi przejrzenia informacji na ten temat pod adresem
    http://fundacja.bieszczady.pl/leader+/
    oraz Budżecik
    http://www.fundacja.bieszczady.pl/leader+/budzet.xls

    Widać sam wątek nie budzi zainteresowania ponieważ ludzie nie wiedzą
    o co chodzi albo boja się wypowiadać w tym temacie.
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  4. #4

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Myślisz ,że ludzie z fundacji się boją czy z leadera+?

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    stąd
    Postów
    94

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Z leadera+ często, gęsto nie wiedzą o co w tym wszystkim biega. Są tylko "martwymi duszami". Fundacja już dużo zrobiła. Mają fajne projekty i bardzo, bardzo duże możliwości oraz przygotowanych do działania ludzi. Nie bałabym się o przyszłość leadera+.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Partia też dużo zrobiła dla jedności narodu .Nawet powstał FJN i ludzi miała przygotowanych ale jakoś nie wspominam partii dobrze;-) .
    Zakładając ten temat nie miałem na myśli Fundacji Bieszczadzkiej , bo jest ona jednym z partnerów aż i tylko . To ,że jednocześnie pełni rolę sekretariatu LGD niczego nie zmienia. Działania LGD zgodnie z regulaminem przyjętym przez wszystkich partnerów polegaja na współdecydowaniu o kierunkach rozwoju terenów objętych działaniem LGD.
    Wracając do tematu to jeżeli na niemal jednym terenie działają dwie grupy to teoretycznie może się tak zdarzyć ,że jedna nie otrzyma finansowania.
    Jak wiedzą zainteresowani tematem ,politycy różnego szczebla ostrzą zęby na te pieniądze . Narazie tyle

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    stąd
    Postów
    94

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Trudno mi wypowiadać w tym temacie. Jestem tylko "martwą duszą". Nie wiem o co chodzi. Znam tylko plotki.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez naja naja Zobacz posta
    Trudno mi wypowiadać w tym temacie. Jestem tylko "martwą duszą". Nie wiem o co chodzi. Znam tylko plotki.
    hm ploteczki mniam mniam .
    A poważnie uważasz ,że to plotki ,że fundacja dużo zrobiła? albo ,że ma przygotowanych ludzi?

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    stąd
    Postów
    94

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    Celna riposta.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Koniec LGD w Bieszczadach

    W Lesku powstała LGD a w Ustrzykach powstaje chyba jakiś tajny związek. Czeski film.
    Gminy podejmują uchwały o przystąpieniu do LGD ale jak ich zapytać to nie wiedzą kto, co i jak. Czyżby chodziło o to ,żeby niepokornych wyautować? Jest podobno po kilka-kilkanaście milionów zł na jedno LGD więc można dużo zrobić pod warunkim ,że ktoś będzie te wszystkie działania kontrolował bo w innym przypadku znowu będzie dęcie w gwizdek.
    Na dodatek ja otrzymuję mailem informacje ,że mnie zniszczą . Ktoś się upił czy co?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rajd Połoniny - koniec września w Bieszczadach
    Przez sewerr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 19:09
  2. Koniec Marca!!!!
    Przez 75lowczy w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2007, 13:43
  3. Koniec sezonu
    Przez Kriss40 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 12:01
  4. Koniec lutego..
    Przez Czekan w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2005, 12:24
  5. KONIEC Ciuchci???????
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2003, 17:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •