Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 86

Wątek: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

  1. #51
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    Ostatnio częstował nas swoim chlebem na kermeszu w Olchowcu...
    Pozdrav

  2. #52
    Bieszczadnik Awatar manio
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Przyszłość Łopienki

    Kto choć trochę bliżej zna Andreja Kiryma (bo tak teraz każe na siebie mówić ) ten wie że na to co on mówi trzeba zawsze brać poprawkę . Znam Go ponad 20 lat i nauczyłem się już tego, choć czasami dalej mi się zdarza wśród jego barwnych opowieści nie odróżniać fikcji od faktów . Faktem jest że jego życiorys jest tak barwny i pokręcony że czasami trudno w niego uwierzyć i że mimo tragedii życiowych jakie Go dotknęły zawsze jest uśmiechnięty i życzliwy dla turystów ,pełen chęci do snucia opowieści i grania na gitarze. O początkach swoje przygody z Bieszczadami opowiadał nawet w TV (z 10 lat temu) w programie Ewy Drzyzgi . Pamiętam że swoją opowieścią rozbawił całe studio łącznie z prowadzącą, ja sam mimo że znałem tę historię wcześniej mało nie oplułem telewizora ze śmiechu.Był niewątpliwe atrakcją Ustrzyk Górnych i nadawał kolorytu tej miejscowości ,szkoda że tragedia rodzinna zmusiła Go do jej opuszczenia.Ostatnie dwa lata najczęściej można Go było spotkać w Łopience pod cerkwią gdzie dłubał swoje "dusiołki" i pogrywał dla turystów na gitarze, ale bywał też atrakcją wieczornych spotkań przy ognisku w Bukowcu czy Polanie,a także wszędzie tam gdzie odbywały się spotkania "bieszczadzkich zakapiorów"czy też miłośników Beskidu Niskiego lub Łemkowska Watra.O barze na Syberii przestał mówić gdy częstotliwość naszych spotkań zaczęła wynosić średnio raz na trzy tygodnie i sam doszedł do wniosku mnie ma możliwości żeby w tym samym czasie był na Syberii . Z resztą do wyjazdu do Rosji potrzebny jest paszport a Andrzej po przygodach w tamtym czasie z "władzami" raczej nie miałby chęci do ponownego z nimi spotkania Jakieś trzy tygodnie temu podczas naszego spotkania w Polanie Andrzej znów zaczął mówić o swoim wyjeździe nad Bajkał -popatrzył na mnie i powiedział ".... wiem że mi nie wierzysz ......" po czym wyciągnął paszport z jakimś kwitem w środku pisanym cyrylicą i oznajmił mi że to bilet na kolej transsyberyjską .Od tej pory się z nim nie widziałem ,w Łopience Go też nie było ,więc może rzeczywiście spełnia swoje marzenia..............

  3. #53
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Przyszłość Łopienki

    Jestem w Zielonce, telefon (dzwoni kolega którego namówiłem na urlop w Bieszczadach, notabene ponad 30 lat temu, jako harcerz, jeździł tu na obozy i nawet posiada odznakę "Zasłużony dla Bieszczadów" czy jakoś tam ) w skrócie cytuję " byliśmy w Łopience, ślicznie..... tego faceta o którym mówiłeś nie było (chodziło o Andrzeja), następnie Sine Wiry gdzie zastała nas burza. Mokrzy schowaliśmy się pod wiatą i wiesz był tam gościu z Rosji, nazywał się Andrej i jakoś tam, śpiewał i grał na gitarze, opowiadał że popsuł mu się samochód pod Moskwą itd. wiesz on naszym językiem chyba lepiej mówił niż rosyjskim, jakiś dziwny facet ale ciekawy. Mam od niego miniaturkę Chrystusa Bieszczadzkiego, a cha, mówił że przyjechał na jakiś festiwal czy coś"
    Telefon 21.08.13. godz. 19,00, zdarzenie z tego samego dnia.

  4. #54

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    15 sierpnia 2013 byliśmy na mszy w Łopience,
    nie znam Pana Andrieja, ale z Waszych opisów wnioskuję, że to On był pod cerkwią, strugał świątki, grał i śpiewał, uśmiechał się.

  5. #55
    Bieszczadnik Awatar manio
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    Cytat Zamieszczone przez Edyta82 Zobacz posta
    15 sierpnia 2013 byliśmy na mszy w Łopience,
    nie znam Pana Andrieja, ale z Waszych opisów wnioskuję, że to On był pod cerkwią, strugał świątki, grał i śpiewał, uśmiechał się.
    He he he cały Andrzej ............... szybko wrócił z tej Syberii

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    Dajecie się nabierać jak małe dzieci...na jego ucieczkę na syberię i w ogóle na wschód.... facet ewidentnie robi Was w balona...sprzedając każdemu inną bajkę....mi w tym roku w czerwcu pod sklepem w Terce usiłował wmówić że jest ukraincem i nawet się przedstawił imieniem i nazwiskiem ukraińskim,ale starego misia bieszczadzkiego na sztuczny miód...? Jak mu powiedziałem jak się nazywa naprawdę to zmiękł....i opowiedział nieco faktów ze swego życia...i kłopotów z prawem..postać niewątpliwie zdolna, kontrowersyjna, ciekawa i NIETUZINKOWA...nie jestem za bardzo mocny w kompie bo bym wstawił foty z tego spotkania...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    Tu nie chodzi o to, że dajemy się nabrać. Ja osobiście uważam, że Andrzej ma taki styl życia, że trochę "kłamstewka" sprawia Mu przyjemność i jeśli nikogo tym nie rani, to niech dalej buja. Taki z niego trochę "Bieszczadzki Andrzej Babinicz".

  8. #58
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek z Zielonki Zobacz posta
    Tu nie chodzi o to, że dajemy się nabrać. Ja osobiście uważam, że Andrzej ma taki styl życia, że trochę "kłamstewka" sprawia Mu przyjemność i jeśli nikogo tym nie rani, to niech dalej buja.
    Otóż to Bo to on jeden spośród bieszczadników czy zakapiorów?

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar manio
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    http://www.youtube.com/watch?v=uVBYOWHCqFw z czasów gdy Andrzej urzędował w Ustrzykach Górnych

  10. #60
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Kolejny Bieszczadzki Zakapior opuszcza Bieszczady [Andrzej Lach]

    Dziś spotkałem się w Lopience z Andrzejem Lachem i nagralem jego koncert jaki dla nas zagrał jak tylko wrócę z Bieszczad to umieszcze na YouTube filmik.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?
    Przez joorg w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 532
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 22:13
  2. Poszukuję książki: Tadeusz Andrzej Olszański Bieszczady 1918-19
    Przez Misieg w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 23:24
  3. Andrzej Muszyński - Historie nieoczywiste
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 18:15
  4. Andrzej Potocki, Słownik biograficzny Żydów z Podkarpackiego
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 17:48
  5. Kolejny Kongres
    Przez Anonymous w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2002, 18:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •