Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 252

Wątek: Śladami bieszczadzkich żubrów

Mieszany widok

  1. #1
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Z tym muszę zgodzić się.
    Mimo wszystko nie cofnę swoich poprzednich słów. Nadal będę mówiła, że żubry są groźne. Choćby z tego powodu aby przeciętny turysta widząc takiego fajnego żubrzyka nie chciał go pogłaskać. Poza tym ludzie przeświadczeni, ze żubry bywają groźne nie będą ich niepokoić, zanadto zbliżać się czy iść ich śladem.

    PS.
    Ta rozmowa przypomin mi rozmowę z panem Wojciechem Śmietaną o niedźwiedziach. On tekże twierdzi, że zwierzęta nie są groźne dla człowieka. Nawet misie. Tylko niestety ludzie często sami proszą się o kłopoty vide włożenie głowy do gawry nieźwiedziej przez pewnego turysę. Nikt wtedy nie mówił, że to człowiek zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie ale każdy podkreślał iż ów drapieżnik jest niebezpieczny. Nie muszę chyba Wam przypominać, że były postulaty zabicia tego niedźwiedzia.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 25-02-2008 o 08:28

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Piwem tez sie mozna spic a potem miec kaca , Zubry to duze krowy i tyle. Na idiotyzm i glupote ludzka nie ma rady tylko teoria darwina dziala w tej materi skutecznie eliminujac osobnik najglupsze.

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    Piwem tez sie mozna spic a potem miec kaca , Zubry to duze krowy i tyle. Na idiotyzm i glupote ludzka nie ma rady tylko teoria darwina dziala w tej materi skutecznie eliminujac osobnik najglupsze.
    Teoria Darwina sprawdza się do pewnego momentu. Jaki jest los zwierząt, które zaatakowały człowieka nawet w obronie własnej. Są zabijane.
    W niektórych amerykańskich parkach narodowych niedźwiedź, który żebrze o pokarm jest odławiany i przenoszony w inne miejsce. Gdy powtórzy ten proceder jest zabijany.

  4. #4

    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Huzele
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Z tym muszę zgodzić się.
    Choćby z tego powodu aby przeciętny turysta widząc takiego fajnego żubrzyka nie chciał go pogłaskać. Poza tym ludzie przeświadczeni, ze żubry bywają groźne nie będą ich niepokoić, zanadto zbliżać się czy iść ich śladem.
    to rozumowanie jest akurat słuszne, bo jak mowiłam ludize maja dziwne pomysły-tylko nie przeginajmy w jedną stronę. Osobiście wolałabym mowic że "mogą być groźne gdy...." a nie "są groźne...."...trochę inna treśc jest zawarta w obydwu przekazach a ja nie lubię bardzo "demonizowania"...
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 26-02-2008 o 10:18

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    [quote=huzelanka;56799]
    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Z tym muszę zgodzić się.
    Choćby z tego powodu aby przeciętny turysta widząc takiego fajnego żubrzyka nie chciał go pogłaskać. Poza tym ludzie przeświadczeni, ze żubry bywają groźne nie będą ich niepokoić, zanadto zbliżać się czy iść ich śladem.

    to rozumowanie jest akurat słuszne, bo jak mowiłam ludize maja dziwne pomysły-tylko nie przeginajmy w jedną stronę. Osobiście wolałabym mowic że "mogą być groźne gdy...." a nie "są groźne...."...trochę inna treśc jest zawarta w obydwu przekazach a ja nie lubię bardzo "demonizowania"...
    Ludzie mają dziwne pomysły. Do spotkań z żubrami czasami dochodzi. Sama kilkakrotnie natknęłam się na stado. Widziałam je nawet z wielkiej obwodnicy spasajace siano. Rozumiem te niuanse. Jest róznica pomiędzy mogą być groźne, a są groźne. Tylko czy zrozumie je przeciętny turysta.

  6. #6

    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Huzele
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    [quote=lucyna;56803]
    Cytat Zamieszczone przez huzelanka Zobacz posta
    Jest róznica pomiędzy mogą być groźne, a są groźne. Tylko czy zrozumie je przeciętny turysta.

    ..i właśnie ot o mi chodzi, by rozróżnić tęs ubtelną różnicę i turyście przedstawic to tak, by miał respekt przed KAŻDYM dzikim zwierzęciem ale nie mówił potem że np żubry atakują ludzi, bo to już brzmi jak dobry horror.

  7. #7

    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Huzele
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    a tak na koniec....to moim zdaniem lepiej dyskutowac gdy się widzimy, bo słowo pisane ma tę włściwość że czasami jak napiszemy, to czytajacy odbierze to inaczej niż mielismy w zamiarze....więc trzeba być bardzo precyzyjnym.
    Co zaś do mojej "ewakuacji"to zawsze zanim o tym komukolwiek opowiem, mówię jak do tego doszło, czyli czym mogła żubra do tego sprowokować i nie mam do nich żalu....jest to integralną częścią opowieści i niech nikt nie myśli że ustawiałam zubra do zdjecia....po prostu do moich obowiązków nalezy też ocena struktury stada a że się spłoszyło to za nim pobiegłam...resztę znacie, widocznie wzieły mnie za drapieżnika....ot i tyle, trzeba zachować czujność owsika!!!

  8. #8

    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Huzele
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Oj żuberki moje kochane!!!zmusiłyście mnie dziś do zarejestrowania się a unikałam tego jak ognia od bardzo dawna..........to się nazywa siła natury!!!

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Cytat Zamieszczone przez huzelanka Zobacz posta
    Oj żuberki moje kochane!!!zmusiłyście mnie dziś do zarejestrowania się a unikałam tego jak ognia od bardzo dawna..........to się nazywa siła natury!!!
    Witaj na forum. Koniec z podczytywaniem. Teraz pora na pisanie. Zobacz jakie otworzyły się przed Tobą możliwości. Możesz nas edukowac do woli. I masz tu przed monitorowaniem ludzi, którzy mają szanse spotkać i żubra i niedżwiedzia.

  10. #10
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Śladami bieszczadzkich żubrów

    Na mnie zrobił piorunujące wrażenie filmik. Nie spodziewałam się takiego zachowania po ludziach. Boję się nie tego, że Wy Naukowcy przekażecie wiedzę ale tego co z tą wiedzą goście zrobią. Czy takie wprowadzenie w temat nie spowoduje, że turyści będą chcieli pójść zobaczyć i przekonać się czy te żubry czy inne ssaki są takie jak opowiadaliście.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. śladami drewnianych wiatraków
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 11:13
  2. śladami dolnośląskich pałacyków
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 11:31
  3. Śladami Bojków - ostatni bal jesieni sezonu 2010
    Przez lukasz-l w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 22:20
  4. Zachowania rujowe żubrów
    Przez renfli w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 17:01
  5. śladami opuszczonych cerkiewek
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 09:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •