Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 5 Rocznica Spalenia Chaty Socjologa Lub 35-lecie Istnienie Ruchu Otryckiego

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2004
    Postów
    27

    Domyślnie 5 Rocznica Spalenia Chaty Socjologa Lub 35-lecie Istnienie Ruchu Otryckiego

    Na Stronie Otryckiej, na Drzewie Wiadomości, został poruszony ciekawy wątek.
    Wczoraj 13 stycznia minęła 5 rocznica spalenia Chaty Socjologa i na Drzewie znalazły się tylko 2 wpisy na ten temat. Wzbudziło to pewne oburzenie, że o tej smutnej dacie należy pamiętać. Nasz Prezes Radzio słusznie napisał,cytuję:
    "Radzio : .... lepiej powiedzieć, że w tym roku szczęśliwie obchodzimy 35-lecie Ruchu Otryckiego niż smutne 5-lecie spalenia Starej Chaty... I jak brzmi !!! :))"
    Oczywiście dyskusja tak naprawdę dotyczyła tematyki poruszanej na Drzewie, ale mnie ten konkretny wątek rocznicy pożaru jakoś strasznie podburzył, żeby wyrazićą opinię..

    Możemy ten temat potraktować na dwa sposoby.

    A ja przyznam się, że wczoraj ani razu do momentu kiedy po 22 zajrzałam na Drzewo nie pomyślałam o tym, że jest to rocznica spalenia Chaty.Ojej cóż za hańba...jak mogłam o tym nie pomyśleć....

    A nikt nie może mi zarzucić, ze mało myśli i czasu poświęcam Otrytowi, wręcz przeciwnie

    I nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia(że zapomniałam o rocznicy !!!!).

    Stara Chata znaczyła dla mnie dużo, mimo że wtedy bywałam tam rzadko, jako turystka, mająca tam kilku znajomych.
    Bardzo przeżyłam informację o pożarze i byłam bardzo szczęśliwa, że Chata zostanie odbdowana.

    Wraz ze Starą Chatą dla mnie pewne rzeczy się skończyły, pewni ludzie odeszli w przeszłosć, a wraz z odbudową zaczęłam nowy etap w życiu.

    Nowa Chata, a właściwie wolę napisać - Otryt, znaczą dla mnie bardzo wiele ,przeżyłam tam lub z uziałem Otrytu dużo wspaniałych rzeczy, najbardziej szczęśliwych oraz także najgorszych momentów i doświadczeń w moim życiu, a także nauczyłam sie i wciąż się uczę o życiu i ludziach, wiedza ta choć jest bardzo cenna, to czasem bardzo boli.\

    Ale wracając do tematu.. nie mam ochoty na siłę ,uroczyście obchodzić 5 rocznicy spalenia Chaty, dla mnie Chata i Otryt to przede wszystkim coś co żyje, rusza się i jest cały czas aktywne. Zbyt często temat pożaru i spalenia Chaty przewija się w naszych rozmowach, istnieje w naszych myślach i sercach, żebym musiała koniecznie w dniu 13 stycznia każdego roku sypać popiół na głowę i oddawać się ponurym rozmyślaniom.

    Mam nadzieję, że znajdą się przeciwicy mojej opinii))
    Jestem przeciw uroczystemu obchodzeniu czegokolwiek na siłe, aha i niech nikt nie próbuje mi zarzucić, że jest spowodowane moim brakiem szacunku do tej daty,

    pozdrawiam
    Kometa

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2004
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: 5 Rocznica Spalenia Chaty Socjologa Lub 35-lecie Istnienie Ruchu Otryckiego

    A jeszcze, żeby była jasność dla mnie kontynuacja i łączność między Starą i Nową Chatą jest jak najbardziej oczywista, konieczna i potrzebna!!!

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: 5 Rocznica Spalenia Chaty Socjologa Lub 35-lecie Istnienie Ruchu Otryckiego

    Cytat Zamieszczone przez kometa Zobacz posta
    A jeszcze, żeby była jasność dla mnie kontynuacja i łączność między Starą i Nową Chatą jest jak najbardziej oczywista, konieczna i potrzebna!!!
    A dla mnie nie - ja Starej Chaty nie znam. Znam Nową, lubię ją i to mi wystarcza. Lepiej świętować radosne wydarzenia...lepiej się wtedy świętuje.
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  4. #4
    kachawoj
    Guest

    Domyślnie Odp: 5 Rocznica Spalenia Chaty Socjologa Lub 35-lecie Istnienie Ruchu Otryckiego

    WOW!!! To już pięć lat??? Ale poleciał czas....
    Pożar Chaty był rzeczywiście smutny. Dla wielu osób i z różnych powodów... Nie ma co opijać.
    Ale zawsze można świętować podjęcie decyzji o odbudowie! Czyli właściwie też 13sty, bo chyba dla wszystkich było jasne, że odbudujemy. A taka decyzja to już całkiem nowy rozdział. Nowi ludzie na Otrycie, nowe klimaty, wspólne cele, więcej światła w kominkowej... To już chyba ważne i radosne wydarzenie.
    A zawsze można świętować w czerwcu. Chyba wtedy uprzątnięto teren pod nową Chatę. Czerwiec to też pierwsi turyści, co zamiast kontynuować szlakiem do Koliby zostali. Na dlugo.... :)
    Albo fundamenty (lipiec?). Klimatyczny był ten obóz fundamentowy.... I jeszcze z pięcioleciem można zdążyć w tym roku i z 35 leciem też, bo to przecież też w wakacje wypada.
    Ale mi się rzewnie zrobiło....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chata Socjologa 22-27 września 2011 - wyłączona z ruchu turystycznego
    Przez kometa w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 12:18
  2. telefon do chaty socjologa na otrycie
    Przez don Enrico w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 20:22
  3. Reportaż z odbudowy Chaty Socjologa
    Przez andrzej627 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2007, 21:50
  4. Nie ma juz Chaty Socjologa
    Przez Stachu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2003, 21:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •