Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 252

Wątek: Paralotnie nad BPN . cd..

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    134

    Domyślnie Paralotnie nad BPN . cd..


  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Cytat Zamieszczone przez QSQS Zobacz posta
    no to sie porobiło.... :(
    M. Witlański: "Zarówno w Tarach polskich, jak i słowackich, nie ma zakazu lotów na paralotniach."
    Na tatrzańskich stronach twierdzą że jest inaczej: jedynym miejscem w TPN ogólnie dostępnym dla paralotni jest Nosal. Na każdy inny trzeba mieć zgodę dyrektora TPN.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Bieszczady są na tyle duże, że można sobie polatać poza terenem parku. Nie ma o czym dyskutować. Jest zakaz i tyle. Nie widzę potrzeby prowadzenia dialogu. Jak ktoś ma ochotę pogadać to polecam Rozmowy Niedokończone. Tam na pewno wysłuchają...
    Ostatnio edytowane przez marcins ; 06-04-2008 o 13:05
    Marcin

  4. #4

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Scelina Zobacz posta
    Bieszczady są na tyle duże, że można sobie polatać poza terenem parku. Nie ma o czym dyskutować. Jest zakaz i tyle. Nie widzę potrzeby prowadzenia dialogu. Jak ktoś ma ochotę pogadać to polecam Rozmowy Niedokończone. Tam na pewno wysłuchają...
    Nie wiem co to Rozmowy... i nigdy nie latałem.... na paralotni ale lecąc i zbliżając się do granic parku to co robić skakać? Leżąc kiedyś na łące oglądałem paralotniarzy w powietrzu ...piękny widok.
    "Najczęściej zakazy dla maluczkich są po to żeby WIELCY mogli robić co im się podoba". Tak było w latach kiedy Bieszczadami zarządzał płk. Doskoczyński.

  5. #5
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Franczak Zobacz posta
    lecąc i zbliżając się do granic parku to co robić skakać? Leżąc kiedyś na łące oglądałem paralotniarzy w powietrzu ...piękny widok.
    "Najczęściej zakazy dla maluczkich są po to żeby WIELCY mogli robić co im się podoba". Tak było w latach kiedy Bieszczadami zarządzał płk. Doskoczyński.
    Zgadzam się Krzyśku, że widok paralotni na niebie to piękny widok - ale bieszczadzki krajobraz jest chyba na tyle ładny, że nie trzeba go upiększać paralotnią.

    A czasy pułkownika minęły. Nikt nie broni Ci ścigać WIELKICH. Wobec prawa każdy jest równy.
    Marcin

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Wypowiedz szefa Administracji Żeglugi Powietrznej , oraz szefa Urzedu Lotnictwa Cywilnego na łamach GW i tvn24.

    " Prawo Plskie na dzień dzisiejszy nie zabrania wykonywania lotów statkami powitrznymi bez silnika nad terenem parków przyrody ,parków krajobrazowych i narodowych.. "

    to chyba było by na tyle..

    paralotnia jest statkiem powietrznym bez silnika.

    Pan dyrektor jako urzednik panstwowy powinien respektowac prawo .

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Scelina Zobacz posta
    Zgadzam się Krzyśku, że widok paralotni na niebie to piękny widok - ale bieszczadzki krajobraz jest chyba na tyle ładny, że nie trzeba go upiększać paralotnią.

    A czasy pułkownika minęły. Nikt nie broni Ci ścigać WIELKICH. Wobec prawa każdy jest równy.

    To ja mam propozycje;

    Nie wchodz na teren BPN bo i mnie się niepodoba Twój widok

    taka małą złosliwa analogia do twojej wypowiedzi bezsensownej..

  8. #8
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Cytat Zamieszczone przez QSQS Zobacz posta
    To ja mam propozycje;

    Nie wchodz na teren BPN bo i mnie się niepodoba Twój widok

    taka małą złosliwa analogia do twojej wypowiedzi bezsensownej..
    Nie chodziło mi o Ciebie, Kuskus, ale o paralotnię. Czytaj uważnie! Staram się pisać po polsku. To tak odnośnie złośliwości.

    A tak na poważnie to jeśli tak, jak piszesz chodzi o paralotnie bez silnika (nie wiem może z silnikiem nazywają się inaczej) to zgadza się że sam przelot i startowanie oraz lądowanie poza parkiem są znikomo oddziałującym na przyrodę parku sposobem rekreacji. Jednak kiedyś i w powietrzu może się zrobić tłoczno, jak na szlakach. Pierwszy turysta też nie wydeptał tych wszystkich szlakostrad na połoninach...

    Odnośnie przepisów odsyłam do regulaminu parkowego:
    http://www.bdpn.pl/index.php?option=...=193&Itemid=54

    Czy wszędzie trzeba latać, chodzić, jeździć?
    Ostatnio edytowane przez marcins ; 06-04-2008 o 14:41
    Marcin

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Cytat Zamieszczone przez QSQS Zobacz posta
    To ja mam propozycje;
    ..Nie wchodz na teren BPN bo i mnie się niepodoba Twój widok
    ..
    Zastanawiam się dlaczego paralotniarze (QSQS+freebies) piszący na tym forum ,są tak złośliwi i aroganccy , przecież to wcale nie służy dobrze "Waszej sprawie" latania nad.....Mnie to jest obojętne , ale czytając Wasze napastliwe i czasem bezczelne posty , jestem przeciwny.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #10
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Paralotnie nad BPN . cd..

    Nic się nie porobiło! Bo jak napisał QSQS:

    " Prawo polskie na dzień dzisiejszy nie zabrania wykonywania lotów statkami powietrznymi bez silnika nad terenem parków przyrody, parków krajobrazowych i narodowych.. "

    A zarządzenie pana Winnickego, które jest sprzeczne z Ustawą, czyli nadrzędnym w stosunku do tego zarządzenia aktem prawnym, można byłoby wywiesić w TOI-TOI-ach, gdyby o takie dyrekcja parku zadbała. Płoszenie zwierzyny? Chybaś pan się zderzył z czymś twardym. Człowiek na szlaku nie płoszy, ale przelatujący paralotniarz tak? Tak, tak... wiem że szlaki są wytyczone, a latać można nad całym terenem Parku. Siedzą misie i wypatrują czy nad nimi coś nie przelatuje? A cień chmur też je płoszy? I gdzie ten cień? W lesie? Bo tam głównie zwierzyna przebywa. No chyba ze mówimy tu o płoszeniu innej zwierzyny, która to akurat nogi rozkłada... Tu faktucznie, paralotniarz może spłoszyć... A czymże to poruszają się po terenie Parku pracownicy tegoż (czyżby pan Winnicki pieszo?) i SG by nie płoszyć?
    Wiadomo nie od dzisiaj, jak Dyrekcja BPN jest nastawiona do wszystkich, którzy chcą go zwiedzić. Choćby oglądając nawet z powietrza. A tych "naziemnych" ostatnio zachęca się do wejścia na szlaki zakazem sprzedaży wody w punktach sprzedaży biletów. Bo? Pewnie otwierając butelkę gazowanej można zwabić sykiem żmije? Zwabić by je przerazic na śmierć? A może misie wypłoszyć, które pomyśliwszy że żmij tu stanowczo za dużo, pójdą na ukraińska bądź słowacką stronę... Rozumię, że faktycznym powodem było zaśmiecanie PET-ami szlaków. Ale trzeba być niespełna rozumu, wierząc ze ten zakaz wyeliminuje śmiecenie. Lepiej strażnikom, miast wypatrywać paralotniarzy, kazać wypatrywać zaśmiecajcych. I KARAĆ!!! Karać tak ze galoty spadną! I to pomoże. Pewnie zaraz padnie argument że brak ludzi, ze nie mogą być wszędzie. I tu Szanowna Dyrekcjo można i powinno sie miast gonić, współpracować z prawdziwymi turystami. Bo są tacy, którym zależy na Bieszczadach, pewnie bardziej niz panu Winnickiemu. I chętnie pomogą! Za darmo! Wprowadzićby jakąś "obywaleską" straż. Zaręczam, że znalazłoby się wielu chętnych. A i paralotniaż moze być pożytecznym. bo z góry łatwiej wypatrzeć dzikie ogniska, endurowców, quadowców... I jeszcze taka dygresja apropos quadów: Konia z rzędem temu, kto dostałby zezwolenie na pośmiganie na nartach zimą na terenie Parku. Ale zezwolenia dla quadów i skuterow śnieznych szaleących po połoninach są. No, ale to już inna bajka...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co piszczy w trawie w BPN...
    Przez tidżej w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 13:52
  2. Paralotnie i ptaki.
    Przez Franko w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 13:17
  3. Faszystowskie zagrywki strazników BPN
    Przez freebies w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-03-2008, 23:44
  4. paralotnie nad BPN
    Przez QSQS w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 21:47
  5. Parking BPN w Bukowcu.
    Przez Wiesiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2001, 17:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •