Strona 24 z 27 PierwszyPierwszy ... 14 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 261

Wątek: Takie tam wędrowanie

  1. #231
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Już znalazłam odpowiedź, którą znalazłam we wpisie sir Bazyla:

    "Przez całe lata kapliczka ściągała ludzi z całej okolicy, którzy przychodzili się modlić. Coroczny odpust odbywał się tu 21 września.(...)”
    Cytat z książki „Leśne ślady wiary” Edwarda Marszałka.

    Więc ponawiam pytanie -czy ktoś jest chętny wybrać się w ten weekend na "odpust" do Sukowate? :) Ja pojadę autobusem do Leska. W planach także przewidziane -rydzobranie! Podobno teraz jest wysyp rydzów. Kolejnym planem jest podziwianie Zimowitów, które teraz są w pełni kwitnienia :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  2. #232
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    (...)
    Więc ponawiam pytanie -czy ktoś jest chętny wybrać się w ten weekend na "odpust" do Sukowate? :) Ja pojadę autobusem do Leska. W planach także przewidziane -rydzobranie! Podobno teraz jest wysyp rydzów. Kolejnym planem jest podziwianie Zimowitów, które teraz są w pełni kwitnienia :)
    Wiesz. Ci co chcieliby, to nie mogą
    Ci co mogą, to nie chcą
    c'est la vie


  3. #233
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    "Ci co chcieliby to nie mogą"

    -Otóż i to. Teraz nagle okazuje się, że i ja nie mogę. Jutro będzie się odbywać u mnie wielkie, szumne, rodzinne święto -kiszenie ... kapusty! Cała rodzina się zbiera na wsi nad Sanem i będą kisić kapuchę. Potem kociołek a pojutrze wielkie rodzinne ognisko nad Sanem na polach. Organizatorem obu imprez jest mój ojciec, więc nie dopuszcza myśli, że mnie mogłoby zabraknąć. Hehe to też jakieś nasze podkarpackie tradycje, swego rodzaju dożynki ;) Więc szkoda Sukowatego ale są pewne priorytety w życiu.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 19-09-2014 o 21:59
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  4. #234
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    "Ci co chcieliby to nie mogą"

    -Otóż i to. Teraz nagle okazuje się, że i ja nie mogę. Jutro będzie się odbywać u mnie wielkie, szumne, rodzinne święto -kiszenie ... kapusty! Cała rodzina się zbiera na wsi nad Sanem i będą kisić kapuchę. Potem kociołek a jutro wielkie rodzinne ognisko nad Sanem na polach. Organizatorem obu imprez jest mój ojciec, więc nie dopuszcza myśli, że mnie mogłoby zabraknąć. Hehe to też jakieś nasze podkarpackie tradycje, swego rodzaju dożynki Więc szkoda Sukowatego ale są pewne priorytety w życiu.
    ...i tak trzymać....ale może tydzień po ....?

  5. #235
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Tydzień po mam kolejne ważne plany górskie -w tym sęk :) a za 2 tygodnie następne (ewentualnie ich kolejność może się zmienić na odwrót). Więc odpust minie ale mam cichą nadzieję, że ogromny wysyp rydzów jaki jest teraz, jeszcze się utrzyma do 2 tygodni... Ale przynajmniej jakaś świadomość społeczeństwa na temat odpustu w Sukowatem została poruszona i pewnie większość pomyśli o nim w niedzielę :) Teraz pozostaje mi tylko zaśpiewać piosenkę, którą mam w opisie a którą mogliśmy usłyszeć na kimbie w maju tego roku... Śpiewam ją od kilku dni cały czas i już prawie znam na pamięć całą..
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 19-09-2014 o 22:02
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #236
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    ... wczoraj rozmawiałem z Piskalem... już był w drodze do Sękowca.... pewnie jest już na miejscu....przed chwilą ze Zbyszkiem... wyjeżdża za trzy godziny.... a ja dopiero w niedzielę po południu jadę........

  7. #237
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Urwać choć chwilkę czasu i ruszyć na poszukiwanie wiosny.
    A ona idzie przez Dwerniczek i chciało by się zaśpiewać za Panem Markiem G. ...... wiosna, wiosna, wiosna, ach to TY !
    .
    wio1.jpg
    .
    p.s. skojarzenie z Czerwonym Kapturkiem nie jest mylące.

  8. #238
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Zadają mi ludzie pytanie ; gdzie jechać w te Bieszczady aby zobaczyć coś ciekawego ?
    Gdzie ?
    Jeśli ktoś ma oczy szeroko otwarte - to może jechać w dowolne miejsce
    Jak ktoś ma klapki na oczach, temu żadne porady nie pomogą.
    Najłatwiej mają nowicjusze, bo szybko znajdą odpowiedź czyli Tarnica i Chatka Puchatka, potem zaczynają się problemy ; który szlak jest ciekawszy, a który łatwiejszy, może ktoś na forum podpowie .
    Za każdym kolejnym wyjazdem jesteśmy mądrzejsi bo więcej widzieliśmy , co oznacza, że coraz mniej jest do zobaczenia.
    .
    Siedząc z kolegą przy stole snuliśmy smutki (może dlatego , że na trzeźwo.) Pojechałoby się w Bieszczady na łikend, ale nic tam ciekawego nie ma.
    Który raz można wychodzić na połoniny, który raz można iść doliną Sanu, który raz wejść do tunelu ...???
    .
    Decyzja wyjazdu padła , więc jedziemy. Gdzie ? Na Koniec Świata, a po drodze obmyślamy traskę i strategię. Gdy pojawiły się zarysy trzeba było je wzmocnić duetem bieszczadzkim w barze Pod Kamieniem. To ostatnia taka kultowa knajpka gdzie czuć klimat. Obowiązkowy duet to pierogi i piwo.
    Potem krótki nocleg i jeszcze przed 8-smą ruszamy

  9. #239
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Potem krótki nocleg i jeszcze przed 8-mą ruszamy. Kierunek Zubeńsko i już po paru minutach jesteśmy na dużym placu zwózkowym, skąd w stronę granicy wyrąbano szeroką drogę zwózkową
    a jeszcze nie tak dawno trzeba się było doszukiwać śladów dawnej drogi używanej przez tutejszych Łemków w dawnych czasach
    .
    hm15_2599.jpg
    .
    Młoda buczyna w niższych partiach lasu przebija się swoją radosną zielenią
    .
    hm15_2601.jpg
    .
    Leśna droga zwózkowa ma tu liczne rozgałęzienia. Patrząc na mapę staramy się trzymać głównego potoku, który powinien wyprowadzić nas na grań graniczną.
    Rzeczywiście tak się udało , a na samej grani pięknie widoczne okopy wykonane jeszcze 100 lat temu . Za miesiąc zarosną chaszczami i trudno je będzie odnaleźć
    hm15_2609.jpg
    .
    Granią wzdłuż granicy biegnie słowacki czerwony szlak, ale czasami pojawiają się na drzewach takie dziwne znaki.
    Cóż one mogą znaczyć ?
    Ja nie wiedziałem, ale koledzy mnię naprowadzili.
    A Ty ? wiesz co to za oznaczenie ?
    hm15_2611.jpg

  10. #240
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Takie tam wędrowanie

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    (...)
    A Ty ? wiesz co to za oznaczenie ?
    hm15_2611.jpg
    Chyba tak jest oznaczane dojście do...gawry szatuna-zakapióra?
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Baza namiotowa Rabe i takie tam
    Przez Calagan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 12:46
  2. najlepszego, sto lat i takie tam
    Przez Barnaba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 07:54
  3. Takie sobie wędrowanie....
    Przez batmanek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 18:17
  4. Takie tam refleksje jesienne związane z Bieszczadami
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-10-2005, 13:52
  5. wędrowanie
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2002, 07:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •