Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Wątek: Akcja GOPR w Bieszczadach

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Gar Zobacz posta
    Jeśli ubezpieczy się taki przed wyjazdem to koszty akcji GOPR-u poniesie ubezpieczyciel.
    I część z nas, która będzie miała takie same lub inne polisy ubezpieczeniowe u tegoż ubezpieczyciela, ponieważ ubezpieczyciel (żaden) nie jest dobrym wujkiem i na swoje wyjść musi :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ale co niby ubezpieczyć ? (...)

    Niemniej polisa OC wcale nie chroni przed odpowiedzialnością karną.
    Nie mówię o odpowiedzialności bo głupoty ubezpieczyć nie można. Należy, tak jak na Słowacji, wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie od ewentualnej akcji ratunkowej. Koszty tam nie są duże. W przeliczeniu na złotówki to 1,5 pln dziennie lub 39 pln rocznie. Jeśli tam się udało to może i w Polsce wyjdzie (optymista:)).
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. #43
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Gar Zobacz posta
    O to niech się już martwi poszkodowany.
    Jestem za odpłatną pomocą GOPR-u, bo nie mam ochoty płacić z moich podatków za nieodpowiedzialnych ludzi, którzy pchają się tam gdzie nie powinni.
    Ale płacisz za tysiące wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

    B.

  4. #44
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Jaro Zobacz posta
    Nie mówię o odpowiedzialności bo głupoty ubezpieczyć nie można. Należy, tak jak na Słowacji, wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie od ewentualnej akcji ratunkowej. Koszty tam nie są duże. W przeliczeniu na złotówki to 1,5 pln dziennie lub 39 pln rocznie. Jeśli tam się udało to może i w Polsce wyjdzie (optymista:)).
    Od kilku lat o tym mówię. Moim zdaniem zwiększy to bezpieczeństwo w górach. Szczególnie jeżeli chodzi o grupy zorganizowane. Ten przypadek nie jest odosobniony. Sama cos z dwa razy dzwoniłam do GOPR z prośbą aby pomogli grupie. Przykład: nauczycielka wprowadza dzieciaki z podstawówki na Otryt, zna Bieszczady jak własną kieszeń. Jednak gubi się. Dzwoni do ośrodka. Ośrodek do mnie. Nie mam zielonego pojęcia, gdzie oni moga być. Jodeł na Otrycie jest sporo. Nauczycielka dzwoni do mnie, bo wpadła na genialny pomysł. Dzieciak wejdzie na jodłę i opisze mi okolicę. Wściekłam się i zadzwoniłam do goprowców. Pomogli, ktoś z Zatwarnicy po nich poszedł. Na szczęście dzieciakom nic się nie stało. Oberwałam zaś ja. Ośrodek przestał dawać mi zlecenia. Mógł stracić klienta. Takie przypadki zamiata się pod dywan. Sądzę, że gdyby były ubezpieczenia to wzrosła by świadomość nauczycieli jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w górach.
    A przewodnicy powinni wykupić OC. Właśnie będę musiała podreptać do PZU. Moja polisa jest na kilka milionów podzielonych na dwa. Pilotaż i przewodnictwo. Koszt niezbyt duży, kilkaset zł, a daje mi poczucie bezpieczeństwa.

  5. #45
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    A czemu Lucyno oberwałaś za to, że jakaś nauczycielka wyprowadziła dzieci w las? czemu nie Ty je tam zawiodłaś?

    OC jest powszechne w wielu zawodach.

    Pozdrawiam:)

  6. #46
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    A czemu Lucyno oberwałaś za to, że jakaś nauczycielka wyprowadziła dzieci w las? czemu nie Ty je tam zawiodłaś?

    OC jest powszechne w wielu zawodach.

    Pozdrawiam:)
    Bo wezwałam GOPR. Dzieciaki o tym mogły powiedzieć w domu. Prestiż pani od polskiego może ucierpieć. Ośrodek może stracić, bo pani od polskiego obrazi się i więcej wycieczki szkolnej nie będzie.
    Nie mam nic przeciwko nauczycielom. Wykonują często, gęsto kawał dobrej roboty. Niestety, wśród nich jest wiele osób cokolwiek niekompetentnych. Z większością wspaniale się współpracuje, to są moi stali klienci. Pomagam im przygotować wyjazdy chociaż często zdarza się, że nas nie zatrudniają. W ub. roku miałam kilka takich "nauczycielskich" kwiatków. Pani nie wie kto ja jestem, mój mąż jest doradcą tu pada nazwisko ekswicepremiera itd, itd. A bidne dzieci w krótkich spodenkach wają wejść w góry mimo tego, że pada i temperatura odczuwalna jest w granicach 10 stopni. W takich przypadkach chłopaki z GOPR są na wagę złota. Pańcie nie posłuchają przewodnika ale boją się goprowców, a raczej tego, że w razie kłopotów GOPR może poinformować dyr szkoły.

  7. #47
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    :) dobre

  8. #48
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    :) dobre
    Eee, nie rozumiem...

  9. #49
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Rozśmieszył mnie związek przyczynowo-skutkowy:
    GOPR-->rodzice sie dowiadują-->prestiż pani spada-->pani sie obraża-->dochody ośrodka spadają

  10. #50
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Dla wielu ośrodków grupy szkolne to podstawa. Są od nich uzależnieni. Przykre ale prawdziwe.
    Cieszę się, że Cię rozbawiłam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kolejna akcja GOPR
    Przez admin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 516
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 19:42
  2. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 10:26
  3. akcja Wisła
    Przez Anonymous w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2019, 13:10
  4. Gopr
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 16:48
  5. Egzamin GOPR
    Przez pitus221 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 01:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •