Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 75

Wątek: Budowa w Cisnej

  1. #31
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    E tam,najtaniej i najpyszniej jada się w Pilznie!
    Bój się Boga Wuka. Nie porównywuj garkuchni Taurusa z karczmą!

  2. #32
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Lucyna,podziwiam Twoją obszerną wiedzę w każdej dziedzinie.Napisałam "najtaniej i najpyszniej"(bo tego szukam w drodze).Wymagania estetyczne zaspakajam w innym miejscu a karczma jest dla mnie(jeśli dania są tego godne)miejscem biesiad z przyjaciółmi.Większość wie,gdzie jest najlepsza golonka,bez podawania nazwy i adresu."Budowa w Cisnej"jeszcze nam wszystkich swoich tajemnic nie odkryła poza "facjatą".

  3. #33
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Szkaradnieją nam niestety nasze Bieszczady, ale co możemy na to poradzić; podpalać?!, wysadzać w powietrze?!!, bezskutecznie protestować w Gminnym Urzędzie?!!!, żale swe wylewać na Forum?!!!!
    Tak!!! Podkładajmy wiązki trotylu i wysadzajmy!!! A co zostanie, oblewajmy benzyną i podpalajmy!!! A dzieci restauratorów mordujmy tępymi nożami!!! Wtedy godnie podtrzymamy bieszczadzkie tradycje!!!

    [sarkazm off]

    Wątpię, żeby urokowi Bieszczadów zaszkodził taki budyneczek, szczególnie że ulokowany w kurorcie, a nie na połoninie. Poza tym na zdjęciach widzę skorupę w stanie surowym, a to nie wyglądało dobrze nawet w przypadku wznoszenia katedry w Aachen.
    Dajmy właścicielowi szansę na ukończenie budowy i ugotowanie czegokolwiek. I spójrzmy na to w ten sposób - lepsza taka cepeliada niż pagoda w stylu McDonald'sa

  4. #34

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Dajmy właścicielowi szansę na ukończenie budowy i ugotowanie czegokolwiek. I spójrzmy na to w ten sposób - lepsza taka cepeliada niż pagoda w stylu McDonald'sa [/quote]
    Zgadzam się z Tobą. To było tak ironicznie napisane.
    Nie mam zamiaru niczego wysadzać ani podpalać.
    Tym bardziej, że akurat Cisna, to nie moje klimaty.
    Poczekamy, zobaczymy, a przede wszystkim odbędziemy degustację.
    Mnie jest tylko przykro, że różne cwaniaczki usiłują robić kasę na Łemkach, Bojkach czy Hucułach, nie mając nawet bladego pojęcia, co jedli ci ludzie...
    To przecież byli biedacy, którzy na co dzień spożywali zupę z pokrzyw, lub jakieś inne ugotowane zioła; od święta może może rosół z kury, smaku którego nawet nie potrafimy sobie wyobrazić.
    Pierogów z rydzami chyba nie robili - po pierwsze mąka służyła do pieczenia chleba, a po drugie, piszcząca bieda, ciężka praca, walka o trwanie i przetrwanie w tych warunkach i czasach - chyba nie były inspiracją do myśli o takich fanaberiach.
    Natomiast uważam, że ktoś zakładając autentyczną, bieszczadzką knajpę, powinien dotrzeć do źródeł - podawać w niej takie potrawy, jakie faktycznie gościły na stołach w tutejszych mieszkańców - zupa z pokrzywy - czemu nie, podpłomyki czy inne bieda-placki, jakieś przetwory z autentycznych leśnych malin, borówek...

  5. #35
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    i prawdziwa lemkowska knajpa powinna sie nazywac "kropka" i powinni zamiast piwa serwowac eter!! :D jak klimaty to klimaty!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #36

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Natomiast uważam, że ktoś zakładając autentyczną, bieszczadzką knajpę, powinien dotrzeć do źródeł - podawać w niej takie potrawy, jakie faktycznie gościły na stołach w tutejszych mieszkańców - zupa z pokrzywy - czemu nie, podpłomyki czy inne bieda-placki, jakieś przetwory z autentycznych leśnych malin, borówek...
    To może spróbuj sama taką knajpę założyć i serwuj tam sobie zupy z trawy, pierogi z pokrzyw i spalone podpłomyki. A potem spróbuj jeszcze z tego menu sobie zarobić.
    Ja osobiście wolałbym postawić chatę o nazwie Łemkowyna, podać tam coś dobrego co się sprzedaje i na tym zarobić. I szczerze mówiąc tego typu zdania jak się tu pojawiają miałbym serdecznie w... nosie.

    Nie znam gościa, który to robi ale jeśli sobie założył, że na swojej ziemi za swoje pieniądze zrobi knajpę łemkowską, słowiańską czy inną wikińską to jego zasmarkane prawo a jak Wam się nie podoba, na siłę podejrzewam Was tam targał nie będzie.
    Tak sobie chłop wymyślił, to tak a reszcie od tego wara. Nie podoba się - omijać.
    Ostatnio edytowane przez Viperaberus ; 22-04-2008 o 18:09
    Sława Starym Bogom...

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Mnie jest tylko przykro, że różne cwaniaczki usiłują robić kasę na Łemkach, Bojkach czy Hucułach,
    a może zwyczajnie starają się zarobić na życie swoje i rodziny
    czerpiac - mniej lub bardziej (po)twórczo - z tradycji okolicy, gdzie mieszkają?

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    nie mając nawet bladego pojęcia, co jedli ci ludzie...
    a Ty masz? (-;

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    To przecież byli biedacy, którzy na co dzień spożywali zupę z pokrzyw, lub jakieś inne ugotowane zioła; od święta może może rosół z kury, smaku którego nawet nie potrafimy sobie wyobrazić.
    Pierogów z rydzami chyba nie robili - po pierwsze mąka służyła do pieczenia chleba,
    pierogi -tak, czy konkretnie z rydzami - to nie wiem (-;
    ale akurat masa potraw mącznych i grzyby leśne - obok ziemniaków, kiszonej kapusty, czasem nabiału
    - jak najbardziej figurowały w codziennym menu Łemków (-;

    (zupa z pokrzyw AFAIR nie - ale bodaj z lebiodki czy innego zielska
    'awaryjnie' w ubogich rodzinach na przednówku itd.)

    w rzeczonej Wysowej jadłem np. kisełycię i hałuszki

    z braku lepszych źródeł:
    http://www.beskid-niski.pl/index.php...ultura/kuchnia

    Serdeczności,

    Kuba

  8. #38
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Cytat Zamieszczone przez jacob.p.pantz Zobacz posta
    pierogi -tak, czy konkretnie z rydzami - to nie wiem (-;
    Te pierogi co ja jadłam w Krakowie to konkretnie byłych chyba coś a'la ruskie, tylko sos był ze smażonych rydzów (bardzo smaczne ale coś ok 15 zł a i tak było to najtańsze drugie danie w karcie).

    Zaś mój Michał sobie zamówił jakąś zupę, chyba kapuśniak, też b. smaczny.
    Do tego grzane wino oraz piwo z "wkładką" czyli z kieliszkiem wiśniówki w środku.

    Razem za skromny obiad dla dwóch osób coś ok 45 zł.

    Poza tym - chylę jak zwykle czoła przed wiedzą panów P. i K. i wstydzę się swojego nieuctwa.

    Pozdrowienia

    Basia

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Cytat Zamieszczone przez Viperaberus Zobacz posta
    To może spróbuj sama taką knajpę założyć i serwuj tam sobie zupy z trawy, pierogi z pokrzyw i spalone podpłomyki. A potem spróbuj jeszcze z tego menu sobie zarobić.
    Ja osobiście wolałbym postawić chatę o nazwie Łemkowyna, podać tam coś dobrego co się sprzedaje i na tym zarobić. I szczerze mówiąc tego typu zdania jak się tu pojawiają miałbym serdecznie w... nosie.

    Nie znam gościa, który to robi ale jeśli sobie założył, że na swojej ziemi za swoje pieniądze zrobi knajpę łemkowską, słowiańską czy inną wikińską to jego zasmarkane prawo a jak Wam się nie podoba, na siłę podejrzewam Was tam targał nie będzie.
    Tak sobie chłop wymyślił, to tak a reszcie od tego wara. Nie podoba się - omijać.
    SIC.

  10. #40

    Domyślnie Odp: Budowa w Cisnej

    Cytat Zamieszczone przez Goska Zobacz posta
    SIC.
    emmmmm o co chodzi? :)
    Sława Starym Bogom...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. OW Perełka w Cisnej
    Przez Paweł w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 13:10
  2. Gastronomia w Cisnej.
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 19:45
  3. Posterunek MO w Cisnej
    Przez Jurko51 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 19:28
  4. Budowa Gospodarstwa Agroturystycznego
    Przez Piotr Tuniewicz w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 16:33
  5. Budowa na Tworylnem?
    Przez zillo w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 15:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •