Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wstępne planowanie trasy [UG - Rawki - Wetlina - UG]

  1. #1
    Awatar medusa
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Gdynia
    Postów
    19

    Domyślnie Wstępne planowanie trasy [UG - Rawki - Wetlina - UG]

    witam
    Wczoraj siedzialam nad mapa i zastanawia mnie, czy jest szansa na zrobienie nastepujacej trasy w 1 dzien na spokojnie, czyli spokojny marsz i kilka przerw na trasie: Ustrzyki Gorne, podejscie na Mala Rawke od strony schroniska, potem Wielka Rawka, Kremenaros i wzdluz granicy szlakiem do Riabej Skaly, potem w dol zoltym szlakiem i po drodze Paportna, Jawornik i koniec w Wetlinie + powrot do UG.
    Nie jestem wyczynowcem i biegac po gorach nie lubie, a nie wiem, czy powinnismy sie porywac na taka trase. Ewentualnie, czy po drodze jest mozliwosc zatrzymania sie na noc? Wpatrywalam sie intensywnie i nie widzialam zadnych schronisk na tej trasie...chyba, ze namiot na dziko, choc balabym sie chyba

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: wstepne planowanie trasy

    Namiot na dziko odpada. Teren BdPN.
    Ustrzyki G-Wetlina zrobicie w 1 letni dzień. Znam też osoby które są w stanie powrócić przez Dział i Rawki do Ustrzyk. Ja, a mam średnią kondycję i jestem dość wytrwałym piechurem nie jestem wstanie pokonać tej trasy.

    PS.
    Wziełabym pod uwagę wariant słowacki. Mam nadzieję, że uda nam się przestestować jedną z tras w niedziele. Wypad rodzinny więc nie wiem jak sprawa potoczy się.
    Michał ze schroniska pod Małą Rawką (serdecznie pozdrawiam czytacza forum , wygłaszcz proszę tę mordę Krysia ode mnie) opowiadał mi, że przetestował trasę Wierch Wyżniański-Kremenaros-Packova Kycera-Nova Sedlica i z powrotem w zimowy dzień. Ostry marsz.
    Polecam schronisko pod Małą Rawką. To takie dobre miejsce, gdzie człowiek łapie chwilę oddechu.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 23-01-2008 o 11:05

  3. #3
    Awatar medusa
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Gdynia
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: wstepne planowanie trasy

    Dzieki Lucyna. Z noclegiem rozumiem, tylko wolalam zapytac, bo widzialam ludzi z namiotami, na dziale wprawdzie.
    Zapomnialam dodac, ze to plan na wrzesien, wiec odpada przedzieranie sie przez sniegi, a powrot z Wetliny do UG busikiem, wiec sam przemarsz to szlak w jedna strone. Jak dla mnie to i tak kawal drogi na mapie, a moze ktos juz cos podobnego zaliczyl.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar tomekk
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: wstepne planowanie trasy

    Czesc,

    Ta trasa jest wykonalna, ale muisz miec dobra kondycje.
    Ja bym sie teraz nie porwał.
    A na busik we wrzesniu lepiej nie licz na 100%. Chyba, że tuż po wakacjach. Poza sezonem (np. juz pod koniec września) ruch zamiera. Ja z parkingu pod Mała Rawką zasuwałem w kwietniu przy super pogodzie do Wetliny na piechote. PO drodze widziałem raptem kilka samochodów i zadnego busika.
    A wieczorem to zupełne pustki beda. Chyba ze zbajerujesz Straz Graniczną i Cie podrzucą. :)

    Polecam wycieczkę przez Dział. Super widoki i łatwo.
    Ostatnio edytowane przez tomekk ; 23-01-2008 o 11:27
    "Pędząc tak ciągle do przodu pamiętajmy: Ziemia jest okrągła"

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: wstepne planowanie trasy

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Namiot na dziko odpada. Teren BdPN
    AFAIR N.P.Poloniny dopuszcza biwakowanie także na grzbiecie granicznym
    - na harmaneckiej mapie było podane miejsce - a wszak poszengenić kilka kroków wolno.

    (wiaty podle Rabiej raczej nie polecam ze względu na prawo i bliskość Wetliny)

    Acz faktycznie dystans - przy średniej kondycji i niezimowych dobrych warunkach - dzienny.
    Dla pewności - można np. zliczyć km i sumę podejść - i porównać z wcześniej robionymi trasami.

    Serdeczności,

    Kuba
    Ostatnio edytowane przez jacob.p.pantz ; 23-01-2008 o 11:41

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: wstepne planowanie trasy

    Cytat Zamieszczone przez jacob.p.pantz Zobacz posta
    AFAIR N.P.Poloniny dopuszcza biwakowanie także na grzbiecie granicznym
    - na harmaneckiej mapie było podane miejsce - a wszak poszengenić kilka kroków wolno.
    Kuba dzięki za podpowiedź. Nie wiełam pod uwagę możliwości poszengenienia. Otwierają nam się nowe możliwości.

  7. #7
    Awatar medusa
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Gdynia
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Wstępne planowanie trasy [UG - Rawki - Wetlina - UG]

    Dziekuje za podpowiedzi Chyba jednak pojde na zywiol i wrzuce te trase w nasz grafik.
    A na transport Wetlina - UG licze, i to bardzo. W zeszlym roku, kiedy bylam w UG wlasnie pod koniec wrzesnia, nie mialam problemu z lapaniem busow na trasie Wetlina-UG, bo Pan Kapelusznik, jak go Derty ladnie nazwal, krecil sie po okolicy z duza czestotliwoscia. Inni zreszta tez, wiec nie moglismy narzekac.
    Raz jeszcze, dzieki!

  8. #8
    Awatar medusa
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Gdynia
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: wstepne planowanie trasy

    Polecam wycieczkę przez Dział. Super widoki i łatwo.[/quote]

    Dzial zrobilam w zeszlym roku. Zgadzam sie w 100%- widoki fantastyczne! Szkoda tylko, ze zrobilismy go w dosc ekspresowym tempie- trafilismy na sezon i jelenie intensywnie ryczaly dookola, co my, amatorzy, wzielismy za misiowe porykiwania prujac z Wielkiej Rawki przez Dzial do Wetliny jak male odrzutowce

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Wstępne planowanie trasy [UG - Rawki - Wetlina - UG]

    Cytat Zamieszczone przez medusa Zobacz posta
    ...zastanawia mnie, czy jest szansa na zrobienie nastepujacej trasy w 1 dzien na spokojnie, czyli spokojny marsz i kilka przerw na trasie: Ustrzyki Gorne, podejscie na Mala Rawke od strony schroniska, potem Wielka Rawka, Kremenaros i wzdluz granicy szlakiem do Riabej Skaly, potem w dol zoltym szlakiem i po drodze Paportna, Jawornik i koniec w Wetlinie + powrot do UG.
    Nie jestem wyczynowcem i biegac po gorach nie lubie, ...:
    Wg. map jest to trasa na ok 11 do 12 godzin (ok 50 km ..góra -dół ) . Bez "gonitwy" i wyczynów z przerwami na odpoczynek , przy średniej kondycji ,da się to przejść w ok 9 godz.Bardzo urocza trasa , od Kremenaros do Riabiej może spotkasz we wrześniu z dwoje Ludzi po drodze .
    W razie czego można zanocować tu, patrz zdjęcia .
    ps. powrót do UG oczywiście busem
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: Wstępne planowanie trasy [UG - Rawki - Wetlina - UG]

    wg mnie trasa moze byc ciezka do przejscia.. ale jak juz sie podzie na szlak, to przeciez trzeba dojsc.. :D

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zalew Soliński - dostępne z wody miejsca biwakowe
    Przez gelorad w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 18:46
  2. Planowanie wypraw
    Przez andrzej627 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 02:35
  3. planowanie trasy - prośba o ocenę
    Przez klarytromycyna w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 20:24
  4. Czas przejścia: Wetlina, Rawki przez Dział
    Przez Hern w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 10:29
  5. KIMB 4 - na początek wstępne daty
    Przez admin w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 03-02-2004, 19:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •