Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

  1. #11
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Wczoraj byłam na takiej fajnej trasie Terka-Studenne-Tworylne. Praktycznie nie było śniegu. Pierwsza część Terka-Połoma szlak zielony błotnista, płaty śniegu, a potem suchutko, cieplutko, przepięknie. Zachwyciła mnie ta okolica. Zaczęłam sobie wyobrażać jak tam pięknie musi być wiosną, gdy zakwitną te połacie tarniny. Cerkwisko w Studennem, ciekawe. O Tworylnym nie muszę pisać. Szłyśmy dolną stokówką, tylko w dwóch miejscach było trochę błota. Było zimno, na brzegach Sanu bloki lodu. Przechodzilismy obok gawry niedźwiedziej. Koleżanka znalazła czaszkę dużego dzika skonsumowanego przez wilki z przepięknymi szablami. Minusy trasy. Kilka ambon myśliwskich, jedna obok drugiej, wygląda to jak rzeźnia, pod ambonami buraki. Szlak zielony fatalnie oznakowany, odbiłyśmy od niego. Na szczęście była wśród nas Koleżanka znakarz szlaków, członek władz oddziału PTTK w Sanoku. Wszystko wskazuje na to, że oznakowanie w tym roku zostanie poprawione i uzupełnione.

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    W ostatni weekend na Połoninie Wetlińskiej trenowała kadra narodowa w skitour/snowgliding. Przemieszczali się po szlakach ponad 30 km dziennie. Oczywiście tam i z powrotem... Z relacji wynikało że było doskonale. Czyli bardzo wymagające warunki :)

    pozdrawiam

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Mam pytanie do expertów trochę z inej beczki ,ale dot.. skiturow..

    Mozna zastosować buty skitourowe do tradycyjnych zjazdowych nart ??

    Jeśli tak to jakiej marki..

    dzieki

  4. #14
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Wczoraj byłam na takiej fajnej trasie Terka-Studenne-Tworylne. Praktycznie nie było śniegu. Pierwsza część Terka-Połoma szlak zielony błotnista, płaty śniegu, a potem suchutko, cieplutko, przepięknie. Zachwyciła mnie ta okolica.
    Szlak zielony fatalnie oznakowany, odbiłyśmy od niego. Na szczęście była wśród nas Koleżanka znakarz szlaków, członek władz oddziału PTTK w Sanoku. Wszystko wskazuje na to, że oznakowanie w tym roku zostanie poprawione i uzupełnione.
    Właśnie rozmawialam z Koleżanką Znakarzem. Niechcący wprowadziłam Was w błąd. Znakarze nie mogli nanieść poprawek i uzupełnić oznakowania, bo szlak wiedzie terenami prywatnymi. Nowi właściciele zmienili zdanie i wyrzucają szlak. Miałyśmy szczęście. Większość turystów nawet nie może wejść na szlak. Chłop z Terki i pilnują aby nikt obcy tam się nie kręcił.

    A warunki wspaniałe dla miłośników białego szaleństwa. Zimno, śnieżnie, wiatr. Jutro zamiast wędrówki będę siedzieć doma lub nas basenem. Buuu
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 16-02-2008 o 17:06

  5. #15
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Szlak zielony prowadzi drogą asfaltową. W miejscu, gdzie asfalt się kończy odbija w prawo. I od tego miejsca nie można łazić? Droga już nie asfaltowa prowadzi dalej. Można na górę wejść drogą. Ja w sierpniu szedłem szlakiem. Chłopi pracowali w polu. Nikt mnie nie zaczepiał...Może dlatego, że sam szedłem.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  6. #16
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Myśmy szły odcinek Terka-Berdycia. Koło 300 m przed szczytem straciłyśmy kontkat z oznakowniem. Poszłyśmy już bez oznakowń na 681 aby potem na krechę zejść na progon wiodący do Studennego. W ub. roku coś słyszałam o problemach z poruszaniem się w okolicy Terki ale nie zwróciłam na to zbytniej uwagi.
    O szczegółach musisz pogadać z Danką. Znacie się, a raczej spotkaliście się.

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Mnie też nikt nie przepędzał. Szczerze mówiąc, nawet nie wiem którędy dokładnie tam szlak biegnie, bo jakoś mi to lata... Ale złaziłam tam wzdłuż i w poprzek i nikt z widłami za mną nie ganiał. A jakby już coś było na rzeczy, to zawsze warto próbować "jak do człowieka".
    A propos...fajny widok z ambonki nieopodal
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  8. #18
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Nieopodal, to są dwie
    bertrand236

  9. #19
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    Dwie?
    Dokładnie nie policzyłam, palców mi zabrakło.
    A poważnie to nie przypominam sobie innej góry coby tak upstrzona była ambonami.
    Coś mi się zdaje, że niedługo zostanę ekologiem.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 16-02-2008 o 21:00

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Odp: (2008-02-06) Warunki śniegowe na skitoury

    No okolice Terki słyną z kłopotów. Nasi kursanci napatoczyli się w okolicach sylwestra pod Terką na myśliwego, i z tego co wiem, to nawet jakaś awantura była. Na szczęście nikt nie zginął.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Warunki śniegowe w Gorganach - dotyczy 19-26.01
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 19:50
  2. Warunki śniegowe
    Przez ederlezi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 09:13
  3. Wybór miejsca VII KIMB 2008. Głosowanie do dn. 31.01.2008 r., godz. 20:00
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 23:56
  4. Warunki w Bieszczadach
    Przez czymek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 23:37
  5. Warunki w Bieszczadach
    Przez Joada w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2004, 09:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •