Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 4 dniowa trasa

  1. #1
    Hunter
    Guest

    Domyślnie 4 dniowa trasa

    Witam! Wybieramy się ze znajomymi na majówke w bieszczady. Mam prośbę do ośób,które mają doświadczenie w tych terenach o pomoc w wyznaczeniu ciekawej trasy. Wiecie chcielibyśmy aby to była całkowicie dzika wyprawa-spanie pod namiotami,mało uczęszczane szlaki. Podpowiem tyle że jesteśmy z Katowic i mamy zamiar jechać pociągiem. W marcu byliśmy na podobnej wycieczce w tatrach. Chociaż było bardzo zimno to spokojnie dało sie przenocować w jakiejś dolince,w zaciszu. Bardzo kręcą nas takie wypady. Tym razem będziemy z koleżankami,dlatego ciekaw jestem jakiej pogody można sie spodziewać w tym okresie w bieszczadach. Pozdrawiam i licze na pomoc.

  2. #2
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    zgodnie z życzeniem.. mało uczęszczane...

    1. przyjazd do Polany i wejście na Otryt. nocleg w Chacie Socjologa lub namiociku.
    2. zejście na Dwernik i dalej szlakiem przez Magurę Stuposiańska do Koliby na Przysłupiu Caryńskim gdzie nocleg. dla mniejszych twardzieli ciepła woda do kompieli :)
    3. szlakiem przez Caryńkie, Nasiczne, Dwernik-Kamień (piękna panorama Bieszczad) dalej na Zatwarnicę i do Krywego. No i wiecie skąd wam nogi wyrastają
    4. z Krywego albo "krzakami" do Terki, albo wzdłuż Sanu do Rajskiego, i ewakuacja. po drodze ewentualnie Polańczyk.
    trasa ta ma tą zaletę, że mało na niej ludzi a w każdym z noclegowisk można rozbić namiot lub spać w schronisku...

    a pogoda? nieobliczalna jest niestety... jak moja była żona... :)

    pozdrawiam

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    Ładną trasę zaproponowałeś. Zaproponuję więc ten sam klimat tylko gdzie indziej. Pociągiem do Łupkowa, schronisko szwejkowo lub lepiej "Na końcu świata", dalej granicznym, przez Balnicę, Roztoki, Płaszę do Wetliny. Na zakończenie rozpusta kulinarna w "Starym Siole"
    Długi

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    Nie zgadzam się z kolegą, że tam mało ludzi - w czasie majówki w 2007 Chata Socjologa pękała w szwach - szczęśliwie mnie tam wtedy nie było, w Kolibie też pusto nie było. Ale trasa przyznam sympatyczna - polecam.
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  5. #5
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    Cytat Zamieszczone przez domina Zobacz posta
    Nie zgadzam się z kolegą, że tam mało ludzi - w czasie majówki w 2007 Chata Socjologa pękała w szwach - szczęśliwie mnie tam wtedy nie było, w Kolibie też pusto nie było. Ale trasa przyznam sympatyczna - polecam.
    nie było Ciebie a ja byłem... :) i nie pękała za bardzo.... przespać się można i gdzieś trzeba... ta ekipa chce w namiotach więc nie widzę problemu... a szlaki o których mówię należą do pustawych... no chyba że też się ze mną nie zgadzasz pod tym względem...

  6. #6
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Ładną trasę zaproponowałeś. Zaproponuję więc ten sam klimat tylko gdzie indziej. Pociągiem do Łupkowa, schronisko szwejkowo lub lepiej "Na końcu świata", dalej granicznym, przez Balnicę, Roztoki, Płaszę do Wetliny. Na zakończenie rozpusta kulinarna w "Starym Siole"
    Długi
    też ładnie.. tylko Wetlina... tam ciszy nie będzie....
    ale na końniec świata ciągnieee.....

    pozdrawiam

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    nie było Ciebie a ja byłem... :) i nie pękała za bardzo.... przespać się można i gdzieś trzeba... ta ekipa chce w namiotach więc nie widzę problemu... a szlaki o których mówię należą do pustawych... no chyba że też się ze mną nie zgadzasz pod tym względem...
    W tym czasie byłam po sąsiedzku. Na Otrycie jak dla mnie było zbyt ludnie, a w Chacie zajrzałam do księgi meldunkowej i choć dokładnej liczebności populacji nie pamiętam, to znacznie przewyższała 50 osób - jeśli się mylę popraw. Zdarzyło mi się razu pewnego, także w maju być jedynym turystą w Chacie - to nazywam małym ruchem turystycznym:). A jeśli chodzi o Kolibę - w zeszłym roku nocowałam na ławce pod schroniskiem, bo w środku nawet na podłodze nie było miejsca.
    ...ale zgadzam się, że te szlaki w porównaniu do Połonin należą do pustawych.
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  8. #8
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    Cytat Zamieszczone przez domina Zobacz posta
    [...]a w Chacie zajrzałam do księgi meldunkowej i choć dokładnej liczebności populacji nie pamiętam, to znacznie przewyższała 50 osób - jeśli się mylę popraw. [...]
    zajrzałaś raczej w rezerwacje na stronie internetowej Chaty. to zgadzałoby się. tyle się osób "zapowiadało". a było dużo mniej. i tak jest często. dużo chętnych a potem dużo mniej się stawia na "zbiórkę" :)

    pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: 4 dniowa trasa

    Kolega jak widzę wie lepiej co robią inni - lepiej od nich samych. Gratuluje wszechwiedzy.
    Przy księdze meldunkowej się nie upieram. Od trzech ostatnich lat jestem w maju na Otrycie - może pomyliłam zeszły rok z poprzednim co do księgi meldunkowej. Ale i w zeszłym roku tam byłam, więc mimo wszystko twierdzę, że wiem lepiej jak dużo ludzi spotkałam na otryckim szlaku. A w księdze gości Chaty z okresu majówki było znacznie więcej dusz niż 50 - może to też 2006?
    Rezerwacja internetowa mnie nie interesuje, nawet jeśli wiem dokładnie czy i kiedy będę nocować w Chacie - to nie hotel.
    pozdrawiam
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 3 dniowa trasa w bieszczady z namiotem - weekend majowy.
    Przez login_87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 00:24
  2. 7 dni-trasa
    Przez Hunter w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 16:28
  3. Trasa w Bieszczadach
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2007, 00:48
  4. Trasa 3-dniowa
    Przez fisiak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 00:06
  5. Trasa
    Przez Ralphi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-07-2004, 00:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •