Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 63

Wątek: Rowerem z Krywego do Studennego

  1. #31

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Swego zdania na temat poruszania się po tej dolinie nie zmieniłam.
    Bardzo słusznie, każdy może i powinien mieć swoje zdanie a forum jest po to żeby go wyrażać. Problem wyniknął nie z powodu zdania - zauważ to wreszcie. Ktoś o coś pyta to albo mu sie odpowiada zgodnie ze stanem faktycznym, albo wcale nie odpowiada, albo pisze się jest tak i tak, ale moim zdanie: to, to i to. Proste. Zamiast kategorycznego: jest zabronione, jeśli nie jest się pewnym. Osobiście też wolę, aby jak najmniej ludzi się tam poruszało - zwłaszcza tych, którzy schodzą z drogi w rezerwat.

    Jeszcze jedno: gdyby przypadkiem okazało się, że jednak przed samym Studennem droga zachodzi w rezerwat - co nie wynika z żadnej mapy ani z żadnej tablicy ze schematem rezerwatu umieszczonym w terenie - to niech Nadleśnictwo to oznakuje i postawi "zakaz wstępu", co mimo wszystko spowoduje jedynie to że ludzie szybko zrobią sobie skrót omijający ten fragment (teoretycznie). Przecież planując granice rezerwatu i prowadząc je tak a nie inaczej, ktoś bardzo się starał aby nie przekraczał on drogi - widać jakiś cel w tym był. Ruch jest tam i tak minimalny - nawet w środku sezonu.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #33
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Bardzo słusznie, każdy może i powinien mieć swoje zdanie a forum jest po to żeby go wyrażać. Problem wyniknął nie z powodu zdania - zauważ to wreszcie. Ktoś o coś pyta to albo mu sie odpowiada zgodnie ze stanem faktycznym, albo wcale nie odpowiada, albo pisze się jest tak i tak, ale moim zdanie: to, to i to. Proste. Zamiast kategorycznego: jest zabronione, jeśli nie jest się pewnym. Osobiście też wolę, aby jak najmniej ludzi się tam poruszało - zwłaszcza tych, którzy schodzą z drogi w rezerwat.
    Piotrze w tym wypadku pozostaje mi tylko powołać się na przewodnik Piotra Szechyńskiego "Bieszczady na rowerze" wydawnictwo Pacal
    Trasa 17 Wsie, których nie ma i internauci, którzy są
    Zatwarnica-Hulskie-Obłazy-rezerwat "Krywe"-Sekowiec-Zatwarnica
    Str 130
    "3.4 km Zjeżdżając łukiem w prawo, mijamy tablicę rezerwatu "Krywe", na którego teren właśnie wjechaliśmy."

    Nie mam podstaw aby nie wierzyć Autorowi.

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    "3.4 km Zjeżdżając łukiem w prawo, mijamy tablicę rezerwatu "Krywe", na którego teren właśnie wjechaliśmy."
    Nie mam podstaw aby nie wierzyć Autorowi.
    Duże uproszczenie, może i zbyt duże, ale ma swoje plusy - natomiast Ty jako przewodnik musisz wiedzieć (i wiesz) że w praktyce te tablice nie są stricte granicami rezerwatu. Zauważ też że cytowana przez Ciebie trasa poszła dalej stokówką a nie dołem (a mogła), mimo że ta dołem jest znacznie bardziej atrakcyjna - na pewno przyczyną nie był rezerwat - to akurat gwarantuje. Suma sumarum musisz w w/w wypadku nie wierzyć :D
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #35
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Suma sumarum musisz w w/w wypadku nie wierzyć :D
    Pogubiłam się. Komu nie mam wierzyć? Piotrowi czy Piotrowi Szechyńskiemu? :P

    Dla niewtajemniczonych. To Piotr jest autorem przewodnika o którym rozmawiamy. Sam przewodnik polecam mimo tego, że Autor cokolwiek o nim niepochlebnie powiedział. :D
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 03-03-2008 o 07:43

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar Cami
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    beskidzka mieścina
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Czytam toczącą się dyskusję po raz kolejny :) i przyznać muszę, że skutecznie zachęciliście mnie do włączenia tej trasy w grafik :) Sprawdzę, czy tabliczki są i gdzie, i czy ktoś czyha na niegrzecznych turystów z dubeltówką Z pewnością przemkniemy cicho i bezszelestnie.

    pozdrawiam :D

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Muszę Ci powiedzieć że to forum dla piechurów i rower jest traktowany jak zło konieczne.Sama widzisz ile ludzików zabiera głos na tematy rowerowe.

    Jeżeli chodzi o tą konkretną trasę to lepiej jest przelecieć gdzieś po brukach niż taplać się w błocie i zamiast jazdy prowadzić rowery lub je nosić.

  8. #38
    Bieszczadnik Awatar Cami
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    beskidzka mieścina
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Forum tak fatalnie funkcjonuje ( brak dostępu), że pewnie pojawię się tu po powrocie:D Mam nadzieje, że odnajdę to czego szukam i nikomu nie wejdę w drogę




    pozdrawiam

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Rowerem z Krywego do Studennego

    Bacz jedynie na piechurów, pamiętaj, że parę dzieciaczków może sie czaić za każdym krzakiem, nie próbuj naśladować top-downhillowców z you tube i wszystko będzie OK

    Pozdrawiam:)

  10. #40
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Rowerem z Krywego do Studennego

    Ponad dwa lata temu rozpocząłem mój pierwszy (i jak na razie ostatni) wątek, który miał w tym tygodniu ciąg dalszy w naturze. Mój debiut na forum okazał się nienajszczęśliwszy, gdyż ludzie poruszający się na rowerze są przez niektórych wrzucani do tej samej przegródki, co osobnicy jeżdżący po lesie quadami, motocyklami, samochodami terenowymi i innym żelastwem. Niemiłe nastawienie do rowerzystów w tym wątku pojawiło się w skromnym wydaniu, ale spotkałem je w wielu innych. Jeden z cytatów w wątku brzmi: „rower jest traktowany jak zło konieczne”. Bo rowerzyści w górach są kojarzeni z wyścigami, szalonymi zjazdami i innym pograniczem kolarstwa i cyrku.
    Trasa czekała na swój czas, gdyż w kolejce znalazły się wcześniej inne wędrówki po górach i dolinach Polski, Słowacji i Ukrainy. Pozytywnym impulsem do realizacji trasy „Krywe” były głosy kilku wędrowców, którym jakoś rower nie przeszkadza, m.in. Piotra, Browara i Sir Bazyla (Bazylu, zapewniam, że nie przekraczałem dozwolonej prędkości :) ). Jak wspomniałem, rower służy mi jako podstawowy środek transportu, stąd też, zanim znalazłem się w Krywym, „przepedałowałem” ponad 130 km.
    Kilka zdjęć z trasy.

    Pierwszy postój był w Pacławiu, gdy nogi zaczęły się domagać chwili spokoju.

    IMG_9568.JPG
    Z Pacławia na Suchy Obycz wiedzie niebieski szlak, jednak gdy kończą się drzewa, niełatwo go zlokalizować w terenie. Nie zajmowałem się jednak poszukiwaniem szlaku, lecz zjeżdżałem lub targałem rower przez wysokie trawy w kierunku dawnej wsi Paportno. Piękne zdjęcia z Paportna już były na forum, więc tylko drobne uzupełnienie: ta dziura, obok której leży rower, to studnia.

    IMG_9575.jpg
    Praktycznie dostrzega się ją z odległości ok. 1 metra. Albo, gdy się do niej wpada Na zdjęciu jest dobrze widoczna, gdyż „obskubałem” ją z trawy. Ma głębokość kilku betonów.
    IMG_9573.JPG
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 16-07-2010 o 22:23 Powód: literówki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rowerem w górach
    Przez Challenger w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 18:20
  2. Rowerem na Huculszczyznie
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:38
  3. Rowerem do Wenecji
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 07:33
  4. Rowerem w Bieszczady
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-08-2006, 10:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •