Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Juz niedlugo...

  1. #1
    Kris
    Guest

    Domyślnie Juz niedlugo...

    Witam wszystkich Uczestnikow forum.

    Na poczatku sierpnia udaje sie na moja pierwsza wyprawe w Bieszczady. Dlugo oczekiwany urlop, ;-) mam nadzieje, wreszcie stanie sie faktem. Wraz z moja dziewczyna po raz pierwszy udamy sie w ten region. Juz dawno w mej glowie pojawialy sie mysli o wyjezdzie w Bieszczady, ale nigdy nie byly to plany, a jedynie chwilowe brzeblyski geniuszu ;-). Ale wreszcie stalo sie. Postanowienie zapadlo. Jedziemy. Od kilku dni studiuje mape i szperam w internecie w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji na temat, ktory obecnie zawladnal moimi myslami. Trafilem na forum, zaczalem czytac Wasze wypowiedzi i jeszcze bardziej zapragnalem tego wyjazdu. Jest tu kilka osob, ktore potrafia pieknym jezykiem opowiedziec o swej milosci do Bieszczad. Ciesze sie, ze do Was dotarlem. Bo do takich jak Wy, w tym otaczajacym nas swiecie przyziemnych pragnien, w ktorym kroluje prymitywizm, chamstwo i glupota, naprawde trudno dotrzec. Dzis juz nie wyjezdza sie gdzies w celu kontaktu z przyroda, zobaczenia ciekawego miejsca lub poznania ciekawych ludzi. Dzis jedzie sie wypic i popierd..., za przeproszeniem. Takie jest zycie. Na szczescie nie dla wszystkich, jak sie okazuje.

    Obiecuje, ze po powrocie z wyprawy zdam szczegolowa relacje, prawdopodobnie stworze stronke na ten temat, z fotografiami, opisami i przemysleniami... Z gory juz zapowiadam.

    Tyle slyszalem o Bieszczadach, o ich dzikosci, o ich przyrodzie, klimacie i "klimacie". Chcialbym tego doswiadczyc jak najpelniej. Jade z dziewczyna. Mamy w planie nie wycieczke, ale wedrowke, jak juz ktos z Was rozroznil na forum te dwa pojecia. Przez kilkanascie dni bedziemy sie starali jak najwiecej przejsc, zobaczyc, przezyc. Zabieramy pelny ekwipunek i na kilka/nascie dni stajemy sie typowymi wedrowcami.

    Mam pytanie.

    CO SADZICIE O NOCOWANIU W NAMIOCIE, NA DZIKO? (
    lub szalasy, chatki - gdy tylko na takowe sie natkniemy - czytalem juz watek na ten temat, ale w sumie nic konkretnego sie nie dowiedzialem)

    Bo o noclegach na kwaterach , w schroniskach itp. juz napisano dosc... Ale my chcemy pojsc na taka wyprawe "z prawdziwego zdarzenia"...

    Pozdrawiam, Kris z Katowic.

  2. #2
    DOROTA
    Guest

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Mam nadzieje, ze pokochacie nasze gory. Zgadzam sie z Toba, ze forum to jest wspaniale. Mimo, ze mieszkam na drugim koncu swiata to ciagle tu zagladam. Ludzie tu potrafia czynic cuda, poprzez swoje opowiesci przenosza dusze w ten najpiekniejszy zakatek swiata , mozna czuc ta wspaniala atmosfere i niezapomniany "klimat".
    Zycze Wam milej i pelnej wrazen wedrowki. Serdecznie pozdrawiam.
    DOROTA

  3. #3
    DOROTA
    Guest

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Mam nadzieje, ze pokochacie nasze gory. Zgadzam sie z Toba, ze forum bieszczadzkie jest wspaniale. Mimo, ze mieszkam na drugim koncu swiata to ciagle tu zagladam. Forumowicze potrafia czynic cuda, poprzez swoje opowiesci przenosza dusze w ten najpiekniejszy zakatek swiata, mozna czuc ta wspaniala atmosfere i niezapomniany "klimat". Przy okazji, dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

    Zycze Wam milej i pelnej wrazen wedrowki. Mysle ,ze polkniecie ten haczyk jak my. Serdecznie pozdrawiam.
    DOROTA

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Kris, widzę, że rzeczowo zabrałeś się do tematu, i tym już zyskałeś moją sympatię. Twoje pytanie , to jak medal mający dwie strony.

    Pierwsza to: Nasze Bieszczady to teren "podzielony" jakby na dwie części. Jedna to Bieszczadzki Park Narodowy, a druga to jego otulina czyli
    Parki Krajobrazowe. W oby dwóch przypadkach, odnośnie Twojego pytania,
    regulamin mówi jednoznacznie - nie wolno. Zasada "art legis".

    Druga to: nic konkretnego się nie dowiedziałeś, ponieważ obowjązuje zasada: dżentelmeni nie wymieniają publicznie imion kobiet z którymi się spotykają, a które darzą uczuciem, że nie wspomnę o szczegółach.
    A deszczochronów i chatek to jest jak na lekarstwo, więc na to bym specjalnie nie liczył.
    Poza tym Łez Padół stoi przed Wami i należy też do Was.
    powodzenia
    pozdroowka
    marekm
    pozdroowka
    marekm

  5. #5
    mariusz
    Guest

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Jakiś czas temu chciałem ze znajomymi rozbić dwa namioty na terenie BPN. Kiedyś była tam stanica harcerska Legnicka (niedaleko Wetliny). Aby być w zgodzie z prawem udałem sie do leśniczego gdzie po miłej rozmowie i opłacie za każdy namiot i osobę dostaliśmy dowód opłaty i pozwolenie na biwakowanie. Przejeżdzający Straznicy Graniczni obejrzeli papiery wiecej nie przeszkadzali.Czyli jakoś można.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    71

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Ojej! zazdroszczę. Pokochałeś zanim pojechałeś, pomyśl co będzie jak wrócisz, ja wolę o tym nie myśleć, mnie złapało i już nie puściło i trzyma do tej pory i mam nadzieje że już na zawsze, tylko teraz dylemat, bo znajomi chcą na morze, gdzie piasek, woda, "inne" słońce i ludzie...a ja wole strumienie,lasy, połoniny i ludzi brak...ach...duży dylemat, ale co tam i tak pewnie Nasze Góry wygrają, zawsze tak jest, a ja będę szczęsliwsza.
    Miłego wędrowania życzę i pozdrów Łez Padół...ach...

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Agajotko! Jedz w gory. Ja mieszkam nad morzem i w tzw. "sezonie" moja stopa nie staje na plazy - jest tam po prostu strasznie.
    Nad zatoka - dziki tlum, ludzie depcza sobie po glowach, a w wodzie kwitna glony - wyglada jakby ktos hm... szambo tam spuscil.
    Nad otwartym morzem jest troche lepiej, ale jesli znajomi chca "do ludzi" to oznacza to Lebe albo inna Ustke - a tam znowu dziki tlum, dyskoteki, halasy, brud. Bieszczadzka stonka to przy tym pikus!
    A lezenie na plazy jest strasznie nudne...
    A nad morze zapraszam poza sezonem - wtedy jest piekne, czyste, plaze puste, tylko szum fal i krzyki mew...
    No chyba, ze lubisz troche poskwierczec na goracym piasku.
    Szaszka
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    71

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Szaszko! dziękuję! Oni chcą do Jastarni!!!!! Ja wiem że półwysep i że ładnie, ale tam kiedyś było ciaśniej niż niż na deptaku w Ustce, byłam mała i nie podobało mi się strasznie, wiem oczym mówisz, na pewno nie namówię ich na Góry, może jakaś Solina, choć i to wątpliwe, ale ja pewnie zdecyduję się i ucieknę, tym bardziej,że tylko na weekend mogę, no może trzy dni ale nie więcej...! A jeśli chodzi o prażenie na słoneczku, to wyprażyłam się tydzień temu na Mojej Ziemi Świętokrzyskiej i już chyba mam dość bo bolało i piekło...och! Już niedługo!

  9. #9

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    A ja jutro jadę zobaczyć, co w Bieszczadach słychać. Mam plan na Sianki. Zobaczymy co wyjdzie.
    pozdrawiam
    J.Lupino

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: Juz niedlugo...

    Lupino, pozdrow prosze naszych Przyjaciol.
    Ja jutro wyjezdzam na Mazury - zawitam ponownie na forum dopiero ostatniego dnia lipca.
    pozdrawiam wszystkich,
    Szaszka
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czatków- wieś, której juz nie ma...
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 09:51
  2. Nie ma juz 'Przystanku Cisna'.............
    Przez Stachu w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-02-2005, 13:25
  3. Nie ma juz Chaty Socjologa
    Przez Stachu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2003, 21:15
  4. JUZ NIE MOGE
    Przez kacha w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-05-2001, 11:09

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •