Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 108

Wątek: Rykowisko jeleni

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar ludwik
    Na forum od
    12.2007
    Rodem z
    Opole
    Postów
    153

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Ostatni raz słyszałem i widziałem w okolicach Jeleśni (Beskidy);
    Podpisuję się pod Klopsikiem 18:29, Krzysztofem Franczakiem 18:41;
    Bisonem 20:14 i Radkiem 20:48 - też, ale komentarz mam własny:



    I tyle, chłe,chłe.
    To było atramentem sympatycznym, aby puścił to admin, moderat, itp.
    Pozdrawiam, jak zawsze.
    Parnićku, my jsme s Tebou,
    neopustime Te,
    nikdy Te nezradime,
    bo my Ti verime!

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    [quote=J.OLA;55047]Radek
    Ciekawa stronka.Można słuchać byków w różnych sytuacjach.
    http://www.kolo-lowieckie-zubr.com.pl/byki.html

    Dzieki wielkie:) Miałem włączone głośniki dosyć mocno i jak ryknęło to chyba poł domu obudziło łącznie z psami :) . Jeżdże z moim tatą na rykowiska do Beskidu Niskiego i mamy nagrane bardzo ciekawe materiały. Będzie trzeba jakiś film zmontować.

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Już temat sie wypalił? Nikt więcej nie miał żadnych doświadczeń rykowiskowych? :(

  4. #24
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Nie jestem myśliwym. Wprost przeciwnie.
    Raz mieliśmy dość dziwna przygodę w ośrodku w Zatwarnicy. Byłam z leśnikami tam w nocy na imprezie. Gdziś tak koło 4 rano odezwały się byki. Jeden z gości wyszedł na balkon i zaryczał. Po chwili obok ośrodka pojawił się dorodny byk i zaczął się koncert.
    Teraz tylkow dolinie Sanu można obserwować duże chmary. Gdzie indziej co najwyżej kilka sztuk. Przed redukcją pogłowia było inaczej. W Górach Słonnych pewnego razu na przedwiośniu przedefilowało przede mną i moim ówczesnym psem 42 sztuki. Nawet prowadząc autokarówkę widzieliśmy pasące się jelenie obok drogi np. w okolicy kapliczki w Myczkowie.
    To se nie wrati.

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    ...
    To se nie wrati.
    Wrati se , wrati , tylko trzeba "odstrzelić" kilku myśliwych ?? i wszystkich kłusowników (tu piszę ODSTRZELIĆ ) ,ale też i kilka wilków.Jak już to zrobią, to znowu zacznie się narzekanie ,że jeleniowate niszczą nowo zasadzony las ... i tak wkoło.

    ps.Lucyna Ty byś chciała i wilka i jeleniowatego.Jak człowiek raz sie "wmieszał" w regulację pogłowia dzikich zwierząt i zachwiał naturalne relacje miedzy nimi, to już musi to rozumnie kontynuować, bo inaczej (co się porobiło z bobrami i lisami??) nawzajem się pozagryzają i zniszczą przyrodę.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #26
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Kiedyś zrobiono pewien naukowy eksperyment. Na wyspę pełną jeleni wpuszczono watahę wilków. Nie zjadły wszystkich. Pozostawiły te najlepsze aby się rozmnożyły. Nie pamiętam dokładnie szczegółów ale wadery mogą regulować poprzez dietę liczbę młodych w miocie. Zbadano USG ciężarną wilczycę. Miała coś z 6 rozwiniętych zarodków. Urodziła jednak tylko 4 szczeniaki. 2 płody rostały samoistnie usunięte.
    To niestety tylko eksperymenty.

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Jak było w tym roku z rykowiskiem? Niekoniecznie bieszczadzkim

  8. #28
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Nie ma. Nie było kilkudniowych przymrozków więc gody odbywają się w ciszy. Tak mi mówili znajomi myśliwi, których wodziłam.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Cisza godów w tym roku niezupełna jak łanie się ostro gonią to byki i w deszczu ryczą tylko że deszcz dźwieki i zapachy tłumi dlatego generalny obraz wydaje się słabszy. Chcecie zobacztć ładne byki znajddzcie chmarę łań wbrew pozorom to one rządzą rykowiskiem byki latają wkoło nich. Samce tracą głowę podczas godów łanie natomiast wciąż czujne. Przez łanie kończy się większość bliskich obserwacji zczególnie nieufna to przewodniczka czyli stara licówka. Rykowisko to naprawdę piękne misterium uczęszczam na nie od ok 12 roku życia lub coś koło tego. Można z zasiadki , z podchodu i na wabia praktykuje wszystkie metody. Jeden błąd od którego muszę was odwieźć to mit że misterium to nie jest niebezpieczne jest... bywa...NAPRAWDĘ. Jedno niebezpieczeństwo grozi ze strony byka drugie ze strony miśliwych zaraz wam wytłumaczę. Wcześniej tylko jedno wyjaśnie. Piszecie o znakomitym węchu zwierząt takich jak wilki, niedźwiedzie, jelenie itd. i macie racje ich węch jest znakomity dla istoty ludzkiej nie do ogarnięcia. Niestety nie doceniacie waloru jaki daje podchodzenie pod wiatr. Najlepszego węchowca zajetego swoimi sprawami idzie podejść poruszając się pod wiatr we wietrzny dzień. Teraz skoro jestesmy już blisko pamiętajmy warto zawsze mieć między sobą a bykiem jakieś drzewko lub kilka. Jeleń byk potrafi rzadko bo żadko ale potrafi zabić człowieka. Na polowaniu w panice potrafi stratować nagankę. Pamiętajcie jeden cios z takiego sporego wieńca łamie kości. Dodatkowo... sam bywałem bardzo blisko i znam ludzi co podchodzili jelenie i wierzcie mi byk zatraca się w godowym zapamiętaniu. Przykład stadny byk, (starszy osobnik ze stadkiem łań) goni i bije hłysty (młode samcze podrostki próbujące szans). Jest ciemno.. kotłowanina jeleni.. Jeden z nich napierdziela wszystko co ucieka po krzakach... za którymś krzaczkiem stoisz ty resztę dopisz. Kolejne zagrożenie to myśliwi poprostu można złapać kulkę. PZŁ-owcy bardzo nie lubią nikogo w lesie w tym czasie i wręcz gonia z lasu jeśli jesteś poza szlakiem. Nie chcą aby ludzie widzieli co z lasu wywożą Miałem akcję gdy myśliwi zdezorientowani wabieniem szli w moim kierunku pokazałem im się. Okazał sie to znany mi gość z dewizowcem.Twierdził że rozbijam rykowisko ja mu na to że to on rozbija strzałami a ja to raczej wabię. On żebym spadał w Otryt bo tam nie ma polowania ja mu na to że tam nie ma rykowiska w tym roku. On że komuś się palec na spuście powinąć może czy cuś takiego ja mu na to że owszem może ale to ja będę miał czyste sumienie. W końcu przerażony dewizowiec załagodził sytuację. To prawda gościu potem przepraszał ojca za tę akcję. Powiedział bym więcej ale znów mi powiecie że bzdety gadam. No może jeszcze jedno to są bieszczady gdzie myśliwy może być kłusownikiem a kłusownik myśliwym pomyślcie nad tym. Czternastakowe pozdrówki AAAAUUU!!!!!-AAAAUUUU!!!!!!

  10. #30
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Już wcześniej skumałem, że jesteś dobry (czujesz tematy!). Pisz tak więcej!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?
    Przez mamut w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 02:39
  2. Rajd IMB. Rykowisko 2008
    Przez Henek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 21:29
  3. Rykowisko
    Przez falcon w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 23:24
  4. Krwawe rykowisko zakończone
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 17:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •