Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: POLOWANIE - drastyczny film

Mieszany widok

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie POLOWANIE - drastyczny film

    Film przedstawia polowanie, osobom o słabych nerwach i dużej wrażliwości odradzam oglądanie...
    Oczywiście nie oceniam czy to jest dobre czy złe. Ocene pozostawiam wam. Film co prawda pokazuje tylko jedna -tą gorszą stronę łowiectwa, ale warto ją poznać...


    http://pl.youtube.com/watch?v=-ofOHI9CuFs&feature=related

  2. #2

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    Ach szkoda, że do tych "bohaterów" nie można równie bezkarnie p.......ć z podobnego samopału. Z chęcią bym sobie wtedy z owym samopałem pochodził po lesie w czasie polowań.
    Sława Starym Bogom...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    Cytat Zamieszczone przez Viperaberus Zobacz posta
    Ach szkoda, że do tych "bohaterów" nie można równie bezkarnie p.......ć
    A można ! Poniżej zapodany już wcześniej przez Barnabę w innym wątku filmik:
    http://pl.youtube.com/watch?v=nD5zjUbWpXY
    Pozdrawiam
    Przemek

  4. #4

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    OOoo! Jaka piękna tragedia! :D
    Sława Starym Bogom...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    Jedyny rodzaja polowania jaki uznaję to z aparatem fotograficznym. Swoją drogą jest dla mnie odrażające zabijanie zwierząt dla zabawy.

    Pozdrawiam
    Marek

  6. #6

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Coś dla koneserów. Proszę zwrócic szczególna uwagę na miejsce "ustrzelenia". Przewijają się dwie miejscowości :):

    http://www.krosno.lasy.gov.pl/strony/1/i/28.php
    Szkoda że w tej tabelce nie podali jeszcze ceny jaką zapłacili Ci dewizowi myśliwi ...

  8. #8

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    Mam nadzieję, że jesteś konsekwentny i nie jesz mięsa, nie nosisz skórzanych butów, ubrań i czego tam jeszcze. I tak samo oburzasz się na funkcjonowanie rzeźni.

    Edytowane:
    Obejrzałem film i nie widzę w nim nic drastycznego. Piękne okoliczności przyrody i piękne zwierzęta. Już kanapka z szynką jest drastyczniejsza.

    Ps. Nie poluję i nie mam myśliwych w rodzinie.
    Ostatnio edytowane przez Fiaa ; 19-04-2008 o 22:59

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    Masz częściowo rację. Korzystamy ze skór i z innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Ważne jednak aby przy zabijaniu zachować etykę i pewne zasady.

    Kiedyś spowodowane było to koniecznością zdobycia pokarmu. Dziś to zabawa i sport.
    W pewnym sensie łowiectwo jest potrzebne - reduktor nadmiaru zwierzyny. To tak czysto praktycznie.
    Nie jestem przeciwnikiem łowiectwa jako takiego, ale cześci myśliwych już tak.
    W szczególności, gdy myśliwi zaczynają zajmować się ochroną przyrody. Moim skromnym zdaniem to delikatna sprzeczność.
    Tak - film jest subiektywny. Myśliwi dokarmiają zwierzynę, itd. Jednak czasami zastanawiam się...
    Odludzie, las, samotność, nikogo obok nie ma ( no może poza kolega po fachu) a tu w pole strzału napatoczy się wilk... lub inny "zakazany owoc"... ( i jest pokusa, prawda?)Tak więc łowiectwo to także kwestia etyki. Niezmiernie ważne jest aby przyrodnicy zaczęli rozmawiać i współpracować z myśliwymi. Lub raczej vice versa...

  10. #10

    Domyślnie Odp: POLOWANIE - drastyczny film

    Cytat Zamieszczone przez Zefir Zobacz posta
    Masz częściowo rację. Korzystamy ze skór i z innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Ważne jednak aby przy zabijaniu zachować etykę i pewne zasady.
    Wiesz Zefir, jak dałeś tytuł - "drastyczny film" i ostrzegłeś ludzi o słabych nerwach, to sobie pomyślałem, że ktoś zarejestrował obdzieranie ze skóry jeszcze żywych zwierząt, albo coś w tym stylu. Moim zdaniem, to co zostało przedstawione na filmie tych granic etycznych nie przekracza.

    Nie jestem przeciwnikiem łowiectwa jako takiego, ale cześci myśliwych już tak.
    W szczególności, gdy myśliwi zaczynają zajmować się ochroną przyrody. Moim skromnym zdaniem to delikatna sprzeczność.
    Pamiętam jeszcze lata osiemdziesiąte, kiedy większość mięsa, które trafiało na nasz stół pochodziło od hodowanych przez nas kur, świń. Wiele osób hoduje króliki. Karmią je, zajmują się nimi, a jak przychodzi ich czas to trafiają na stół.

    Prawdziwym problemem dla przyrody nie jest moim zdaniem myślistwo, tylko kłusownictwo.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Film
    Przez Barnaba w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 22:07
  2. Polowanie (1)
    Przez don Enrico w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 20:31
  3. Film w bieszczadach
    Przez th w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2006, 09:49
  4. Polowanie na rogaczy...
    Przez Kereip w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2005, 14:02
  5. Polowanie
    Przez Henek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2004, 19:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •