Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

  1. #31

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Wrócę jeszcze na chwilę do głównego nurtu w temacie.
    Dziś otrzymałem pismo z KWP w Rzeszowie z informacją ,że znak jest nielegalnie postawiony. Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Lesku . Prawdopodobne jest zatem ,że ktoś przekroczył uprawnienia stawiając ten znak a ja może otrzymam 200 zł z powrotem i anulują mi 5 pkt. Ale to jeszcze nie koniec tej sprawy .
    Zaszaleję dziś.

  2. #32
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Gratulacje!

  3. #33

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych


  4. #34
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    Toż to prawo i sprawiedliwość.

    trzymali my za Ciebie kciuki, to i pomogło

    Pozdrawiam:)

    PS. mam jakieś nieodparte wrażenie, że tego typu wątki jednak w niepamięć nie odejdą.....

  5. #35

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    tfu tfu. lepiej nie wywołuj wilka z lasu

  6. #36
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie Odp: Uwaga w Ustrzykach Dolnych

    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...ZADY/205593335
    19 marca 2008 - 13:39

    Ukarany mandatem za postój przed komendą
    Policjant z Ustrzyk niesłusznie ukarał mandatem Krzysztofa Franczaka z Czarnej, który postawił auto na parkingu przed komendą.

    Kierowca ma szanse na odzyskanie pieniędzy.

    Początkiem stycznia Franczak został wezwany do KPP w Ustrzykach Dolnych jako świadek. Zaparkował swoim oplem pod komendą. Nie zwrócił uwagi na znak drogowy B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). Obserwujący Franczaka umundurowany funkcjonariusz uznał, że kierowca złamał przepisy i ukarał go dwustuzłotowym mandatem.

    Skarga do województwa

    - Nie mogłem się z tym pogodzić - mówi pan Krzysztof. - Po pierwsze, nie zauważyłem znaku, a po drugie przyjechałam na policję w charakterze świadka, więc chyba nie musiał wypisywać mi mandatu, a najwyżej upomnieć i pouczyć.

    Mieszkaniec Czarnej złożył skargę na funkcjonariusza do KWP. Kilka dni temu dostał odpowiedź: "Sprawdzono legalność oznakowania zjazdu publicznego z drogi krajowej nr 84 na parking KPP w Ustrzykach Dolnych. Stwierdzono, że umieszczony tam znak B-1 nie jest ujęty w organizacji ruchu dla tego odcinka drogi krajowej.
    promocja


    Rodzą się wątpliwości, czy niestosowanie się do tego znaku stanowi czyn zabroniony jako wykroczenie” - pisze insp. Józef Gdański, zastępca komendanta wojewódzkiego.

    Sąd zadecyduje

    Niewykluczone, że Krzysztof Franczak otrzyma zwrot pieniędzy za zapłacony mandat. O tym musi zdecydować sąd. Szef podkarpackiej policji napisał już w tej sprawie do sądu w Lesku wnioskując o rozważenie ewentualnego uchylenia mandatu.

    W opinii insp. Gdańskiego funkcjonariusz działał w dobrej wierze uznając, że Krzysztof Franczak popełnił wykroczenie nie stosując się do znaków drogowych. Jego postępowanie nie naruszyło dyscypliny służbowej i zasad etyki zawodowej.

    Będzie parking dla interesantów

    Co dalej z parkingiem, na którym wciąż mogą parkować tylko pracownicy KPP w Ustrzykach? Według zapewnień insp. Gdańskiego, w tych dniach komendant wojewódzki napisze do szefa KPP w Ustrzykach Dolnych, by ten pilnie rozwiązał kwestię oznakowania zjazdu z drogi krajowej do KPP oraz wyznaczył miejsca parkingowe dla interesantów.

    Krzysztof Potaczała
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak z Przemysla do Ustrzyk Dolnych
    Przez czort w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2019, 22:48
  2. Nocleg w okolicy Ustrzyk Dolnych?
    Przez Pyska w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 11:22
  3. Nocleg w Ustrzykach Dolnych
    Przez buba w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 18:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •