Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Koniec bibliografii

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Zbyt mało osób tu zaglądało.
    Nie sądzisz, że liczba odwiedzin nie zawsze stanowi o przydatności wątku?

    Tym bardziej, że nie mówimy o "newsach dnia" podgrzewających emocje, jeno informacjach przydatnych przy budowaniu biblioteczki, szukaniu źródeł.......a więc nie codziennie.

    Sam ignorowałem nie raz "nowy post", pewnie podobnie jak wielu innych, ale to nie oznacza, że takie info sie kiedyś przydac nie może.

    Czytałem równiez posty poddające chyba w wątpliwość sens Twojej pracy. Nie znam sie na archiwizowaniu, ale myślę, że warto.

    Natomiast jesli to zniknie, to Twoja robota faktycznie będzie bez sensu....

    Pozdrawiam:)

  2. #12
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    :)
    Póki co nie wiadomo mi nic o decyzji w sprawie likwidacji wątku. Za to kombinuję nad tym, jak to uzdatnić i ubrać w ładny kształcik, żeby było bardziej przejrzyste. Przy okazji odczyszczam to z błędów i niedo..pisań.
    Tak więc popłoch oraz listy protestacyjne przeciw likwidacji są moim zdaniem przedwczesne.
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #13
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Śledzę bibliografię od początku. Czytam każdy wpis. Wpisy dotyczące etnografii przez ramię czyta mi moja żona. Często robię sobie notatki i usiłuję zdobyć jakąś pozycję. Niestety często bezskutecznie z powodu ograniczonego nakładu. Obiecuję sobie, że przed majowym wyjazdem przejrzę jeszcze raz i spróbuję zrobić zakupy na miejscu (głównie w BPN). Już tak w zeszłym roku latem udało mi się zdobyć kilka pozycji. Czatuję na materiały z konferencji naukowych, które dostępne są tyko w streszczeniach. I teraz miało by mi to zniknąć. A niech to sobie siedzi w kątku. Dla ciekawskich, dla szperających, dla tych kilku, co nie tyko biegiem lecą przez połoniny.
    Pozdrawiam
    Długi

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    stąd
    Postów
    94

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    :)
    Póki co nie wiadomo mi nic o decyzji w sprawie likwidacji wątku. Za to kombinuję nad tym, jak to uzdatnić i ubrać w ładny kształcik, żeby było bardziej przejrzyste. Przy okazji odczyszczam to z błędów i niedo..pisań.
    Tak więc popłoch oraz listy protestacyjne przeciw likwidacji są moim zdaniem przedwczesne.
    Pozdrawiam,
    Derty
    Przykro mi ale nie. Wczoraj rozmawiałam o tym z Adminem. Po skopiowaniu bibliografia zniknie.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Lucyno,
    Nie zniknie tylko zmieni postać, a to duża różnica. Jeśli chodzi o zachowanie praw autorskich, to się da jakoś uwzględnić. Na razie nie ma decyzji co do usuwania. Bo nie bardzo jeszcze wiadomo, jak to przetworzyć, żeby Twojej i kilku innych osób pracy nie wywalić do śmieci. Obecna postać Bibliografii jest słabo czytelna. Możliwe, że z pktu widzenia 'szperaczy' jest to cecha pozytywna lecz lepiej by było, żeby dzieło nie zniechęcało pozostałych potencjalnych użytkowników:)

    Pozdrawiam,
    Derty
    PS: wszystko powyżej jest tylko moją opinią, a nie wspólnym stanowiskiem moderatorów:)
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #16
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Wiem, że to jest tylko Twoja opinia.
    Zrozum bibliografię stworzyłam jako swój wkład w rozwój tego forum. Czegoś chciałam-platformy informacyjnej, czegoś nie dostałam. Z całym szacunkiem p... prawa autorskie.Bibliografia jest własnością wszystkich userów bez względu na wkład pracy. Może zmienić swój kształt. Nic mi do tego. Ma służyć ludziom. Forma. A jakie to ma znaczenie?
    Mam ją skopiowaną w notatniku. Sama na tej bazie stworzę i będę rozwijać bibliografię karpacką. Dostępną dla wszystkich chcących zapoznać się z tym tematem. (Nie wiem kiedy to zrobię, bo właśnie zaczynam kompletować zespół piszący projekt).

  7. #17
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    [...]Z całym szacunkiem p... prawa autorskie.[...] Forma. A jakie to ma znaczenie?
    [...](Nie wiem kiedy to zrobię, bo właśnie zaczynam kompletować zespół piszący projekt).

    - Zapamiętam to:)
    - Forma ma znaczenie w tym przypadku. Bo od niej zależy łatwość wyszukania żądanych informacji przez ludzi niekoniecznie znających strukturę zasobu.
    - Bibliografia Karpat - no gratuluję pomysłu i życzę wytrwałości. Mam tu przed sobą 'Katalog fauny Puszczy Białowieskiej' (jakieś 200 tys. ha w miarę jednolitego terenu). Literatury - jakieś 800-900 sztuk (przyjmijmy 1 pozycja literatury na 180 ha opisywanego terenu:P). Głównie w postaci artykułów naukowych z podaną nazwą pisma, stronami itd zgodnie z regułami sztuki, wszystko w żurnalach znanych w zasadzie tylko wąskiej grupie specjalistów. A to tylko same opracowania faunistyczne bez zoo-eko, zoo-geo itd. 80 stron maczkiem. Jakieś 30-40 żurnali od 1800 roku, ileś tam książek. Współautorów ponad setka. Jeśli by wziąć się za florę, to wyszłoby pewnie 2-3 razy więcej. A gdzie reszta? Etno, histo, geo, meteo, wory informacji.
    Tu, na Forum, taka uproszczona bibliografia ma sens. Bo jest raczej skierowana do amatorsko działających wielbicieli gór. I to ma uzasadnienie. Bibliografia Karpat...hmm. To dzieło życia dla jej redaktora. Niemal jedyne, czym się może zajmować. To setki współautorów z wielu krajów. To naprawdę wyczyn. Ale życzę sukcesu:)
    Myślę, że skoro dałaś tyle temu Forum, to tego nikt nie zmarnuje. Formę się poprawi, zostawi się jakąś ścieżkę uzupełniania tego zbioru...No i wierzę, że będzie osiągalny z poziomu Forum choćby jakimś linkiem.
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #18
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    - Zapamiętam to:)
    - Forma ma znaczenie w tym przypadku. Bo od niej zależy łatwość wyszukania żądanych informacji przez ludzi niekoniecznie znających strukturę zasobu.

    Myślę, że skoro dałaś tyle temu Forum, to tego nikt nie zmarnuje. Formę się poprawi, zostawi się jakąś ścieżkę uzupełniania tego zbioru...No i wierzę, że będzie osiągalny z poziomu Forum choćby jakimś linkiem.
    To już nie moja działka. Jeżeli to nie będzie zmarnowane to tylko pozostaje mi się cieszyć.

  9. #19
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Dobra, rozprawmy się z tematem raz, a dobrze.

    Odwiedzalność. Mniejsza od najmniejszej. Nie biorę tego jako zero-jedynkowy wyznacznik TAK/NIE dla istnienia bibliografii.

    Użyteczność. Nie jestem w stanie jej ocenić. Nie mam do tego kwalifikacji.
    Na oko widzi mi się, że budowanie takiej bibliografii to jak porywanie się z motyką na księżyc (zwłaszcza przez jedną osobę, czy nawet dwie).
    Nie wydaje mi się by zakres tematyczny zamykał się np. 100 czy 200 pozycjami.
    Jest ich z pewnością kilka jeśli nie kilkanaście tysięcy.

    Funkcjonalność
    . Mechanizm forum jest tutaj najgorszym z możliwych rozwiązań technicznych służących skatalogowaniu zbioru wydawnictw bieszczadzkich - podstawowym argumentem jest brak przejrzystości (brak hierarchicznej typowo katalogowej struktury).
    Pamiętajcie, że należy tworzyć takie coś dla wszystkich - nie dla kilku załapanych osób. Przyjmuję założenie, że te załapane osoby poradzą sobie bez tego zbioru na forum.
    Pooglądałem kilka bibliografii w internecie (od strony technicznej) i to co zobaczyłem uświadomiło mi z czym tak naprawdę się mierzycie.
    Jeśli ma to służyć tak okrojonej grupie userów Lucyna może taką bibliografię tworzyć choćby i w pliku tekstowym i udostępniać go do pobrania. Ktoś kto będzie wiedział jak się w nim poruszać z pewnością uzna go za pożyteczny.
    Niedzielny turysta, który szuka jakiejś pozycji do poczytania surfując ot tak po zawartości, po 2 klikach w czymś takim pójdzie popełnić samobójstwo.

    Dla ścisłości jeszcze: zapytałem także twórców tych mechanizmów bibliograficznych (znalezionych w sieci) o cenę takiego systemu.
    U najtańszego kosztował 15 tys złotych. :) Ja nie mam ani czasu, ani środków, ani obawiam się wiedzy by się podjąć napisania dedykowanego systemu.

    Przyszłość.
    Niczego nie kasujemy. Nie ma obawy utraty danych już zgromadzonych.
    Wręcz jestem skłonny jakoś pomóc w powstaniu czegoś co można by uznać za porządną bibliografię.
    Jeśli będzie konkretna wizja tego co chcecie osiągnąć i jak to powinno wyglądać, dam serwer, domenę, i pomogę (w granicach rozsądku).
    Zróbcie grupę ludzi, którzy chcą to tworzyć. Zastanówcie się nad tym przedsięwzięciem, potem pogadamy i coś wymyślimy by służyło w sposób użyteczny wszystkim, którzy tego będą potrzebować.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  10. #20
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Koniec bibliografii

    Darek, ja nie proszę o pomoc. Bez żadnych problemów zakupię sobie domenę, serwer itd. To groszowe sprawy.
    O użyteczności, sposobie katalogowania itd. powinniście się zastanowić przed powołaniem tego pokoju.
    Kiedyś podjęłam się, że powpisuję te pozycje, które posiadam w swojej bibliotece. Wywiązywałam się z tego przyrzeczenia.
    Jestem zła, bo niepotrzebnie poświęciłam tej pracy kawał swojego serca. Polubiłam tę robotę. Jestem realistką. Moja praca tu nie jest nikomu potrzebna. Poprzenoszę do na swoją stronę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nowy Koniec Świata
    Przez don Enrico w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-09-2021, 20:57
  2. Koniec Marca!!!!
    Przez 75lowczy w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2007, 13:43
  3. Koniec sezonu
    Przez Kriss40 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 12:01
  4. Koniec lutego..
    Przez Czekan w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2005, 12:24
  5. KONIEC Ciuchci???????
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2003, 17:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •