Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 14 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 252

Wątek: Śladami bieszczadzkich żubrów

  1. #231
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez archie Zobacz posta
    Jeszcze nie wszystkie żubry zabili
    Załącznik 32196
    Foto cudne ale komentarz dałbym inny ... Jeszcze ta gruźlica nie wytępiła wszystkich osobników :) ...
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  2. #232
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2010
    Rodem z
    Bies
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    gruźlica zawsze była, jest i będzie. Zarówno wśród zwierząt jak i ludzi. Nie wytępi ich na pewno :)

  3. #233
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    11 grudnia – podsumowanie Karpackiego Roku Żubra - Lutowiska
    "...
    Najmocniejszym akcentem Tygodnia będzie jednak uroczystość podsumowania Karpackiego Roku Żubra, organizowana w Lutowiskach 11 grudnia. W jej trakcie przedstawione zostaną efekty projektu „Karpackim Tropem Żubra", realizowanego przez leśników ze Stuposian wspólnie z Fundacją Bieszczadzką i Stowarzyszeniem Procarpathia na terenie Karpat polskich i słowackich. Przewidziana jest m. in. emisja filmu o żubrach w Karpatach zrealizowanego przez TVP Rzeszów oraz cykl prezentacji na tematy związane z ochroną tego gatunku w górach."
    http://www.krosno.lasy.gov.pl/aktual...godnia-lesnego
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #234
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    I jeszcze popatrzmy na żubry przez pryzmat "fotopułapki" http://www.bdpn.pl/index.php?option=...=1399&Itemid=1
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #235
    Bieszczadnik Awatar wolwerin
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    spod połonin
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    3 sztuki z zagrody BdPN na Bukowcu uśpione. Gruźlica.

  6. #236

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    A o padłym dorodnym byku w styczniu w Otrycie nic słychać nie było ? Podobno z przyczyn naturalnych hmmmm a i karmę ostatnio ciekawą żuberkom hyba sypią choć miśki też to żrą to już nie buraki czy sianko kiszonka lub kukurydza walą jakiś granulat co wali na ..uja i wygląda jak kurze gówno

  7. #237

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    I jeszcze popatrzmy na żubry przez pryzmat "fotopułapki" http://www.bdpn.pl/index.php?option=...=1399&Itemid=1
    Podczas mojego majowego urlopu w Bieszczadach miałem okazję stanąć oko w oko z Żubrem właśnie w okolicach Trywolnego. Niestety nie zdążyłem mu zrobić zdjęcia moim smartfonem. Padał lekki deszcz i zanim pozbierałem się do kupy po chwilowym odrętwieniu pan(i) żubr czmychnął w zarośla.
    Spotkanie miało miejsce na drodze Sękowiec -Bukowiec. Słyszałem o chorobie i wybyciu całego stada, ale jak widać niektóre żubry przeżyły.

  8. #238
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez stary zgred Zobacz posta
    (...) miałem okazję stanąć oko w oko z Żubrem właśnie w okolicach Trywolnego. Niestety nie zdążyłem mu zrobić zdjęcia moim smartfonem.(...)u pan(i) żubr czmychnął w zarośla.
    (...)y.
    Masz rację, też to zauważyłem że te żubry to niewychowane stworzenia, zamiast grzecznie poczekać i uśmiechnąć się do zdjęcia , uciekają jak dzikusy.
    Z tego wszystkiego nawet literki się poprzestawiały i z Tworylnego zrobiło się Trywolne.
    Ale życzę Ci cierpliwości , ja pierwszego żubra zobaczyłem po 20 latach wizyt w Bieszczadach i nie mam o nich o to żalu.

  9. #239

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Masz rację, też to zauważyłem że te żubry to niewychowane stworzenia, zamiast grzecznie poczekać i uśmiechnąć się do zdjęcia , uciekają jak dzikusy.
    Nie napisałem że ten żubr był niewychowany. Co prawda nie uśmiechał się do zdjęcia, ale krótkie parsknięcie w moją stronę można uznać za przywitanie. Raczej to ja zachowałem się jak niewychowane stworzenie nie odpowiadając na powitanie

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Z tego wszystkiego nawet literki się poprzestawiały i z Tworylnego zrobiło się Trywolne.
    Oczywiście miałem napisać Tworylne. Za literówkę przepraszam.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ale życzę Ci cierpliwości , ja pierwszego żubra zobaczyłem po 20 latach wizyt w Bieszczadach i nie mam o nich o to żalu.
    Nie musisz mi życzyć cierpliwości. Żubra na wolności w Bieszczadach zobaczyłem po raz pierwszy,a Bieszczady odwiedzam od ponad 30 lat.

  10. #240
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Żubry wracają do źródeł Sanu

    "Po trzech latach kwarantanny terenu, bieszczadzkie żubry wrócą nad górny San. Poprzednio bytujące w tej części Bieszczadów stado, liczące 26 osobników, zostało odstrzelone w latach 2012 -13 z powodu występującego tam ogniska gruźlicy. Teraz dolina górnego Sanu jest wolna od tej choroby.

    Jeszcze w tym roku na terenie leśnictwa Sokoliki powstanie zagroda, gdzie umieszczonych zostanie 8-10 osobników. Po okresie aklimatyzacji zostaną wypuszczone na wolność. Odbudowywane stado będzie się składać z dorosłych żubrów odłowionych na terenie Nadleśnictwa Komańcza i z wychowanków zagrody pokazowej w Mucznem. Leśnicy liczą na zmieszanie krwi dziko żyjących żubrów i potomków żubrów sprowadzonych ze Szwajcarii i Francji. Kilka z nich będzie miało obroże telemetryczne pozwalające na monitorowanie zachowania się stada po wypuszczeniu na wolność. Liczebność żubrów w Bieszczadach określana jest na 350 osobników. Od 1963 roku faktyczną opiekę nad tym gatunkiem sprawują podkarpaccy leśnicy."

    http://www.radio.rzeszow.pl/informac...do-zrodel-sanu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. śladami drewnianych wiatraków
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 12:13
  2. śladami dolnośląskich pałacyków
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 12:31
  3. Śladami Bojków - ostatni bal jesieni sezonu 2010
    Przez lukasz-l w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 23:20
  4. Zachowania rujowe żubrów
    Przez renfli w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 18:01
  5. śladami opuszczonych cerkiewek
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 10:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •