Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Rowerem z Krywego do Studennego

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Lucy mimo wszech okoliczności lubię Cię ................ ale na tej trasie ............. szkoda że nie ma tygrysów ............... było by bezpieczniej z nimi się spotkać .....


    p.s
    rower- nie lubie - ale trasa ........... najszybciej dopiero za rok .......... wielki ból serca

  2. #12
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez iza Zobacz posta
    Lucy mimo wszech okoliczności lubię Cię ................ ale na tej trasie ............. szkoda że nie ma tygrysów ............... było by bezpieczniej z nimi się spotkać
    Szczęśliwa nie znasz zająca.

    No dobra tylko trochę wyolbrzymiłam.
    Dolina jest systematycznie podtapiana przez bobry. Kiedyś wrzuciliśmy linę obciążoną kamienim do wody. Mierzyliśmy kijkiem, wyszło ponad 4 m.
    Jak tam ostatnio byłam w lutym to dolna stokówka była stosunkowo mało błotnista. W ubiegłym roku przez przypadek dałam włóczącemu się za mną żubrowi w pysk łokciem. Węża Eskulapa widziałam na krzaku. Widziałam też świeżuchne tropy potężnego niedźwiedzia. W tym roku w dolinie dziki buchtowały zahaczając o drogę.
    Doliny tej strzeże pan Zając. Nie muszę chyba mówić, że mu podpadłam i to zdrowo za Pubala.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 29-02-2008 o 23:33

  3. #13
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Dziękuję pięknie wszystkim za wszechstronne informacje. O tę drogę mi chodziło i o takie informacje. Powinienem dać sobie radę. Rower wprawdzie nie górski, za to bagienny: http://tematy.net/chrono/070422/IMG_7817.JPG To też nad Sanem, tylko u mnie w mieście.

    >> .. przez przypadek dałam włóczącemu się za mną żubrowi w pysk łokciem
    Tak się mówi, przez przypadek! A to biedne zwierzę na dodatek jest pod ochroną. Względem zwierzątek, to wszystkie lubię, żubry i bóbry także. Byle nie na surowo. Nie lubię tylko, jak niedźwiedź za rowerem lata, bo może łapę w szprychy wsadzić. A Eskulap podobno węża ostatnio nie wypuszcza na spacer, bo jeże płoszy. Szkoda tylko, że nie ma tygrysa.

    >> Doliny tej strzeże pan Zając
    Z Zającem (Wiesławem) siedziałem w jednej ławce. Nie wiem, czy to o tego chodzi.

    P.S. Ja tam nie jadę jutro, lecz dopiero, gdy sie trochę ociepli.

  4. #14
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Wrr .Panowie, szlak wiedzie górną stokówką.
    To tam jest jakiś szlak? A w ogóle co Ty masz z tymi szlakami,po co Ci one? Jak nie ma ,to nie wolno?
    Ta stokówka jest tak atrakcyjna na jazdę rowerem jak nie przymierzając szosa Sanok - Lesko...
    Ze straszliwych zagrożeń dolnej drogi to nie wspomniałaś o wilkach patrolujących ten teren,no i żmije! W okolicy przełęczy nad Tworylnem czyhają na nieostrożne ofiary
    Pozdrav

  5. #15
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    To tam jest jakiś szlak? A w ogóle co Ty masz z tymi szlakami,po co Ci one? Jak nie ma ,to nie wolno?
    Ta stokówka jest tak atrakcyjna na jazdę rowerem jak nie przymierzając szosa Sanok - Lesko...
    Ze straszliwych zagrożeń dolnej drogi to nie wspomniałaś o wilkach patrolujących ten teren,no i żmije! W okolicy przełęczy nad Tworylnem czyhają na nieostrożne ofiary
    Po terenach chronionych zabroniona jest jazda rowerem. Nie zapominaj, że Krywe jest jednym z najcenniejszych rezerwatów w kraju. Pocieszam się tylko, że w Nadleśnictwie Lutowiska czytają to forum i że szanownego Kolegę będzie czekać miła niespodzianka w postaci leśniczego. Poza tym liczę na Toskę. Ona także strzeże tej doliny. Sama o tym przekonałam się na własnej skórze. Jeszcze dobrze nie narozrabialam a już Tośka ściągnęła mi leśniczego na kark.
    O żmijach zapomiałam. Tyle razy ścigały mnie po Bieszczadach, że przestałam je zauważać. Z wyjątkiem tych latających ale to dopiero prototyp Matki Natury.
    Jeżeli zaś chodzi o szlaki rowerowe to spodobało mi się pewna wypowiedź szefa Fundacji Bieszczadzkiej. W skrócie. Szlaki rowerowe to oznaczenie przestrzeni publicznej. Tak jak zwierzęta oznaczają swój teren tak Zielony Rower oznacza Góry Sanocko-Turczańskie i Bieszczady z przyległościami. Weszli już na teren Słowacji, szykują się do ekspansji na Ukrainę.

  6. #16
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Po terenach chronionych zabroniona jest jazda rowerem. Nie zapominaj, że Krywe jest jednym z najcenniejszych rezerwatów w kraju. Pocieszam się tylko, że w Nadleśnictwie Lutowiska czytają to forum i że szanownego Kolegę będzie czekać miła niespodzianka w postaci leśniczego.
    Ależ tutaj się zgadzamy,tylko nie wiem kiedy tam byłaś ostatnio.W październiku na dolnej drodze już był wyznakowany jakiś szlak (jaki nie wiem)
    Poza tym ogląd mapy jednak Tobie by się przydał...
    Pozdrav

  7. #17
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Teren rezerwatu i Tworylne jest w gestii Nadleśnictwa Lutowiska. Op... mni i to nie raz Nadleśniczy B.
    Z tą mapą masz rację. Staram się przechowywać topografię w głowie i niestety nie raz i nie dwa mylę się.

    PS.
    Sprawdziłam w nowym przewodniku Zielony Rower. Szlak biegnie górną stokowką. Na dolnej byłam gdzieś trzy tygodnie temu. Szliśmy odcinkiem Studenne-Tworylne mniej więcej do wysokości krzyża upamiętniającego cmentarz z I wojny sw. Nie pamiętam aby tam były znaki.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 01-03-2008 o 10:23

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    A cóż ta dolina taka strzeżona.
    Z postów Lucyny wyłania się niemalże obraz - wejdziesz to ci łeb odstrzelą, kości obgryzą, a w najlepszym wypadku areszt, tiurma, mordobicie...
    Włóczyłem się tam trochę z namiotem, sam i z grupami, i nikt mnie nawet nie zagadnął co ja jestem za człowiek po co i gdzie...
    Z ciekawostek kiedyś zapadłym listopadem w nocy na Tworylnem z góry zjechał bez świateł traktor z przyczepą wyładowaną drewnem :)

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez Lech Rybienik Zobacz posta
    Włóczyłem się tam trochę z namiotem, sam i z grupami, i nikt mnie nawet nie zagadnął co ja jestem za człowiek po co i gdzie...
    Dokładnie.... i różne inne rzeczy mniej lub bardziej zakazane się robiło...i jakoś żyje, nikt do mnie nie strzelał Bo najważniejsze to dobrze się zamaskować Raz to nawet tam napotkałam kolesia, który rozbił się z namiotem przy samej stokówce (cóż...jego wybór, osobiście uważam, że w okolicy są zacniejsze miejsca na spanko ) no, ale w każdym razie nikt go stamtąd nie przegonił.
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  10. #20
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Sprawdziłam w nowym przewodniku Zielony Rower. Szlak biegnie górną stokowką.
    Przepraszam Cię Lucyno, że nieproszony i bez pukania mam zamiar odwiedzić, i to w towarzystwie straszliwego potwora na dwóch kółkach Twoje ukochane Bieszczady. Aby z lekka ugasić Twój niepokój, zapewniam Cię, że:
    - skład mojej ekipy wędrownej jest zawsze jednoosobowy
    - poruszam się w terenie cichuteńko, jak myszka
    - nie pozostawiam śladów (oprócz nietrwałego zygzaczka opony na piasku)
    - na nic nie poluję, niczego nie zbieram i nic nie zrywam (oprócz rzeczy jadalnych, gdy jestem głodny)
    - w Bieszczady i inne góry przyjeżdżam z domu na rowerze, nie korzystając z "motorowych" środków komunikacji.
    A względem szlaków - nie jechałem jeszcze żadnym szlakiem rowerowym, ale ich istnienie mi nie przeszkadza.

    /z powodu podpisu w "nicku" - nie podpisuje sie dodatkowo pod wypowiedziami/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rowerem w górach
    Przez Challenger w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 18:20
  2. Rowerem na Huculszczyznie
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:38
  3. Rowerem do Wenecji
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 07:33
  4. Rowerem w Bieszczady
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-08-2006, 10:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •