Strona 22 z 26 PierwszyPierwszy ... 12 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 252

Wątek: Śladami bieszczadzkich żubrów

  1. #211
    apacz
    Guest

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Dwa dni temu idąc do schroniska w Smolniku (tego obok Komańczy) natknąłem się na stadko sześciu żubrów z tego trzy albo cztery były stosunkowo młode i o wiele mniejsze w porównaniu ze swoimi towarzyszami.
    Kilka miesięcy wcześniej będąc na grzybobraniu natknąłem się na samotnika, ten to dopiero był wielki.
    Naprawdę bardzo fajne zwierzaki, mają w sobie coś co sprawia, że bardzo je lubię.

  2. #212

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Sylwku, a dla potwierdzenia Twoich słów mógłbyś wymienić gdzie znajdują się chociaż 3 wolne stada żubrów w Bieszczadach?
    Ostatnio edytowane przez Corka_Browara ; 27-05-2012 o 13:06
    Jimi

  3. #213
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek Zobacz posta
    Chciałem poruszyć temat znacznego wzrostu populacji bieszczadzkich żubrów,czy tez to zaobserwowaliście lub oszacowaliście?
    Na ostatnie 3 lata przypada raptowny wzrost tej populacji...według moich ostrożnych szacunków jest bieszczadzkich żubrów około 300 - 400 sztuk to bardzo dużo!! można rzec ,ze w Bieszczadach należy się natrudzić by nie spotkać Żubra!
    Ten rok chce w całości poświecić badaniom liczebności puchacza,szczególnie w rejonie granicznym ze Słowacją
    Ty to lepiej się nie bierz za to liczenie, bo jak naliczysz tak jak tych żubrów, to będzie Puchacz na Puchaczu siedział i jeszcze do ogona się jakiś trzeci przyczepi.

    Żubrów aktualnie w Bieszczadach mamy ok. 277 osobników.
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  4. #214
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Sylwku, a dla potwierdzenia Twoich słów mógłbyś wymienić gdzie znajdują się chociaż 3 wolne stada żubrów w Bieszczadach?
    ja stwierdziłem kilka stad wolnych, dwa stada stojące, i jedno całkiem szybkie ))
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek Zobacz posta
    Chciałem poruszyć temat znacznego wzrostu populacji bieszczadzkich żubrów,czy tez to zaobserwowaliście lub oszacowaliście?
    Ja stwierdzam lawinowy wzrost populacji turystów... I conajmniej kilku z nich kaszlało... boję się wyciągac wnioski
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek Zobacz posta
    można rzec ,ze w Bieszczadach należy się natrudzić by nie spotkać Żubra!
    To prawda! wszędzie go pełno, jak nie będę chciał go spotkac to poprostu zadzwonię do niego że pałętam się tu i tu i on zrozumie, bo Żuber to inteligentna bestia:)
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek Zobacz posta
    Ten rok chce w całości poświecić badaniom liczebności puchacza,szczególnie w rejonie granicznym ze Słowacją
    Sprytne podejście do sprawy, puchacze nie majace pozwolenia na wejście w przestrzeń powietrzną Słowacji gromadzą sie w pasie granicznym i łatwo je zliczyc na gałęziach:)

    A teraz jak juz sobie podokazywałem:) spytam na powaznie: Twoje szacunki i badania... czy robisz je na czyjes zlecenie, gdzies je na poważnie publikujesz? Jeśli tak to przyłóż sie sumiennie do sprawy, bo jak ktoś stwierdzi podpierając się Twoimi badaniami żeby zredukować liczebność żubrów o połowę czyli o 200 sztuk... to druga połowa będzie miała liczebność 77...
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 28-05-2012 o 12:35
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  5. #215
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    To prawda! wszędzie go pełno
    No w każdym sklepie pewnie... oj dużo ich... i te nie kaszlą

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    A teraz jak juz sobie podokazywałem:) spytam na powaznie: Twoje szacunki i badania... czy robisz je na czyjes zlecenie, gdzies je na poważnie publikujesz? Jeśli tak to przyłóż sie sumiennie do sprawy, bo jak ktoś stwierdzi podpierając się Twoimi badaniami żeby zredukować liczebność żubrów o połowę czyli o 200 sztuk... to druga połowa będzie miała liczebność 77...
    Oj tam - nie wiedziałeś, że połowy są mniejsze i większe? Jak się pozbędzie 200szt małych i zostawi 77 największych to może w kg będzie pół. A poważnie - niecałe 300szt żubrów to taka duża pula genetyczna? Nie znam się ile ich trzeba, żeby sensownie się rozmnażały, ale biorąc pod uwagę, że nie padają tylko ze starości, ale też choroby i różne ja wiem wypadki to wydaje się te 300 to nie za wiele.
    A mnie się chyba boją, bo żadnego nie spotkałam - więc nie stoją na każdym zakręcie ścieżki.

    A puchacza liczy od zeszłego roku - widać na razie uczy się rozpoznawać

  6. #216
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Sylwku - praca domowa http://www.projektexsitu.sggw.pl/wp-...br_ex_situ.pdf poczytaj sobie...
    Począwszy od stada białowieskiego utworzonego w 1952 roku, żubry są reintrodukowane, ale nadal liczebność gatunku nie jest wystarczająca.

  7. #217
    Bieszczadnik Awatar michalN
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    kielce
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    hardkor
    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...-je,nId,610111
    "Żubry z Mucznego robią furorę. W ciągu miesiąca zobaczyło je 6 tysięcy turystów
    Ponad 6 tys. osób odwiedziło otwartą miesiąc temu pokazową zagrodę żubrów w Mucznem w Bieszczadach. "Tylko w ostatnią sobotę i niedzielę żubry obejrzało ok. 650 osób" - poinformował rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
    Turyści oprócz żubrów mogli oglądać także dziki. Do zagrody została wprowadzona locha wraz z potomstwem, które wyjadało karmę przeznaczoną dla żubrów.
    Obiekt, który zajmuje 9 ha, jest bardzo urozmaicony. Przez jego środek przepływa strumyk, a stok, na którym stado ma paśnik, porośnięty jest wiekowymi jodłami. Drzewa są zabezpieczone siatką, by żubry nie odzierały ich z kory.
    Poza wybiegiem przeznaczonym do zwiedzania, w zagrodzie jest także część niedostępna dla turystów. Będą tam przebywać zwierzęta przywiezione do aklimatyzacji, by potem mogły zostać wypuszczone na wolność. Leśnicy chcą, aby w trakcie kilkumiesięcznej kwarantanny przygotowały się do życia w bieszczadzkim lesie - przypomniał rzecznik.
    Zagroda, otworzona na początku maja, kosztowała prawie milion złotych, z czego 85 proc. pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Resztę przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
    Po ponad dwóch wiekach nieobecności, w 1963 r. w Bieszczady sprowadzono pierwsze żubry. Należą do rasy białowiesko-kaukaskiej. Są potomkami żubra z Kaukazu i samic bytujących w ogrodach zoologicznych oraz w zwierzyńcach prywatnych. Według najnowszych danych, w Bieszczadach na wolności żyje 277 żubrów"

  8. #218
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #219
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  10. #220
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Film zarąbisty,dawno się tak nie naśmiałem,trochę mi jednak żal tego dzielnego żubrysia i tego jak skończył,panienek dorodnych do sexu chłopak będzie miał bez liku ale wolnosći zero,czyli jak by się nie obrócił ogon zawsze z tyłu....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. śladami drewnianych wiatraków
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 12:13
  2. śladami dolnośląskich pałacyków
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 12:31
  3. Śladami Bojków - ostatni bal jesieni sezonu 2010
    Przez lukasz-l w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 23:20
  4. Zachowania rujowe żubrów
    Przez renfli w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 18:01
  5. śladami opuszczonych cerkiewek
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 10:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •