Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Zanim wyjasne dlaczego taki temat na poczatku prosze o pomoc w interpretacji cytatu ze strony BPN.. www.bdpn.pl



    'Wysokie Bieszczady nadają się doskonale do odbywania górskich wędrówek narciarskich, zarówno krótkich 1- i 2-dniowych wycieczek jak również kilkudniowych wypraw. Łagodne stoki i długie pasma połonin stwarzają dogodne warunki do uprawiania tego typu turystyki.
    Schodząc po całym dniu narciarskiej włóczęgi w doliny znajdziemy prawie w każdej miejscowości możliwość noclegu o zróżnicowanym standardzie - w schronisku, hotelu lub gospodarstwie agroturystycznym.

    Drogi dojazdowe do nich wbrew co się czasem mówi i pisze w mediach są na bieżąco odśnieżane. Grupy i turyści indywidualni mogą korzystać z profesjonalnych usług dobrze wyszkolonych i doświadczonych przewodników narciarskich z licencją PZN.

    Na obszarze Parku nie istnieje wprawdzie sieć wydzielonych nartostrad, ale do celów wędrówek narciarskich możemy wykorzystać istniejące już znakowane szlaki piesze o łącznej długości przeszło 130 km. W zależności od aktualnie panujących warunków śniegowych, atmosferycznych i grubości pokrywy, a także miejsca do którego się wybieramy oraz odległości jaką mamy do pokonania możemy wędrować na nartach biegowych, śladowych, bądź też ski-tourowych.

    Godne polecenia są narty ski-tourowe, dzięki którym możemy pokonywać znaczne odległości wędrując przez bieszczadzkie połoniny, a także zdobywać najwyższe szczyty ze stromymi podejściami. Narty tego typu sprawdzą się również gdy wędrujemy po oblodzonym stoku, a to dzięki dodatkowo nakładanym na nie fokom.

    Na nartach w najwyższe partie Bieszczadów powinny się wybierać osoby bardziej doświadczone, które posiadły już co najmniej podstawowe umiejętności jazdy na nartach. Narciarze początkujący i mniej wprawieni powinni rozpocząć od wędrówek w niższych partiach gór, wybierając np. drogi leśne. Przed rozpoczęciem zimowych wędrówek dobrym pomysłem jest pobranie kilku lekcji z zakresu doskonalenia techniki jazdy na nartach w trudnych warunkach terenowych. Można skorzystać z fachowej pomocy licencjonowanych instruktorów narciarskich PZN oraz ratowników GOPR. Do tego celu doskonale nadają się przygotowane stoki narciarskie przy wyciągach:

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    prosze o pomoc w interpretacji cytatu ze strony BPN..
    Godne polecenia są narty ski-tourowe, dzięki którym możemy pokonywać znaczne odległości wędrując przez bieszczadzkie połoniny, a także zdobywać najwyższe szczyty ze stromymi podejściami. Narty tego typu sprawdzą się również gdy wędrujemy po oblodzonym stoku, a to dzięki dodatkowo nakładanym na nie fokom.
    Najlepiej napisz o co Ci chodzi i za co zapłaciłeś mandat :) Co tu można interpretować - to jest zwykły tekst "marketingowo-reklamowy", niezbyt wiążący i nie będący żadną wykładnią na którą można się powołać.
    Interpretować można przepisy, np ten:

    Regulamin BdPN

    pkt. 4. Wędrówki na nartach dozwolone są na odpowiednio oznakowanych odcinkach pieszych szlaków turystycznych relacji:
    a) Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch-Siodło pod Tarnicą - Tarnica - Wołosate,
    b) Przełęcz Wyżna - Połonina Wetlińska (schronisko)- Brzegi Górne,
    c) Wetlina - Przełęcz Orłowicza - Połonina Wetlińska (schronisko).

    pkt.11 [...] Zabronione jest:
    Schodzenie ze znakowanych szlaków turystycznych, ścieżek przyrodniczych i historyczno-przyrodniczych, poruszanie się pieszo po trasach turystyki konnej, poruszanie się na rowerach po turystycznych szlakach pieszych i konnych oraz ścieżkach przyrodniczych, za wyjątkiem ich odcinków biegnących drogami publicznymi.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Czy dobrze zrozumiałem ? : po Caryńskiej nie wolno śmigać na ski-turach ?!

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Czyli spod Chatki na Wetlińskiej w kierunku Przełęczy Orłowicza jak również w kierunku Brzegów można na skiturach ?? czy znowu coś pomieszałem...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    Czyli spod Chatki na Wetlińskiej w kierunku Przełęczy Orłowicza jak również w kierunku Brzegów można na skiturach ?? czy znowu coś pomieszałem...
    Tak wynika z regulaminu. Nie ma nic o ruchu jednokierunkowym, więc wychodzi że można z Chatki zarówno do p.Orłowicza i odwrotnie, jak i do Brzegów Grn. i odwrotnie.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    A jeszzce takie małe pytanie;

    strażnik BPN podczas wykonywania czynności służbowych może odmówić podania jakieś identyfikacji na prośbę zatrzymanego.. Czy wystarczy że posiada mundurek z naszywką na piersi..??

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Tak wynika z regulaminu. Nie ma nic o ruchu jednokierunkowym, więc wychodzi że można z Chatki zarówno do p.Orłowicza i odwrotnie, jak i do Brzegów Grn. i odwrotnie.
    No to jest ciekawa historia.. bo wczoraj pogoniono skiturowców spod chatki tak że chłopaki przez lasy dzikie do domu dzisiaj dotarli..

  8. #8

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    A jeszzce takie małe pytanie;

    strażnik BPN podczas wykonywania czynności służbowych może odmówić podania jakieś identyfikacji na prośbę zatrzymanego.. Czy wystarczy że posiada mundurek z naszywką na piersi..??
    Obowiązkowo musi sie przedstawić a na żądanie okazać legitymację.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    Czy wystarczy że posiada mundurek z naszywką na piersi..??
    Wg mnie wystarczy, ale zapytam jeszcze na prawniczym preclu, gdyż zasadniczo w przypadku służb mundurowych jest tak że jeśli funkcjonariusz jest umundurowany podczas wykonywania czynności to nie musi się legitymować. Nie mniej każdy kulturalny funkcjonariusz na ogół sam się przedstawia przystępując do czynności, bez względu na to czy musi czy nie. Oczywiście sporo zapewne zależy od podejścia kontrolowanego - jak wyskoczy z ryjem na strażnika to zupełnie inaczej się rozmawia, niż jak podchodzi do tego spokojnie i kulturalnie.
    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    No to jest ciekawa historia.. bo wczoraj pogoniono skiturowców spod chatki tak że chłopaki przez lasy dzikie do domu dzisiaj dotarli
    To znaczy że albo straż parku nie zna regulaminu swojego miejsca pracy, albo ten regulamin jest nic nie warty. Na pewno znaczy też że owi skiturowcy nie zapoznali się z regulaminem - w przeciwnym wypadku powołaliby się na niego.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 27-02-2008 o 17:46
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Faszystowskie zagrywki strazników BPN

    Byłam kilkakrotnie kontrolowana przez straż parkową. Prosiłam także o pomoc (pisałam o tym w wątku rowerowym). Nigdy nie miałam problemów. Straż jest po to aby pilnować przestrzegania regulaminu. Ma prawo wylegitymować mnie, zwrócić mi uwagę, a nawet wlepić mandat. Obserwuje zachowanie osób kontrolowanych: nie wierz gówniarzu kto ja jestem, sp..., co mi zrobisz itd. Zdarzyło mi się "skoczyć" na przewodnika, który obraził przy mojej grupie strażnika. Na dodatek zadzwoniłam do szefa wilków ze skargą na zachowanie kontrolowanego. Nic nie jest czarnobiałe.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co piszczy w trawie w BPN...
    Przez tidżej w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 13:52
  2. Paralotnie nad BPN . cd..
    Przez QSQS w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 20:29
  3. paralotnie nad BPN
    Przez QSQS w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 21:47
  4. Jak to jest z rowerami w BPN??
    Przez tomza w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2006, 12:47
  5. Parking BPN w Bukowcu.
    Przez Wiesiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2001, 17:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •