Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 91

Wątek: Akcja GOPR w Bieszczadach

  1. #61
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    No
    Ja na dodatek mam manię zbierania ludzi po szlaku. Robię to nieświadomie. Gdy ciągnę za sobą zbyt małą grupę to tak jakoś się składa, że zaczynają do nas dołączać obcy. Nie wiem dlaczego ale tak jest. Czasami pracuję ze "skumplowanymi" Grupami i Goście robia zakłady ile osób do nas się dołączy.

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar Carrmelita
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Warszawa ( Bemowo )
    Postów
    75

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta

    I co goprowcy pobiegną do grupy i złożą im kurteczki i buty trekkingowe.
    Zawiadomiłabym GOPR nie po to, by zaraz biegli ich ratować, ale żeby w ogóle wiedzieli, że jest tak duża grupa w terenie, która w złą pogodę wspina się na Tarnicę. Sami GOPR-owcy na swoich stronach www. proszą o zostawianie takich informacji o przewidywanych trasach ( gdy idzie duża grupa lub pojedynczy człowiek ). Również nasi gospodarze na kwaterze powinni wiedzieć na jaką trasę poszliśmy i kiedy planujemy wrócić ( na wieczór, w następny dzień, za dwa dni + nasz telefon ). Tego nauczyło mnie życie i znajomi GOPR-owcy, z których jeden co roku w sierpniu dyżuruje pod Tarnicą na przełęczy. Poza tym ... takich informacji nigdy dość , gdy gra idzie o ludzkie zdrowie lub życie .
    Carrmelita
    ------------------------------------------------
    "... powoli szarzeją gniazda połemkowskich wsi,
    już ledwo widać jak cerkiewki czarne pisklę łebek unosi
    i w żółty dziób chwyta poprzecznie dwie wielkie ćmy,
    i ile ma głów jeden koń, nie wiadomo, na mostku, wśród osin. "

    z wiersza "Zmrok" Jerzego Harasymowicza

  3. #63
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Carrmelita Zobacz posta
    Zawiadomiłabym GOPR nie po to, by zaraz biegli ich ratować, ale żeby w ogóle wiedzieli, że jest tak duża grupa w terenie, która w złą pogodę wspina się na Tarnicę. Sami GOPR-owcy na swoich stronach www. proszą o zostawianie takich informacji o przewidywanych trasach ( gdy idzie duża grupa lub pojedynczy człowiek ). Również nasi gospodarze na kwaterze powinni wiedzieć na jaką trasę poszliśmy i kiedy planujemy wrócić ( na wieczór, w następny dzień, za dwa dni + nasz telefon ). Tego nauczyło mnie życie i znajomi GOPR-owcy, z których jeden co roku w sierpniu dyżuruje pod Tarnicą na przełęczy. Poza tym ... takich informacji nigdy dość , gdy gra idzie o ludzkie zdrowie lub życie .
    Wiesz jest takie przysłowie. Troch wulgarne ale znakomicie pasujące do zaistniałej sytuacji. Nie ucz ojca dzieci robić. Przeowodnik jest zawodowcem. Tylko on może ocenić sytuację na szlaku. On podejmuje decyzje i on ponosi wszelkie konsekwencje jeżeli popełni błąd.
    Dlaczego miał przerwać wędrówkę? Jakie było zagrożenie dla zdrowi i życia grupy? Złamał zasady bezpieczństwa? Jeżeli tak to jakie? Odkąd to deszcz jest przeszkodą w pokonywaniu trasy? Jaka była temperatura? Jaka widoczność? Dziewczyno zanim zaczniesz dalej brnąć w dyskusję lepiej spójrz na mapę i schemat szlaków. Zastanów się nad tym co piszesz.
    Pierwsze słyszę, że mam każdorazowo zgłaszać wejście grupy na szlak. To absurd i niepotrzebne zabieranie goprowcom czasu. Mogę ewentualnie skontaktować się aby zasięgnąć informacji jakie są warunki pogodowe na szlaku.I wierz mi żaden goprowiec nie bawi się w meteorologa. Podaje mi dane: siła wiatru, temperatura, widoczność, zachmurzenie i to ja czyli przewodnik podejmuję decyzję czy idę w góry czy nie. Mogę odmówić wejścia w góry, gdy osądzę, że pogoda może załamać się, że będzie burza.
    I wierz mi każdy z przewodników przeważa Cię i wiedzą i doświadczeniem górskim więc proszę nie ucz nas jak mamy wykonywać swoje obowiązki służbowe.

    I jeszcze jedno. Każdy z nas przewodników i pilotów dostał taką książeczkę wraz z blachą: "Odpowiedzialność prawna przewodników i pilotów wycieczek". Oprócz rozdziałów: odpowiedzialnośc karna, odpowiedzialność cywilna, odpowiedzialność dyscyplinarna, odpowiedzialność administracyjna, odpowiedzialność organizacyjna mamy także przykłady negatywnych zachowań w trakcie wykonywania obowiążków służbowych ...
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 24-08-2008 o 16:04

  4. #64
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    z dalej w kraju nie mozna...
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta

    Którą rodzinę stać na zakup butów za min. 250 zł tylko po to aby dziecko weszło na jedną, w sumie bardzo łatwą technicznie górkę.
    ...choc tak calkiem OT i traci marketingiem no i dla niektorych po czasie,ale polecam troche tansze-moje dzieciaki lataja w podobnych i nie narzekaja...
    http://www.allegro.pl/item418273615_..._34_24_38.html

  5. #65
    Bieszczadnik Awatar elaslob
    Na forum od
    08.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    76

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Przeowodnik jest zawodowcem. ...
    Hmmmmmm, Lucyna mów może za siebie bo jednak jak życie pokazuje to z tym zawodowstwem przewodników różnie bywa...
    "Dlaczego są takie piękne Dlaczego tak złe dla ludzi Dlaczego moje Bieszczady Tak kocham i nienawidzę" KSU

  6. #66
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez elaslob Zobacz posta
    Hmmmmmm, Lucyna mów może za siebie bo jednak jak życie pokazuje to z tym zawodowstwem przewodników różnie bywa...
    Masz złe doświadczenia. Podaj przykłady.

  7. #67
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    taaa podaj przykłady i wylądujesz w sądzie za zniesławienie
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  8. #68
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    taaa podaj przykłady i wylądujesz w sądzie za zniesławienie
    Hi hi ha ha hi hi ha itd
    Ela jest pracownicą biura podróży. Każda grupa ocenia swojego przewodnika. Te oceny spływają do Niej. To m.in. od Niej zależy czy dany przewodnik będzie miał zlecenia z Eko-Karpat. Jest pracodawcą więc wątpię aby którykolwiek pracownik chciał podawać Ją do sądu. Nie podcina się gałęzi na której się siedzi.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 27-08-2008 o 07:53

  9. #69
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    LUCYNO- dzieci w tenisowkach moze nie wszystkie czesc byla w sandalach i tp obuwiu. a rozpoznanie przewodnika \tzw\ jest proste gosc mial na glowie czapke nie wiem dlaczego z oznaka GOPR i czerwona koszulke z logo na lewej piersi z napisem PRZEWODNIK BIESZCZADZKI. jezeli chodzi o pogode to jesli temperatura spada z ok 25- 30 stopni do ok 10 to spodziewac sie deszczu - no coz nie bede komentowal wielu bezpiecznych wyjsc i powrotow w gory zycze

  10. #70
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Akcja GOPR w Bieszczadach

    Tylko widzisz towarzyszył im przewodnik, który jest jednocześnie goprowcem. Z wieloletnią praktyką. Znany mi z imienia i nazwiska. Chcialabym mieć takie doświadczenie górskie jak on.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kolejna akcja GOPR
    Przez admin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 518
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 19:09
  2. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 09:26
  3. akcja Wisła
    Przez Anonymous w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2019, 12:10
  4. Gopr
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 15:48
  5. Egzamin GOPR
    Przez pitus221 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 00:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •