Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: "Droga do nikąd"

  1. #1
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie "Droga do nikąd"

    "Droga do nikąd" autorzy Szcześniak, Szota. Czy ktoś z szanownych forowiczów ma może tę książkę? Co o niej sądzicie?
    pozdrawiam
    bertrand236

  2. #2
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    Bertrandzie jak pamiętam jest już gdzieś kilka postów na ten temat..poszukaj.. Na pewno Anyczka wie coś ;-)

  3. #3
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    http://www.allegro.pl/item307942343_...ieszczady.html

    cena kosmiczna...
    może ktoś ma egzemplarz sxerowany?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar JarekBartek
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    "Droga do nikąd" autorzy Szcześniak, Szota. Czy ktoś z szanownych forowiczów ma może tę książkę? Co o niej sądzicie?
    pozdrawiam
    Wielka cegła i wielce godna przeczytania, ale ...dla prawdziwych miłośników historii. Inaczej bardzo ciężko przez nią przebrnąć. Potężny przegląd literatury i dostępnych (do 1973r.) źródeł wiedzy -12 stron samej bibliografii, indeks osobowy na 8 stron oraz 54 załączniki (mapki, tabele) mówią same za siebie.
    Sporo bardzo mało znanych faktów na tle szeroko przedstawianych w książce terenów działań. Ja poczytałem w niej m.in. sporo nowego o bliskiej mi Lubelszczyźnie.

    Orsini, ta cena w linku, przyznaję, jest nadal spora, ale rok temu to było 290 i 285 zł (na allegro były wtedy 2 egzemplarze).

    JarekBartek

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    Cytat Zamieszczone przez JarekBartek Zobacz posta

    Orsini, ta cena w linku, przyznaję, jest nadal spora, ale rok temu to było 290 i 285 zł (na allegro były wtedy 2 egzemplarze).
    Ta książka ma "kombatancką przeszłość". Część nakładu została zniszczona po interwencji ambasady rosyjskiej.
    Polecam, szczególnie pierwszy rozdział poświęcony OUN. Jest to dobra charakterystyka ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej.

  6. #6
    lubcia
    Guest

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    Witam,

    Szukam dla mojego dziadzia właśnie tę książkę. Czy jest ktoś może z Państwa w jej posiadaniu i mógłby zrobić ksero?

    Pozdrawiam
    Aleksandra

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    książka owa jest szalenie trudno osiągalna. Nakład prawie cały zniszczony w chwili wydania.Czasem można na allegro , ale tam osiąga zawrotne ceny / ost. była za 4 stówy !!!! /

  8. #8
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    Jest w...bibliotece!

  9. #9
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: "Droga do nikąd"

    Ale do wypożyczenia w bibliotece czy do przeczytania w czytelni? Niestety kilka książek które poszukiwałam a były wydane w małym nakładzie znalazłam w bibliotece narodowej ale nie było możliwości pożyczenia,a do Wawy trochę daleko aby sobie poczytać.

  10. #10
    anch2859
    Guest

    Post Odp: "Droga do nikąd"

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    "Droga do nikąd" autorzy Szcześniak, Szota. Czy ktoś z szanownych forowiczów ma może tę książkę? Co o niej sądzicie?
    pozdrawiam
    Posiadam w/w książkę i bardzo mnie to cieszy gdyż prawdopodobieństwo wydania tej pozycji po raz drugi jest równe "zeru". Wiem sporo o kulisach pisania tej książki od jednego z autorów. Rozmowy z nim / kilkanaście lat temu / sprawiły , że dowiedziałem się dużo więcej aniżeli jest zawarte w książce. Książka sama w sobie jest pełnym kompendium wiedzy o OUN i UPA oraz o czasach powojennych na tym terenie czyli 1946 - 1947. Pisząc , że "jest pełnym kompendium wiedzy" zdaję sobie sprawę , że narażam się na krytykę tych , którzy czytali pozycje Edwarda Prusa czy też Wiktora Poliszczuka i powiedzą mi , że tworzę jakąś kryptoreklamę autorom "Drogi do nikąd". Proszę mi wierzyć , że daleki jestem od tego. Ta książka porusza temat , który w chwili obecnej jest raczej tematem tabu. Wydanie z 1973 roku - 3500 egz + 336 dla autorów mówi samo za siebie - więcej nie było trzeba wydawać choć temat był i jest nadal gorącym tematem. Pozdrawiam ( anch2859 )

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. "Straszliwi zbójnicy z Bieszczadów i okolicy" Robert Bańkosz
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 14:20
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 13:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •