Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

  1. #21
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Cytat Zamieszczone przez takitam Zobacz posta
    Takie handlowanie, jak w Dolnych na targowisku,
    mi nie przeszkadza. Ci ludzie utrzymują z tej nielegalnej działalności swoje rodziny. Kiedyś my Polacy także byliśmy z tego powodu poświewiskiem Europy. Pamiętacie komentarze naszych czechosłowackich czy enerdowskich przyjaciół?
    Oczywiście, drażnią mnie kolejki na przejściu granicznym, a raczej sz... . Nic na to nie możemy poradzić dopóki jest taka różnica w cenach i dochodach po obu stronach granicy.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Pozytyw jest taki ,że teraz społeczeństwo będzie im patrzeć na ręce. I dobrze .
    Mi taż nie przeszkadza to ,że jakieś babuleńki handlują alkoholem czy papierosami ale przeszkadza mi to ,że policja przejeżdżając obok nie reaguje.Reaguje jedynie wtedy kiedy jest łatwy zarobek(autokar) albo na zlecenie.O handlu paliwem nie wspominam bo niektórzy policjanci sami kupują.

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar ludwik
    Na forum od
    12.2007
    Rodem z
    Opole
    Postów
    153

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    Pozytyw jest taki
    Policyjny temat znany wszędzie, i nie ma co gadać (pisać). Sprawa żenuje.

    "Doroto z Krakowa": byłem, widziałem, straży miejskiej nie widziałem (nie wiem czy jest w UD), a szkoda. Jakby z nimi nie było, zawsze jest szansa, że pojawią się tam, gdzie policji nie chce się. Oni też "punktują".

    Twój aniołek, to mam nadzieję, że czasem myśli o innych, którzy pojawiają się na ekranie monitora penetrowanego przez wyżej rzeczonego.

    Pozdrawiam
    Parnićku, my jsme s Tebou,
    neopustime Te,
    nikdy Te nezradime,
    bo my Ti verime!

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,506

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Martwi mnie ta - opisywana przez Was - sytuacja na bazarze w UD. Czyżby już nie było tam "mrówek" zza wschodniej granicy ? To gdzie ja w tym roku kupię chlibnyj dar, chołodnij jar, kijiwską priwatną kolekciję i inne gorzałki "osobliwe" ?
    W tej chwili w barku mam już tylko niecałe pół butelki chlibnego daru.

    W ostatnich miesiącach miałem bowiem kilka ważnych, domowych lub gościnnych, "okazji". W styczniu np. 2 razy obchodziłem Sylwestra - pierwszy raz normalnie, 31.12., a drugi raz 13 stycznia. Kolega bowiem chodzi z panią "prawosławną", polską repatriantką (kilka lat temu) z Pińska na Białorusi.
    Byli u nas na Sylwestra 31.12. i zaprosili wszystkich na następnego Sylwestra. Zaczęliśmy powątpiewać, czy się przez rok nie rozmyślą. Na to owa pani: jaki rok, to już za 13 dni !

    A barek opustoszał ...
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 23-01-2008 o 11:53
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  5. #25

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Martwi mnie ta - opisywana przez Was - sytuacja na bazarze w UD. Czyżby już nie było tam "mrówek" zza wschodniej granicy ? To gdzie ja w tym roku kupię chlibnyj dar, chołodnij jar, kijiwską priwatną kolekciję i inne gorzałki "osobliwe" ?
    W tej chwili w barku mam już tylko niecałe pół butelki chlibnego daru.

    W ostatnich miesiącach miałem bowiem kilka ważnych, domowych lub gościnnych, "okazji". W styczniu np. 2 razy obchodziłem Sylwestra - pierwszy raz normalnie, 31.12., a drugi raz 13 stycznia. Kolega bowiem chodzi z panią "prawosławną", polską repatriantką (kilka lat temu) z Pińska na Białorusi.
    Byli u nas na Sylwestra 31.12. i zaprosili wszystkich na następnego Sylwestra. Zaczęliśmy powątpiewać, czy się przez rok nie rozmyślą. Na to owa pani: jaki rok, to już za 13 dni !

    A barek opustoszał ...
    Aż tak źle to chyba nie jest . Ja wprawdzie nie używam wcale (nawet piwa) ale jakiś tam procent (nomen omen) mrówek się przeciska.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Cytat Zamieszczone przez ludwik Zobacz posta
    Policyjny temat znany wszędzie, i nie ma co gadać (pisać). Sprawa żenuje.

    "Doroto z Krakowa": byłem, widziałem, straży miejskiej nie widziałem (nie wiem czy jest w UD), a szkoda. Jakby z nimi nie było, zawsze jest szansa, że pojawią się tam, gdzie policji nie chce się. Oni też "punktują".

    Twój aniołek, to mam nadzieję, że czasem myśli o innych, którzy pojawiają się na ekranie monitora penetrowanego przez wyżej rzeczonego.

    Pozdrawiam
    Drogi Quote, mój aniołek myśli serdecznie o wszystkich - o Tobie, o każdej osobie odwiedzających to Forum, o diewuszce handlującej papierosami i wódką w centrum Ustrzyk Dolnych, o policjantach, i nawet o Straży Granicznej i Straży Miejskiej, której w Ustrzykach nie ma...

    Serdecznie Cię pozdrawiam

    Dorota

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Byłem niedawno w Dolnych i nie widziałem na rynku żadnych obcojęzycznych sąsiadów. Straży Miejskiej też, na szczęście. W innych rejonach kręciły się w kółko dwa radiowozy policyjne.

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    i co mam browary i inne % specyfiki wozić ze sobą .Absurd
    Wojtek legionowo

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Podobno debatują na szczytach o małym ruchu przygranicznym, ale nie wiadomo do kiedy i jakie będą efekty.

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,506

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Cytat Zamieszczone przez takitam Zobacz posta
    Podobno debatują na szczytach o małym ruchu przygranicznym, ale nie wiadomo do kiedy i jakie będą efekty.
    Uzbrojmy się w cierpliwość.
    Mały ruch przygraniczny - to raz.
    A dwa - to "Karta Polaka", też mająca dawać ułatwienia przy wjeździe do Polski (plus prawo pobytu i pracy).
    To ostatnie może się okazać prawdziwą Wunderwaffe, porównywalną z emigracją z Polski "Niemców" w latach 70-tych ub. wieku. Użyłem cudzysłowu, bowiem była to emigracja w przeważającej części ekonomiczna (wyjeżdżali np. potomkowie powstańców śląskich !).

    Na Ukrainie i Białorusi mieszka b. dużo osób mających związki z polskością, chociaż narodowości polskiej nie deklarujących. Teraz, gdy Polska jest częścią "Eurosojuzu", osoby te (zwłaszcza z młodszego pokolenia) zaczną sobie na gwałt odgrzebywać rodzinne związki z polskością, aby tylko móc do nas (i dalej, aż do Atlantyku) przyjeżdżać. I zaczną składać masowo wnioski o "Kartę Polaka". I nagle się okaże, że większość białoruskiej i ukraińskiej młodzieży to sami Polacy. Nawet ci, których dziadkowie walczyli w UPA.

    Wracając zaś do "ukraińskiej części" bazaru w Ustrzykach Dln. - odżyje ona już za kilka, kilkanaście m-cy.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 30-01-2008 o 16:01
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak z Przemysla do Ustrzyk Dolnych
    Przez czort w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2019, 22:48
  2. Nocleg w okolicy Ustrzyk Dolnych?
    Przez Pyska w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 11:22
  3. Nocleg w Ustrzykach Dolnych
    Przez buba w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 18:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •