Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytania o Bieszczady

  1. #1
    ewkazwarmii
    Guest

    Smile Pytania o Bieszczady

    Hej!
    Pochodzę z Warmii, nigdy nie byłam w Bieszczadach, a ciągnie mnie tam od dawna. Zastanawiam się ,gdzie pojechać po raz pierwszy, uwielbiam długie, ale piesze wędrówki, lubię zaciszne gospodarstwa agroturystyczne, leśniczówki ( to od miejsca urodzenia i dzieciństwa) miejsca z charakterem i duszą. Szukając na ślepo czuję się zagubiona. Gdzie jechać? Pewnie to irytujące pytanie dla wytrawnych "ludzi z Bieszczad", wybaczcie szykującej się do wakacyjnej podróży nowicjuszce.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Pytania o Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez ewkazwarmii Zobacz posta
    Hej!
    Pochodzę z Warmii, nigdy nie byłam w Bieszczadach, a ciągnie mnie tam od dawna. Zastanawiam się ,gdzie pojechać po raz pierwszy, uwielbiam długie, ale piesze wędrówki, lubię zaciszne gospodarstwa agroturystyczne, leśniczówki ( to od miejsca urodzenia i dzieciństwa) miejsca z charakterem i duszą. Szukając na ślepo czuję się zagubiona. Gdzie jechać? Pewnie to irytujące pytanie dla wytrawnych "ludzi z Bieszczad", wybaczcie szykującej się do wakacyjnej podróży nowicjuszce.
    Trudno udzielić Ci jednoznacznej rady. W zasadzie w kazdym zakatku Bieszczadów są warunki do uprawiania pieszych wędrówek. Ponieważ do Twojego wyjazdu jest pewnie jeszcze sporo czasu, spróbuj "studiować" Bieszczady by zorientować się czego tu można sie spodziewać.Najlepiej zacząć od zaopatrzenia sie w dobra mapę z oznakowanymi szlakami. Do tego wskazany byłby dobry przewodnik / najlepsze są z wyd. Rewasz i wyd. Bosz/, warto wiedze czerpać także z różnych bieszczadzkich stron. Pozwili Ci to wybrać co chcesz w Bieszczadach zobaczyć, a od tego zalezy wybór bazy wypadowej. Przejrzyj na tym forum starsze wątki, jest tam wiele porad dla takich jak Ty. Jak już się trochę zorientujesz , pytaj o szczegóły , chętnie ocenimy tez Twój plan jak do niego dojdziesz.
    Pozdrawiam
    naive

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania o Bieszczady

    Miejsca wypadowe: Ustrzyki Górne, Wetlina, Muczne. W dwóch pierwszych wypadkach masz szlaki na terenie BdPN w zasięgu nóg. Zacisze znajdziesz w Mucznem, ewentualnie Zatwarnicy.
    Polecam w Ustrzykach G goprówkę.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar davson
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Pytania o Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez ewkazwarmii Zobacz posta
    Hej!
    Pochodzę z Warmii, nigdy nie byłam w Bieszczadach, a ciągnie mnie tam od dawna. Zastanawiam się ,gdzie pojechać po raz pierwszy, uwielbiam długie, ale piesze wędrówki, lubię zaciszne gospodarstwa agroturystyczne, leśniczówki ( to od miejsca urodzenia i dzieciństwa) miejsca z charakterem i duszą. Szukając na ślepo czuję się zagubiona. Gdzie jechać? Pewnie to irytujące pytanie dla wytrawnych "ludzi z Bieszczad", wybaczcie szykującej się do wakacyjnej podróży nowicjuszce.
    Moim skromnym zdaniem musisz sobie znaleźć swój własny "skrawek" Bieszczad.Żeby go znaleźć trzeba przemierzyć Bieszczad wzdłuż i wszerz.Ja polecam Ci Czarną jako bazę wypadową.Znajdziesz tam i gospodarstwa agro,ciekawe miejsca,piesze trasy i w zasięgu Ustrzyki Dolne i Górne.A jak będziesz w Ustrzykach Dolnych koniecznie idź na pyszny obiadek (dla mnie nr jeden-obsługa,jakość dań,cena!!!) do jadłodalni "Kuchcik" przy ul.Kopernika 1.Pozdrawiam.
    Mnóstwo ludzi istnieje,ale takich co naprawdę żyją można wskazać palcem...

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pytania o Bieszczady

    Wetlina, Ustrzyki Górne są pełne turystów. Polecam malowniczo położone Lutowiska. Sporo tras na piesze wędrówki, Otryt, bliżej do połonin niż z Czarnej. Piękne widoki i spokój. Na www.bieszczady.pl znajdziesz adresy gospodarstw i chat. Powodzenia. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pytania o Bieszczady

    Każdy musi znależć swoje miejsce w Bieszczadach. Najlepiej przejrzeć różne stronki poświęcone tym terenom. Polecam także przewodnik oficyny wydawniczej " Rewasz ".
    Pozdrawiam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trzy pytania
    Przez Piotr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 07:22
  2. Pytania do Admina
    Przez bertrand236 w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 15:50
  3. 3 Pytania o Bieszczadach
    Przez SeiyaKou w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 14:14
  4. Irytujące pytania
    Przez ewa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-03-2005, 14:03
  5. Pytania o Wetline.
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2002, 13:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •